Річні національні програми співробітництва України з НАТО

30.10.2024 14:46 | Міністерство економіки України

Адаптована Річна національна програма на 2024 рік – ключовий національний політичний документ (далі – аРНП), що містить чіткі узгоджені пріоритети євроатлантичної інтеграції України, визначає завдання, необхідні для забезпечення їх ефективної планомірної реалізації та конкретні індикатори в оцінці успішності виконання відповідних завдань.
Основна увага в аРНП сфокусована на завданнях подальшого посилення спроможностей сектору безпеки і оборони України та підвищення взаємосумісності з НАТО. Крім того, до відповідного компонента аРНП інтегровано виконання Дорожньої карти взаємосумісності, а також скоординовано проекти технічної і дорадчої підтримки Комплексного пакета допомоги з пріоритетами аРНП.
Програма містить п’ять базових розділів:
політичні та економічні питання; оборонні та військові питання; ресурсні питання; питання безпеки; правові питання. АРНП на 2024 рік затверджена Протокольним рішенням Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України від 11 січня 2024 року і є допоміжним інструментом підготовки України до прискореного проходження переговорів щодо вступу в НАТО.
Текст адаптованої Річної національної програми на 2024 рік доступний за посиланням.
Участь Мінекономіки у реалізації аРНП
Відповідно до переліку виконавців аРНП на 2024 рік за здійснення заходів у рамках цілі 4 “Економічна безпека і відновлення України” Мінекономіки визначено головним виконавцем таких завдань цілі 4, як:
1) відновлення економічної стійкості України шляхом виконання у 2024 році Стратегії економічної безпеки України на період до 2025 року, схваленої рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 11 серпня 2021 року, введеним в дію Указом Президента України від 11 серпня 2021 року № 347/2021;
2) посилення національних спроможностей у сфері гуманітарного розмінування шляхом:
розроблення проекту Закону України “Про внесення зміни до Закону України “Про протимінну діяльність України”; створення національної системи гуманітарного розмінування, що здатна незалежно від іноземної допомоги забезпечити пошук, вилучення, зберігання та утилізацію вибухонебезпечних пристроїв на об’єктах цивільного призначення. Окрім цього Мінекономіки в якості співвиконавця бере участь у реалізації низки цілей аРНП на 2024 рік, зокрема забезпечення функціонування системи протимінної діяльності в Україні під загальним керівництвом Міністерства оборони, діяльності Центру гуманітарного розмінування, опрацювання стратегічних напрямів військово-промислової та військово-технічної політики на середньостроковий та довгостроковий періоди, участь у досягненні стійких міжурядових домовленостей щодо програм виробничої кооперації, виробничо-технічних та торгово-промислових угод з державами – членами НАТО та державами-партнерами тощо.
Загальну координацію та моніторинг виконання Міністерством економіки України завдань в рамках реалізації адаптованої Річної національної програми на 2024 рік покладено на департамент економіки безпеки і оборони.
Координацію діяльності, пов’язаної з підготовкою, виконанням та моніторингом Цілей аРНП, здійснює Комісія з питань координації євроатлантичної інтеграції України на чолі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністром юстиції України.

Додати коментар

Користувач:
email:





EU in turmoil
Populist waves across the bloc
What lies ahead?

- Fin.Org.UA

Новини

15:20 - Акції Apple впали на 10%, компанія може втратити $500 млрд капіталізації: причини
14:40 - В АТБ заявили, що перестануть купувати рекламу в "Трухи"
13:55 - У Чорному морі дрони потопили судно "Росатому"
13:25 - Дрони атакували московитський НПЗ за 1500 км від кордону з Україною
12:55 - Піч від держави: уряд запустив кредити на автономне опалення для приватних будинків
12:25 - У Сбєрбанку заявили, що в банків московії закінчилися гроші на покриття дефіциту бюджету
11:50 - Іран знову атакував два танкери біля узбережжя Оману
11:25 - Сміттєва змова: АМКУ оштрафував київських сміттярів на 300 мільйонів
10:40 - У Wildberries заявили, що не зобов’язані компенсувати продавцям збитки після ударів
10:00 - Трамп заявив, що зможе взяти з надр України "практично все, що захоче"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 01.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 31 липня: продаж Gulliver
19:41 - Банк Японії залишив ставки без змін
19:02 - Netflix отримав позов на $105 мільйонів через викрадення копії нового фільму з Кейджем
19:00 - Унормовано порядок виконання дебетового переказу коштів без згоди платника
18:31 - У Павлограді через атаку росіян спалахнув торгівельний комплекс
18:03 - Gulliver виставлять на продаж
17:42 - У Києві з першого серпня запрацює пересадковий квиток
17:13 - Veon підвищує прогноз прибутку
16:44 - У Харкові ремонтуватимуть лікарню, ціни завищені – "Наші гроші"
16:30 - Судна відмовляються заходити в порти: хто відповідатиме за зірвані поставки
16:05 - Недостовірне декларування: судитимуть ексначальника обласного ДСНС
16:00 - Страховій компанії відкликано ліцензію та виключено з Державного реєстру фінансових установ
15:50 - Польський дискаунтер Pepco заходить у два київських ТРЦ: коли відкриються магазини
15:40 - Чернівецька, Чернігівська та Київська області отримали від Австрії обладнання для зміцнення енергетичної інфраструктури
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 03.08.2026
15:30 - Мільйонні оборудки на виробництві БпЛА: справу передали до суду
15:10 - московіяни продовжили заборону на експорт бензину ще на пів року
14:50 - Аграрії просять поки не підвищувати залізничні тарифи: які аргументи


Більше новин