Суд зобов'язав обвинувачених повернути 103 мільйони гривень збитків "Укрзалізниці"

30.10.2024 16:24 | Економічна правда

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила вирок у справі про зловживання на закупівлях дизпалива для "Укрзалізниці", що завдали перевізнику збитків у 103 млн гривень.
Про це повідомляє пресслужба САП.
У межах розслідування встановлено, що на початку 2017 року посадовці "Укрзалізниці" вжили дій для того, щоб один із постачальників дизельного пального отримав безпідставне підвищення ціни на нього, збільшивши свій прибуток на загальну суму майже 103 млн грн.
Щобільше, попри наявність чинних попередніх контрактів, які дозволяли "Укрзалізниці" продовжувати отримувати пальне за нижчими цінами, службові особи умисно наполягли на виконанні поставок на 15-20% дорожче.
Представнику комерційної структури визнали винним і суд призначив йому покарання у виді 5 років 5 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в суб"єктах господарювання усіх форм власності, пов"язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, строком на 3 роки та зі штрафом.
Колишнього посадовця Укрзалізниці ВАКС також визнав винуватим та призначив покарання - 3 роки 1 місяць позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в суб"єктах господарювання усіх форм власності, пов"язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, строком на 3 роки та зі штрафом.
Крім того, ВАКС задовольнив цивільний позов АТ "Укрзалізниця" та постановив стягнути з обвинувачених 102,793 млн грн, як відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину.
Вирок суду може бути оскаржений протягом 30 днів із дня його проголошення.
Нагадаємо:
У травні 2021 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура 18 травня повідомили трьом особам про підозру у завданні "Укрзалізниці" майже 103 мільйони гривень збитків під час закупівель дизпалива у 2017 році.
Вже у липні того ж року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування, здійснюване НАБУ за епізодом про завдання "Укрзалізниці" майже 103 млн грн збитків під час закупівлі дизпалива у 2017 році.

Додати коментар

Користувач:
email:





Red flags, market crash,
Investors count their losses,
Fear and panic dash.

- Fin.Org.UA

Новини

18:25 - "Укрпошта" планує встановити додатково 600 комірок швидкої видачі
17:55 - Правоохоронці викрили масштабне розкрадання військового майна: яка схема
17:53 - В московії арештовуватимуть власність росіян-емігрантів за образи Путіна
17:27 - Кожна друга гривня – повз бюджет: БЕБ викрило "світлофорну" схему у Одесі
17:21 - До ломбарду застосовано захід впливу
17:02 - Фігуранти "плівок Міндіча" обговорювали, як через Кучеренка зберегти "Шлагбаум" на "Енергоатомі" — "Схеми"
16:10 - У пункті "Шегині – Медика" на півтора року обмежили проїзд для автобусів
15:58 - До переліку лауреатів премії "УП 100. Бізнес" увійшов Владислав Бельбас
15:55 - "Схеми" знайшли зв'язки ексголови комісії ВР із підозрюваними у справі "Мідас"
15:40 - До держбюджету надійшло 236 мільйонів євро від Світового банку
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.06.2026
14:57 - Прокуратура визнала недійсним інвестдоговір про забудову землі НАН України
14:43 - Фактична ціна реалізації природного газу на травень 2026
14:30 - Підприємцям Миколаївщини презентували програми відновлення після ворожих атак
14:30 - На безпеку ЧАЕС виділять додатково 600 мільйонів гривень
14:18 - Повідомлення про учасника індустріального парку «Сигнівка»
14:15 - Мати-пенсіонерка заступниці міністра купила дві дорогі квартири – ЗМІ
14:00 - Дроном по дитячому набілу: наслідки російської атаки на "Яготинське для дітей"
13:45 - У травні загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на п’ять компаній
13:35 - Рада підтримала підняття зарплат поліцейським та рятувальникам: яким буде оклад
13:30 - Україна на IGC Grains Conference 2026: від експорту зерна – до продукції з більшою доданою вартістю
13:25 - Суд постановив конфіскувати три мільйона гривень у ексначальника Кременчуцького ТЦК
13:15 - Проблемний конкурс на посаду голови АРМА проведуть наново
13:00 - NBU May 2026 Inflation Update
13:00 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в травні 2026 року
12:35 - Прохід ключовою морською артерією планети суттєво подорожчає
12:30 - Генеративний ШІ: впроваджують майже всі, заробляють одиниці
12:27 - "Долар по 45" став реальністю: банки оновили історичний курс
12:21 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:13 - За допомогою сервісу «Е-повідомлення» платники мають можливість оперативно отримати інформацію про помилкову сплату платежів


Більше новин