«Зроблено в Україні»: бізнес Закарпаття може розраховувати щонайменше на 530 мільйонів гривень держпідтримки у 2024 році — Юлія Свириденко

30.10.2024 16:27 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Щонайменше 530 мільйонів гривень у межах усіх програм політики «Зроблено в Україні» Уряд передбачив на підтримку виробників Закарпаття. Ця сума не є лімітом, адже чим активніше бізнеси регіону подаватимуться на програми підтримки, тим більше коштів зможуть отримати. Про це заявила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського із місцевими виробниками та обговорення політики «Зроблено в Україні».
«Підтримка виробників — це питання нашої економічної самодостатності. Адже до 40% коштів при купівлі українського повертається назад у бюджет у вигляді податків. Стратегічна мета політики «Зроблено в Україні»  — змінити структуру економіки та наростити виробництво товарів з високою доданою вартістю. На підтримку бізнесу цього року передбачено понад 45 мільярдів гривень. З цієї суми щонайменше 530 млн грн припало на Закарпаття. Виробники регіону вже активно користуються цими інструментами — зокрема, доступними кредитами, грантами, програмою розвитку індустріальних парків. Ми очікуємо, що всі програми в рамках політики «Зроблено в Україні» будуть продовжені і у наступному році», — наголосила Юлія Свириденко.
Як зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України — Міністерка економіки України,  Закарпаття стало одним із лідерів за кількістю релокованого бізнесу. Офіційно зареєстровані у регіоні близько 400 релокованих бізнесів.
Загалом від початку вторгнення тут зростає кількість нових компаній. У порівнянні з 1 січня 2022 зареєстровано майже на 3 тисячі більше нових юридичних осіб.
Завдяки у тому числі новому бізнесу, торік вдалося у 1,7 рази збільшити надходження до місцевих бюджетів на фоні 2021 року.
Податкове навантаження з податку на прибуток по області складає 3,4%, що є найбільшим в Україні. Приріст податку на прибуток до минулого року склав понад 300%.
Регіон прийняв виробничі бізнеси, що раніше не були притаманними для Закарпаття — машинобудування і металообробка. Лідерами за галузями серед релокованих бізнесів стали також деревообробка і сільське господарство.
Виробників закликали скористатися повним спектром можливостей, які пропонує держава в межах політики «Зроблено в Україні»:
Програма компенсацій на с/г техніку. Це можливість аграріям отримати до 25% компенсації вартості української техніки. Загалом у програмі беруть участь 133 підприємства та майже 12 тисяч найменувань техніки. Програма 15% компенсації за купівлю українського енергетичного обладнання, колісної техніки, будівельної, комунальної й спецтехніки, ліфтів українського виробництва. Програма єОселя. План на 2024 рік — 12 тисяч іпотек. Закарпаття є одним із регіонів, який компенсує відсоткову ставку ветеранам та ВПО. Ця програма не тільки забезпечує громадян житлом, але й формує суттєвий попит на будівельні матеріали. «Доступні кредити 5-7-9». Програму цього року переорієнтовано на інвестиціині цілі. У Закарпатській області отримано 1808 кредитів на суму 2,9 млрд грн. Гранти до 8 млн грн на розвиток переробних підприємств. Нещодавно Уряд зменшив вимогу щодо кількості робочих місць — до 5 робочих місць. Мікрогранти «Власна справа» до 250 тис. грн та гранти для ветеранів на організацію власного бізнесу з можливістю отримати до 1 млн грн. Страхування інвестицій від воєнних ризиків. Такий інструмент доступний як через міжнародні організації, як от MIGA, DFC, так і через українське Експортно-кредитне агентство.   Підтримка проєктів зі значними інвестиціями. Уряд схвалив підписання перших інвестиційних договорів. В рамках цієї програми інвестори зможуть отримати до 30% компенсації капітальних інвестицій через різні форми державної підтримки. Програма розвитку індустріальних парків. На цю програму передбачено у 2024 році 1 млрд грн. Станом на сьогодні ухвалено рішення про стимулювання проєктів у 11 індустріальних парках на загальну суму  885 млн грн. В Закарпатті діє 9 індустріальних парків. Один із них вже отримав підтвердження на отримання держпідтримки — в індустріальному парку «Термінал» будуть побудовані залізничні колії та електрична інфраструктура на загальну суму 316,6 млн гривень. А ми з бюджету профінансуємо приблизно 148 млн. грн. з цієї суми. Фінансова підтримка експортерів несировинних товарів через Експортно-кредитне агентство. Для малого і мікробізнесу в області працює вже три офіси «Зроблено в Україні», де можна дізнатися про актуальні програми підтримки малих підприємців — мікрогранти, програми перенавчання та навчання, програми компенсацій за працевлаштування різних категорій населення. Підприємці можуть спільно із фахівцями центрів написати та подати документи, необхідні для отримання гранту. Такі офіси вже працюють у Мукачево, Ужгороді та Хусті.
Як підкреслила Юлія Свириденко, Уряд продовжує працювати над розширенням чинних програм та над запровадженням нових інструментів для підтримки виробників. Вона закликала місцевих підприємців активніше долучатися до участі в програмах.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Secondary market
Trades existing securities
Provides liquidity

