Україна та Естонія посилюють співпрацю щодо повернення полонених і депортованих українців

01.11.2024 14:32 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Посилення механізмів пошуку та повернення полонених і депортованих росією українських громадян обговорила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час зустрічі з Міністром юстиції та цифрових справ Естонії Ліісою-Лі Пакоста.
Зустріч відбулася на полях Міністерської конференції щодо людського виміру Формули миру, що відбулася 30-31 жовтня у Монреалі, Канада. Віце-прем’єр-міністр подякувала Ліісі-Лі Пакоста за її участь у Конференції, а також висловила вдячність за послідовну підтримку Естонії України у її боротьбі проти російської агресії. Ольга Стефанішина також представила концепцію та механізм роботи Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією росії проти України. «У нас є власний, дуже серйозний потенціал для адміністрування і роботи над тим, щоб зробити цей інструмент дієвим.
Також Україна вже має домовленості з міжнародними партнерами, які висловили готовність підтримувати роботу реєстру.
Нам потрібна, головним чином, координаційна підтримка та сприяння.
Україна дуже зацікавлена у співпраці з таким надійним партнером, як Естонія, на шляху його реалізації», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. Міністр юстиції Естонії у свою чергу відзначила, що її країна має значний досвід роботи з безпечної обробки чутливих даних, яким готова поділитись. У межах зустрічі обговорили також можливості посилення цифрової співпраці, зокрема в межах діяльності Міністерств юстиції.
В Естонії портфель Міністра юстиції було розширено за рахунок цифрової трансформації з метою розбудови цифрової держави. «Україна вже пройшла довгий шлях діджиталізації.
Це не лише про спрощення бюрократичних процесів, але і дуже важливий елемент боротьби з корупцією.
Я була б дуже рада поділитися нашим досвідом, тому що це, в першу чергу, досвід роботи у кризовій ситуації – війні, але від того він не менш ефективний», – підкреслила Ольга Стефанішина. Окремо обговорили питання збереження та посилення санкцій проти росії за її вторгнення в Україну, а також використання заморожених російських активів на користь нашої держави.
Сторони домовилися тісно співпрацювати, зокрема на міжнародному рівні.
Міністр Естонії розповіла про ухвалене законодавче регулювання, що дозволяє використовувати заморожені російські активи для компенсації збитків, які росія завдає Україні внаслідок війни. Міністри присвятили окрему увагу прогресу України на шляху до ЄС та євроінтеграційному порядку денному країни, зокрема в контексті опублікованого цього тижня Звіту в межах Пакета розширення Європейського Союзу 2024 року. «До кінця листопада цього року ми маємо намір завершити всі процедури в межах скринінгу основних питань, і Комісія рекомендувала України якнайшвидше переходити до наступного кроку перемовин, відкриття Кластеру 1.
Ми розраховуємо, що Європа підтримає це рішення на початку 2025 року.
Тож ми рухаємося динамічно, і зараз в пріоритеті – розбудова спроможностей та створення надійного майданчика для дискусії, щоб усі: представники державного сектору, бізнес-асоціацій, громадянського суспільства, консолідували зусилля на шляху до спільної мети», – зауважила Ольга Стефанішина.

Додати коментар

Користувач:
email:





The market is fierce
Fickle as the wind it blows
Fortune comes and goes

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 27 квітня: скільки в Україні довічних PEPів
20:45 - Агенція оборонних закупівель збільшила постачання дронів ЗСУ – Федоров
20:25 - ЄІБ схвалив фінансування чистої енергетики Європи
19:55 - Міжнародні перевезення: уряд спрощує умови техконтролю вантажівок
19:35 - Угорська MOL повідомляє, що продовжує переговори щодо придбання дочки "Газпрому"
19:03 - Багатомільярдне будівництво ветеранських просторів: журналісти виявили "схеми"
18:40 - Уточнено порядок виконання платіжних інструкцій в іноземній валюті та банківських металах надавачами платіжних послуг
18:36 - У вівторок світло українцям не вимикатимуть
18:20 - Канада створить суверенний фонд на 18 мільярдів доларів
18:20 - FIFA збільшить призовий фонд ЧС-2026: причини
18:05 - Програв апеляцію: держава забирає майно ексначальника Запорізького обласного ТЦК
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 28 квітня
17:53 - Пропонується внести зміни до деяких нормативно-правових актів, що регулюють касову роботу
17:44 - 70% молодих росіян почали відмовлятися від зустрічей із друзями через брак грошей
17:30 - СЕО одного з лідерів ринку лоукостів розповів, чи очікує сектор дефіцит пального
17:27 - Шахраї "згодували" банкоматам сувенірні купюри на два мільйона гривень
17:23 - НКЦПФР обговорила з міжнародними банками можливості залучення інвесторів до українських муніципальних облігацій
17:21 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КВП «ТЕ» М.ГОРІШНІ ПЛАВНІ» (Полтавська обл., Кременчуцький р-н, м. Горішні Плавні, проспект Героїв Дніпра, 106)
17:20 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ “НВК” “ЕКОФАРМ” (Хмельницька обл., Шепетівський район, с. Улашанівка, вул. Шевченка,116)
17:19 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «УКРТЕЛЕКОМ» (Одеська область, Подільський район, м. Балта, вул. Магдебурзька, 7)
17:19 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «УКРТЕЛЕКОМ» (Одеська область, Подільський район, м. Кодима, вул. Соборна,111)
17:16 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «УКРТЕЛЕКОМ» (Одеська область, Подільський район, м. Ананьїв, вул. Ніщинського, 1а)
17:13 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ТЕПЛОВИК» (м. Старокостянтинів, вул. Авіаторів, 11/1; м. Старокостянтинів, вул. Героїв Небесної Сотні, 3; м. Старокостянтинів, вул. Героїв Чорнобильців, 20)
17:13 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СТОВ"ДАШІВСЬКИЙ КРАЙ" (Вінницька область, Гайсинський район, селище Дашів, провулок Мирний, 14)
17:12 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ВІДДІЛ ОСВІТИ БАЙКОВЕЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ (Тернопільська область, Тернопільський район, с. Шляхтинці, вул. Липова, буд. 1)
17:09 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПАРТНЕР-АВТО-ПРОМ» (Тернопільська обл., Тернопільський р-н, с. Острів, вул. Промислова 5Б, 5Е, 5Ж, 9Д, 9Ж)
17:09 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПАРТНЕР-АВТО-ПРОМ» (Тернопільська обл., Чортківський р-н, Бучацька об’єднана громада, 0,8 км. на північний-схід від с. Бобулинці)
17:08 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ "ОРАВТОБУД" (Житомирська обл., Семенівська територіальна громада, Комплекс будівель і споруд № 1 (Бердичівський р-н, за межами населено пункту)
17:07 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО» (Івано-Франківська обл., Івано-Франківський р-н, с. Бовшів, вул. Промислова)
17:07 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТУДСАУ Валківський районний суд Харківської області (Харківська область, м.Валки, вул. Харківська, буд. 4)


Більше новин