Прозорро.Продажі за підтримки Мінекономіки запустили сервіс факторингу для малого та середнього бізнесу

30.10.2024 14:00 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації 30 жовтня 2024 року офіційно розпочав роботу пілотний проєкт сервісу факторингу, розроблений АТ «Прозорро.Продажі» за підтримки Міністерства економіки України. Він є частиною реалізації Стратегії розвитку малого та середнього бізнесу до 2027 року, розробленої та затвердженої Міністерством економіки України.
Цифровий продукт призначений для розв'язання проблеми касових розривів та надання малим і середнім підприємствам альтернативного джерела фінансування для операційної діяльності. Завдяки факторингу підприємці, які беруть участь у державних закупівлях, можуть швидко отримувати кошти без застави.
«Розвиток малого та середнього бізнесу — це один із ключових пріоритетів держави. Завдяки цьому сервісу замовник отримує більше потенційних постачальників, вищу конкуренцію і кращі ціни. А бізнес водночас може раніше отримати оборотні кошти й інвестувати їх у  подальший розвиток чи масштабування виробництва. Прозорро.Продажі забезпечить зручність створення заявки на факторинг і широкий доступ до найкращих пропозицій від банків-факторів», —  розповіла Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
«За кордоном факторинг десятиліттями допомагає поповнювати обіговий капітал малого та середнього бізнесу. Наразі перед командою Прозорро.Продажі стояла задача розробити зручний, простий, цифровізований сервіс  для підприємців-учасників держзакупівель. 
На відміну від кредиту, факторинг не потребує окремої застави і дозволяє отримати кошти за виконане постачання на підставі лише документів про виконання контракту. Це швидко, зручно і доступно. Факторинг допоможе розвивати економіку, реалізовувати стратегію підтримки малих та середніх підприємств Міністерства економіки України», — зазначив Григорій Легенченко, член правління АТ “Прозорро.Продажі”.
Наразі обсяг ринку публічних закупівель становить 10-20 млрд грн на рік, з яких факторинг є важливим інструментом щонайменше для 3-5%. І ще 11-23 млрд складає  ринок приватних закупівель, для яких згодом сервіс факторингу також стане доступний.
Партнерами проєкту стали Ощадбанк, ПУМБ, UGB, Укрпошта.
Сервіс факторингу реалізовано за підтримки Міністерства економіки України, за експертного сприяння Міністерства економіки, Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC, член Групи Світового банку) у партнерстві з Державним секретаріатом з економічних справ Швейцарії (SECO).
Більше про запуск проєкту.
 
Довідково: 
Прозорро.Продажі — акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі в особі Міністерства економіки. 
АТ “Прозорро.Продажі” забезпечує роботу електронної торгової системи, в якій відбуваються онлайн-аукціони з продажу та здачі в оренду публічних активів, зокрема сільгоспземель. Прозорро.Продажі гарантують безпечність торгів, неможливість втручання будь-кого в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника до участі в аукціоні, а також можливість будь-кого в режимі реального часу стежити за онлайн-аукціонами та їхніми результатами.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Money flows like wind,
Investments ebb and flow,
The market prevails.

- Fin.Org.UA

Новини

11:50 - Китайські НПЗ знову "полюють" на нафту московія після послаблення санкцій США
11:36 - В Україні попит на авто з Китаю впав на 50%: популярні моделі лютого
11:32 - EVA за рік заробила більше мільярда гривень
11:20 - Через блекаути Україна скоротила заморожування ягід
11:00 - Зроблено в Україні: Як грант на відновлення допоміг підприємству з Боярки відродити виробництво після влучання ракети
10:55 - Моряки впевнені, що військовий супровід не гарантує безпеки в Ормузькій протоці
10:42 - Уряд розширив критерії визначення підприємств, важливих для забезпечення ЗСУ
10:30 - Леся Карнаух: Майже 36 % податкових надходжень за два місяці року забезпечили підприємства торгівлі та переробної промисловості
10:30 - Без світла – частина споживачів у чотирьох областях України
10:30 - Запрошуємо агровиробників пройти опитування про виклики та потреби сектору на шляху до ЄС
10:25 - Танкер зі скрапленим газом потрапив під удар біля узбережжя ОАЕ
10:14 - Стартує подання інформації до Центру збору фінансової звітності на основі Таксономії 2025 року
10:06 - Шмигаль розповів, які уроки функціонування енергосистеми засвоїла Україна
10:00 - Уряд розширює критерії визначення підприємств критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ
09:55 - Україна може не отримати гроші МВФ, бо Рада не збільшує податки
09:27 - московія знову атакувала порти та залізницю
09:25 - Нафта відреагувала на нові атаки Ірану по Близькому Сходу
09:14 - Доповнення до Плану-графіку Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України щодо здійснення заходів з відстеження результативності власних регуляторних актів та актів Кабінету Міністрів України на 2026 рік
09:00 - До страхової компанії застосовано заходи впливу
08:56 - московіяни атакували південь Одещини: які наслідки
08:40 - московіяни вдарили поблизу терміналу "Нової пошти" у Запоріжжі
08:30 - Дроп: жертва схеми чи співучасник злочину?
08:00 - Приструнити аптеки? Чому держава допускає "Укрпошту" та АЗС на фармринок
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 16 березня: нафта московія майже по $100, ремонт АЕС, група з відновлення роботи аеропортів
20:50 - Денис Шмигаль представив у Брюсселі ключові уроки функціонування енергосистеми України під час війни
20:45 - Долар іде до найгіршого дня за місяць через падіння цін на нафту
20:20 - московія кинулась заливати нафту в танкери на продаж після послаблення санкцій США
20:05 - Уряд додатково виділить 3 мільярди гривень на ремонт особливих доріг
20:00 - Уряд виділив 3 млрд грн на невідкладний ремонт автомобільних доріг державного значення


Більше новин