Засідання українсько-польської Змішаної Комісії з перевезень: ключові теми зустрічі

01.11.2024 13:53 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Відбулося чергове засідання українсько-польської Змішаної Комісії з міжнародних автомобільних перевезень.
Українську делегацію очолював заступник Міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач, польську – заступник Міністра інфраструктури Польщі Станіслав Буковієць.
  До засідання Комісії також долучилися профільні асоціації перевізників.  Серед основних тем зустрічі – особливості та порядок використання системи SENT для виконання перевезень до та через територію Польщі, перевезення “для власних потреб”, дозволи на перевезення в/з третіх країн, термін перебування водіїв на території іншої сторони.  “З 1 листопада вантажні перевізники, що прямують до Польщі або через її територію, мають реєструватися у польській системі SENT відповідно до нещодавно схваленого закону.
Тому закликаю українських перевізників детально вивчити особливості роботи системи та користуватись нею для убезпечення себе від потенційних штрафів.
Ми також очікуємо від польських колег деталізованих роз’яснень та закликали їх забезпечити роботу системи українською мовою, як, наприклад в Україні працює система єЧерга для перетину кордону, якою користуються перевізники сусідніх країн також”, – наголосив Сергій Деркач.  Заступник Міністра також наголосив, що за повідомленням українських перевізників, існують випадки неправомірного застосування штрафів до українських перевізників, які користуються системою e-TOLL для оплати доріг у Польщі.
Польська сторона запевнила, що опрацює всі надані випадки задля попередження таких ситуацій у майбутньому.
Зазначимо, що польським законодавством офіційно затверджена процедура оскарження відповідних штрафів у разі їхньої неправомірності.  Також під час засідання було порушено питання вантажних перевезень, що здійснюють компанії для власних потреб.
Позиція української сторони – лібералізація таких перевезень, як це працює з іншими країнами ЄС.
Натомість польська сторона відповідну пропозицію не підтримала.
Сторони продовжують працювати над пошуком варіантів для врегулювання цього питання.  Окрім того, під час зустрічі сторони напрацювали механізм щодо врегулювання питання виконання перевезень вантажів в/з третіх країн.
Українська сторона вже розробила проект змін до двосторонньої Угоди про автомобільні перевезення між Україною та Польщею та передала його польським колегам.  Змінами до цієї ж Угоди українська сторона запропонувала збільшити термін перебування водіїв в Україні та Польщі з суміжної країни.

Додати коментар

Користувач:
email:





Red arrows, bearish
Losses loom, panic selling
Fragile markets shake

- Fin.Org.UA

Новини

16:38 - Трудові відносини: обов’язок роботодавця поінформувати працівника про особливості трудової діяльності
16:36 - Про переваги електронного листування
16:35 - Податкова знижка за витратами, понесеними за навчання: алгоритм розрахунку
16:34 - TAX Control – дієвий інструмент контролю
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 04.08.2026
15:19 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:05 - На Дніпропетровщині викрили конвертцентр із 20 підконтрольними фірмами
14:58 - Суд підтримав позицію ДПС: виробник тютюнової продукції має сплатити до бюджету понад 3,2 млрд грн податків
14:40 - Великі мережі АЗС знову підвищили ціни на дизель
14:25 - Мінвідновлення оновило статистику ударів московія по судноплавству
14:13 - ДПС та Держприкордонслужба удосконалюють електронний обмін інформацією
14:00 - Уряд змінив порядок переоформлення відстрочки від мобілізації
13:40 - Частина Дунаю може стати несудноплавною через посуху в Європі
13:27 - У "Дії" у бета-тесті можна буде оформити дитячі виплати
13:18 - Уряд пообіцяв аграріям доступні кредити під заставу зерна
13:02 - Семенюк: регулювання ринку віртуальних активів має захистити інвестора, а не стримувати розвиток бізнесу
13:00 - Трамп почав продавати інсайди за $100 000 на місяць у своїй соцмережі
13:00 - Чому питання "СЕС чи УЗЕ?" для бізнесу вже втрачає сенс
12:58 - У Раді зареєстрували законопроєкт про оподаткування імпортних посилок до 150 євро
12:30 - Чому ринок не має втрачати пам’ять
12:29 - У липні до держбюджету спрямували рекордну суму митних платежів
12:25 - Бізнес зберіг позитивні оцінки результатів своєї діяльності – підсумки опитування підприємств у липні
12:22 - Щомісячні опитування підприємств України, липень 2026 року
12:22 - Monthly Business Outlook Survey, July 2026
12:20 - Неякісне вугілля для лікарень та шкіл: учасникам оборудки вручили підозри
12:17 - До уваги платників!
12:15 - Зміна відомостей про об’єкт оподаткування: заповнення Заяви за ф. № 20-ОПП
12:14 - Виробники та імпортери сигарет зобов’язані застосовувати коефіцієнт 1,1 до мінімального акцизного податкового зобов’язання
12:14 - Виробники та імпортери сигарет зобов’язані застосовувати коефіцієнт 1,1 до мінімального акцизного податкового зобов’язання
12:09 - Платники податку на прибуток зазначають інформацію про надання безоплатної допомоги неприбутковим організаціям та для потреб забезпечення оборони у додатку БД до декларації


Більше новин