Виробники нафти ОПЕК обмірковують плани щодо збільшення видобутку

30.10.2024 17:51 | Економічна правда

Об"єднання країни-виробників нафти ОПЕК+ планують додати до 2,5 мільйона барелів на день до пропозиції вже через трохи більше ніж місяць, але може знадобитися пауза.
Про це повідомляє агентство Bloomberg
Вісім країн-виробників нафти мають намір розпочати поступове зняття добровільних обмежень на видобуток на початку грудня.
Однак думки розділилися щодо того, чи здійснять вони цей крок.
Якщо вони це зроблять, то ризикують збільшити тиск на зниження цін, які вже впали приблизно на 10% від моменту оголошення плану в червні та різко знизилися останніми днями через сприйняття зменшення геополітичних ризиків, пише агентство.
Якщо відкладуть знову - вони вже перенесли послаблення обмежень з початку жовтня - це виглядатиме як втрата контролю над ринком.
Об"єднані Арабські Емірати отримали спеціальне право збільшити виробництво на 300 000 барелів наступного року.
Використання цього права може допомогти переконати країну відкласти поступове скасування добровільних скорочень.
Саудівська Аравія та московія, які очолюють Організацію країн-експортерів нафти та її союзників за видобутком, можуть опиратися на послаблення обмежень, поки дві країни - Казахстан та Ірак - не дотримуються існуючих цільових показників.
Жодна з них не має плану, який би точно відновив довіру серед партнерів.
У групи небагато часу для ухвалення рішення.
Покупці почнуть замовляти грудневі поставки вже на початку наступного місяця, тож рішення про видобуток може з"явитися вже на цих вихідних, пише Bloomberg.
Нагадаємо:
Країни ОПЕК+ погодилися 2 червня продовжити більшість своїх скорочень видобутку нафти на 2024 рік, але почати їх поетапне скасування в 2025 році, оскільки група прагне підтримати ринок на тлі повільного зростання світового попиту.
московія за тиждень до 11 червня наростила експорт нафти до 3,53 мільйона барелів нафти на день, порушивши цим домовленість ОПЕК+ про скорочення видобування.
Саудівська Аравія готова відмовитися від свого неофіційного цільового рівня ціни на нафту в 100 доларів за барель, готуючись збільшити видобуток і повернути собі частку ринку.
Міністр енергетики Саудівської Аравії попередив, що ціни на нафту можуть впасти до $50 за барель, якщо країни-члени ОПЕК+, які порушують домовленості, не дотримуватимуться узгоджених обмежень на виробництво.

Додати коментар

Користувач:
email:





На біржі зміни відбуваються,
Гра на гроші - це не жарт,
Та правильні інвестиції
Пошкоджені не бувають.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - Перевиконання плану розмінування та моніторинг роботи в полях — висновки Нацоргану з питань протимінної діяльності
16:58 - Від початку року "Укрзалізниця" отримала 18 нових вагонів
15:50 - У Севастополі перевізники жаліються: отримують лише чверть від необхідного обсягу пального
15:18 - Інновації у ОПК: уряд змінив порядок роботи з міжнародними партнерами
14:36 - Україна підписала угоди в енергетичній сфері на два мільярда євро – Шмигаль
13:45 - Підготовка до зими: Україна залучила 550 мільйонів євро міжнародної підтримки
13:25 - На Енергетичній платформі URC2026 залучили майже 2 млрд євро на енергетичні проєкти та понад пів мільярда євро на підготовку до зими, - Денис Шмигаль
12:40 - США та Іран обмінялися новими ударами: яка причина
12:34 - Денис Шмигаль на URC2026 провів низку двосторонніх зустрічей та домовився про посилення підтримки енергосектору України  
12:14 - Херсонщина: внаслідок обстрілів московія поранено 12 людей, пошкоджено 40 об’єктів
11:45 - СБУ вдруге за місяць вдарила по станції, яка забезпечує пальним Москву
11:45 - СБУ вдруге за місяць вдарила по станції, яка забезпечує пальним Москву
11:30 - московіяни атакували інфраструктуру "Нафтогазу" на Полтавщині та Харківщині
10:55 - URC2026: Група Нафтогаз уклала низку угод для розвитку нафтогазового сектору та зміцнення енергетичної стійкості України
10:54 - АРМА вперше передали арештовані віртуальні активи
10:54 - АРМА вперше передали арештовані віртуальні активи
10:30 - Шукаємо координаторів до команд заступників міністра
10:30 - Миколаївські винороби з бетонними яйцями. Як змінилися герої ЕП за вісім років
10:30 - Миколаївські винороби з бетонними яйцями. Як змінилися герої ЕП за вісім років
10:18 - На Чернігівщині росіяни атакували фермерські господарства
10:18 - На Чернігівщині росіяни атакували фермерські господарства
10:18 - На Чернігівщині росіяни атакували фермерські господарства
09:30 - На URC 2026 гуманітарне розмінування представили як необхідну передумову інвестицій та економічного відновлення України
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 26 червня: другий день конференції у Гданську
21:00 - Новини 26 червня: другий день конференції у Гданську
20:35 - На конференції у Гданську залучили 18 млн доларів для Укрзалізниці


Більше новин