Виробники нафти ОПЕК обмірковують плани щодо збільшення видобутку

30.10.2024 17:51 | Економічна правда

Об"єднання країни-виробників нафти ОПЕК+ планують додати до 2,5 мільйона барелів на день до пропозиції вже через трохи більше ніж місяць, але може знадобитися пауза.
Про це повідомляє агентство Bloomberg
Вісім країн-виробників нафти мають намір розпочати поступове зняття добровільних обмежень на видобуток на початку грудня.
Однак думки розділилися щодо того, чи здійснять вони цей крок.
Якщо вони це зроблять, то ризикують збільшити тиск на зниження цін, які вже впали приблизно на 10% від моменту оголошення плану в червні та різко знизилися останніми днями через сприйняття зменшення геополітичних ризиків, пише агентство.
Якщо відкладуть знову - вони вже перенесли послаблення обмежень з початку жовтня - це виглядатиме як втрата контролю над ринком.
Об"єднані Арабські Емірати отримали спеціальне право збільшити виробництво на 300 000 барелів наступного року.
Використання цього права може допомогти переконати країну відкласти поступове скасування добровільних скорочень.
Саудівська Аравія та московія, які очолюють Організацію країн-експортерів нафти та її союзників за видобутком, можуть опиратися на послаблення обмежень, поки дві країни - Казахстан та Ірак - не дотримуються існуючих цільових показників.
Жодна з них не має плану, який би точно відновив довіру серед партнерів.
У групи небагато часу для ухвалення рішення.
Покупці почнуть замовляти грудневі поставки вже на початку наступного місяця, тож рішення про видобуток може з"явитися вже на цих вихідних, пише Bloomberg.
Нагадаємо:
Країни ОПЕК+ погодилися 2 червня продовжити більшість своїх скорочень видобутку нафти на 2024 рік, але почати їх поетапне скасування в 2025 році, оскільки група прагне підтримати ринок на тлі повільного зростання світового попиту.
московія за тиждень до 11 червня наростила експорт нафти до 3,53 мільйона барелів нафти на день, порушивши цим домовленість ОПЕК+ про скорочення видобування.
Саудівська Аравія готова відмовитися від свого неофіційного цільового рівня ціни на нафту в 100 доларів за барель, готуючись збільшити видобуток і повернути собі частку ринку.
Міністр енергетики Саудівської Аравії попередив, що ціни на нафту можуть впасти до $50 за барель, якщо країни-члени ОПЕК+, які порушують домовленості, не дотримуватимуться узгоджених обмежень на виробництво.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull and bear we see,
Money flows so effortlessly,
Fortunes rise and flee.

- Fin.Org.UA

Новини

16:32 - московіянам заборонили публікувати оголошення про продаж бензину
16:00 - Штрафів за перевантажені фури поменшало у 1,8 раза – "Опендатабот"
15:40 - ЄС готується посилити мита проти Китаю: під ударом гібридні авто
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.06.2026
15:25 - Розкрадання на ремонтах реабілітаційного центру для ветеранів: п’ятьом особам вручили підозри
14:57 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
14:55 - Трудові відносини: офіційне оформлення найманих працівників – запорука діяльності без порушень
14:53 - Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: строки сплати
14:52 - Підтримка працевлаштування осіб з інвалідністю: особливості сплати внеску
14:50 - Акції фотоагентства Getty Images злетіли майже на 300% завдяки OpenAI
14:45 - Відновити виробництво і зберегти робочі місця: Мінекономіки представило підтримку для бізнесу в прифронтових регіонах
14:35 - На Харківщині викрили підприємця-депутата: привласнив спецтехніку і брехав, що вона знищена
14:26 - Майже 3,3 млрд грн плати за землю отримали з початку року місцеві бюджети Дніпропетровщини від юридичних осіб
14:24 - Інформаційна акція в Синельниківській ДПІ
14:21 - Зростання надходжень від туризму: бюджети отримали 161,8 млн грн туристичного збору
14:00 - Україна та Німеччина розширюють співпрацю
14:00 - "Енергоатом" заплатить 29 мільйонів гривень за підбір нового керівництва
13:50 - Китай може збільшити імпорт СПГ з московії майже вдвічі, запустивши новий термінал – ЗМІ
13:02 - Наслідки аварії: ДТЕК повідомив, коли з’явиться світло у двох районах Києва
13:00 - Мінекономіки запрошує до обговорення проєкту Стратегії розвитку молочної галузі до 2035 року
13:00 - 5 автоматизацій, які змінили роботу mono, LOKO, Helsi, Liki24.com та КВЦ "Парковий" і можуть змінити вашу
12:50 - Акції SpaceX можуть впасти після відновлення торгів на американському ринку
12:39 - Керівництво
12:30 - Як змінити систему будівництва
12:25 - Допоможіть нам зробити сайт НКЦПФР зручнішим: запрошуємо до опитування
12:20 - Правоохоронці викрили фіктивне розмінування земель на десятки мільйонів гривень
12:14 - За спецвикористання лісових ресурсів від платників Дніпропетровщини до місцевих бюджетів надійшло на 19,0 відс. більше рентної плати ніж торік
12:13 - ДПС на Генеральній асамблеї IOTA: майбутнє податкових адміністрацій – у довірі, розвитку аналітики та цифрових сервісах
12:12 - До загального фонду державного бюджету платники Дніпропетровщини за видобування газового конденсату спрямували майже 8,2 млн гривень
12:00 - «Зроблено в Україні»: за тиждень бізнес залучив 4,2 млрд грн доступних кредитів за програмою «5-7-9%»


Більше новин