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 9 березня: нафта і газ б’ють рекорди
20:38 - Мінрозвитку розповіло, на що спрямує 1,5 мільярда євро від UIF
20:08 - Абрамович не хоче віддавати Україні кошти від продажу "Челсі"
20:00 - Мінекономіки провело засідання Наукової платформи
19:57 - Відключення світла 10 березня триватимуть з ранку до кінця доби
19:36 - У постачальника коробок для "Укрпошти" знайшли бізнес у московія – ЗМІ
19:30 - Трамп купив облігації Netflix і Warner Bros на піку війни з Paramount
19:00 - Україна залишається найбільшим постачальником соняшникової олії до Євросоюзу
18:50 - Вартість новобудов не змінилась, вторинка частково дорожчає: які зміни на ринку житла
18:45 - Частина Сумщини без світла після російських обстрілів
18:20 - Білорусь провалила "п’ятирічку": торгує з Китаєм у хронічний мінус
18:15 - Золото впало в ціні через сильний долар та війну на Близькому Сході
17:57 - Індія замовила мільйони барелів російської нафти у березня
17:55 - Україна конфіскувала російські вагони на 2,2 мільярда
17:47 - Стартує обговорення змін щодо оновлення порядку роботи компаній, що здійснюють операції з оброблення та зберігання готівки
17:35 - Депутату сільради, який приховав 4,4 мільйона гривень, присудили громадські роботи
17:25 - Україна відкрила новий ринок збуту – зможе експортувати саджанці до ЄС
17:10 - Стало відомо, які харчові продукти можуть подорожчати через війну в Ірані
17:05 - Профільний комітет рекомендував Раді ухвалити законопроєкт щодо житла та пенсій ВПО
17:00 - До банку застосовано захід впливу за порушення вимог щодо етичної поведінки
16:49 - Курс долара знову встановить історичний рекорд щодо гривні
16:40 - Ощадбанк відновив роботу електронних сервісів
16:30 - Як прикладний фах руйнує стереотипи
16:26 - Розпочинається обговорення проєкту вимог щодо управління ризиком третіх сторін у банках та банківських групах
16:25 - У січні-лютому Україна уразила три великі російські оборонні заводи
16:11 - "В 100 гривень за літр не вірю": директор "А-95" спрогнозував зростання цін на дизпаливо
15:50 - Україна збільшила імпорт електроенергії: причини
15:40 - Українці вже задекларували понад 32 мільярди доходів: в яких регіонах найбільші суми
15:34 - НБУ зобов'язав банки посилити стійкість: яким чином


Більше новин