Звіт Еврокомісії: Україна досягла хорошого прогресу з імплементації європейського законодавства у сфері енергетики

30.10.2024 20:53 | Міністерство енергетики України

Звіт Еврокомісії: Україна досягла хорошого прогресу з імплементації європейського законодавства у сфері енергетики ludmila.petrovska 30 жовтня 2024, 20:53 Європейська Комісія підтвердила високий рівень імплементації Україною європейського законодавства у сфері енергетики.
Про це йдеться у Звіті щодо пакету з розширення ЄС 2024, опублікованому Європейською Комісією.
Цим документом оцінюється стан наближення законодавства України до актуального права ЄС, а також спроможність України взяти на себе зобов"язання, пов"язані з членством у Євросоюзі.
 
Зокрема, відзначається, що ухвалено законодавство про відновлювані джерела енергії та Національний план з енергетики та клімату, створено Фонд декарбонізації для підтримки програм енергоефективності та відновлюваної енергетики, законодавство щодо ядерної безпеки та радіаційного захисту узгоджено з нормами Євратому, а компанію «Енергоатом» перетворено на акціонерне товариство із затвердженням наглядової ради, розроблено нову Національну цільову екологічну програму з управління радіоактивними відходами, впроваджено заходи з об"єднання енергоринків.
 
«Попри надзвичайно складну ситуацію і всі виклики, пов’язані з війною, ми продовжуємо курс на реформи й імплементацію європейських норм і правил в роботу енергетичних ринків.
Для нас це також важливе питання енергетичної безпеки»
, – прокоментував міністр енергетики України Герман Галущенко.
 
Згідно зі звітом, минулорічні рекомендації ЄК частково виконані і залишаються актуальними.
Зокрема, найближчим часом Україна має:
• продовжувати сприяння переходу до «зеленої» енергетики шляхом реалізації Національного плану з енергетики та клімату, прийняття ринкової законодавчої та нормативно-правової бази для інвестицій у ВДЕ відповідно до взятих на себе зобов"язань, вирішення питання врегулювання заборгованості перед виробниками ВДЕ;
• продовжувати реформування електроенергетичного ринку, здійснювати наступні кроки щодо імплементації регламенту про доброчесність та прозорість оптового ринку електроенергії (REMIT);
• посилювати незалежність НКРЕКП;
• приводити у відповідність до законодавства ЄС систему оподаткування торгівлі електроенергією.
Міненерго вдячне міжнародним партнерам за підтримку у відновленні енергетичного сектору та впровадженні реформ.
Міністерство підтверджує наміри, у межах компетенції, якнайшвидше виконати рекомендації Європейської Комісії.
Необхідні законодавчі ініціативи будуть представлені найближчим часом.
Новини Новини Міністерства Європейська інтеграція

Додати коментар

Користувач:
email:





Regulatory rules,
Compliance and transparency,
Markets kept in line.

- Fin.Org.UA

Новини

15:05 - У Києві на Троєщині 600 будинків – без тепла, водопостачання та світла
14:42 - У Києві до звичайного режиму роботи повертається "червона" лінія метро
14:00 - Євросоюз передає Україні 447 генераторів
13:48 - У розвідці розповіли, як компанії Білорусі залучені до виконання оборонного замовлення московія
13:18 - На Одещині та Дніпропетровщині застосували екстрені відключення світла
12:21 - ДТЕК Ахметова хоче розірвати багатомільйонну скандальну угоду з "Енергоатомом"
11:18 - московіяни атакували кондитерську фабрику Roshen в Києві: є загибла і поранені
10:39 - Поїзди "зеленої" та "червоної" гілок столичного метро змінили рух через обстріл
10:23 - Половина багатоповерхівок Києва залишилися без тепла після ворожої атаки
10:10 - В Міненерго розповіли, в яких регіонах найбільші знеструмлення після атаки московія
10:00 - В Україні спрогнозували розвиток індустріальних парків
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:28 - Денис Шмигаль: усі встановлені когенераційні установки мають працювати для потреб споживачів
21:49 - Енергонезалежність малого бізнесу: Уряд запускає програму підтримки ФОП до 15 тис. грн
21:00 - Новини 23 січня: Україна на межі гуманітарної катастрофи, Кличко закликав киян виїхати з міста
20:52 - Уряд запровадив гранти для малого бізнесу на купівлю енергообладнання
20:50 - Шахраї розсилають фейкові листи "від НБУ" з вимогою документів
20:35 - Денис Шмигаль: Працівники аварійно-відновлювальних бригад отримуватимуть додатково 20 тисяч гривень щомісяця
20:28 - Українці подали до Міжнародного реєстру збитків сто тисяч заяв
20:20 - По 20 тисяч щомісяця: Зеленський анонсував доплати аварійним бригадам
19:55 - Глава ДТЕК: Україна на межі гуманітарної катастрофи після атак московія
19:48 - Тігіпко купує у Веревського елеватор на Черкащині
19:40 - Ситуація зі світлом різко ускладнилася, енергосистема на межі – ДТЕК
19:20 - Управління держборгом: уряд виконав одну з 15 рекомендацій аудиторів
19:10 - Україна отримає 4 млрд єн від Японії: куди спрямують кошти
19:00 - Експорт зерна "морським коридором" сягнув 100 мільйонів тонн
18:50 - Уряд хоче автоматизувати обмін інформацією щодо санкцій
18:45 - Золото прямує до найкращого тижня з 2020 року через Гренландію
18:44 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 22 січня 2026 року


Більше новин