Довгострокові контракти для деревообробної галузі та оновлення пунктів пропуску на кордоні: Юлія Свириденко обговорила з підприємцями Закарпаття проблеми бізнесу

30.10.2024 17:42 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Проблема черг на кордоні, брак кадрів, обслуговування кредитів від іноземних фінустанов й строки на повернення валютної виручки при експорті товарів та імпорті обладнання — ці та інші питання прозвучали під час зустрічі Президента Володимира Зеленського та Першої віцепрем’єр-міністерки – Міністерки економіки Юлії Свириденко із бізнесом Закарпаття. 
Першочергове питання, яке озвучили підприємці області — черги на кордоні. 
«Уряд працює над розбудовою пунктів пропуску, адже лише збільшення пропускної здатності кордону дозволить зменшити черги, а значить прискорити доставку вантажів.  Міністерством розвитку громад та територій вже розроблено проєкт Стратегії з розбудови прикордонної інфраструктури з ЄС та Молдовою до 2030 року та Операційний план з конкретними заходами. Серед них будівництво нових пунктів пропуску та реконструкція наявних. Найближчим часом очікується запуск порожніх вантажівок через пункт пропуску «Лужанка», також наступного року передбачена його масштабна реконструкція», — розповіла Юлія Свириденко.
Паралельно з цим триватиме реконструкція терміналів пункту пропуску «Ужгород» для розмежування вантажного та пасажирського транспорту. Це дозволить збільшити пропускну спроможність для вантажівок щонайменше на 30%. 
Також за словами Віцепрем’єр-міністра з відновлення – Міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби, який був присутній на зустрічі, найближчим часом Уряд планує будівництво нового пункту пропуску «Біла Церква» як для вантажівок, так і для пасажирського транспорту. Румунська сторона вже завершує будівництво мосту через річку Тиса. Готується до відкриття на тимчасовій інфраструктурі пункт пропуску «Велика Паладь».
Олексій Кулеба додав, що в Уряді триває робота над тим, щоб всі підприємства зі статусом суб’єкта спільного транзиту отримали гарантовані спрощення під час перетину кордону. Державна митна служба до кінця листопада має надати протокол обміну даними щодо режиму спільного транзиту (NCTS).  Після цього Міністерство розвитку громад та територій приблизно з 15 грудня запустить повноцінно режим спільного транзиту у системі єЧерга.
Також під час зустрічі підприємці озвучили питання міжнародних розрахунків. 
«Строк повернення валютної виручки й далі лишається коротким для нормальної діяльності компаній. Також бізнес турбує обмеження на обслуговування кредитів від іноземних фінансових установ. Адже це підриває можливість українських компаній залучати нове фінансування. Усі подальші кроки зі зняття цих обмежень потребують рішень НБУ і погодження партнерів, зокрема МВФ. Ми ведемо постійну роботу з пояснення, що зняття таких обмежень є критичним для виробничого бізнесу. Уряд вже надав рекомендації стосовно термінів збільшення строків по валютній виручці експортерів продукції машинобудування до 270 днів», — наголосила Юлія Свириденко.
Частину обмежень вже вдалося зняти. Наприклад, ще у травні зняли обмеження на прямі розрахунки за товари і послуги, у тому числі і на оплату участі у виставках. Тепер банки не повинні відмовляти компаніям у здійсненні таких платежів. З огляду на те, що бізнес досі має питання щодо оплати участі у виставках, вона пообіцяла ще раз нагадати банкам про правовий режим здійснення транскордонних платежів.
Також учасники заходу обговорили актуальні питання функціонування ринку деревини. За словами підприємців, меблева і деревообробна галузь потребує довготермінових контрактів на деревину для переробників.  
Юлія Свириденко розповіла, що ДП «Ліси України»  на початку листопада проведуть перші аукціони з продажу деревини заготівлі 2024 року з терміном постачання 6 місяців та фіксацією ціни на цей період. Надалі Уряд планує збільшити терміни таких контрактів щонайменше на рік. Нині триває відповідна робота для підготовки до другого читання законопроєкту «Про ринок деревини». 
Серед інших питань, які порушили під час зустрічі, були —  запуск програми кредитування виробників ОПК, фіксація ціни на газ на довгострокові терміни для власної генерації, а також вирішення проблем кадрового голоду. Сторони обговорили нові стимули для перенавчання, забезпечення житлом, а також зміни в системі виплат державної допомоги для ВПО. 
У розрізі державної підтримки агросектору, сторони обговорили можливість внесення у програму грантів на садівництво використання  власних саджанців.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Money is flowing
The market is unpredictable
But profits await

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:00 - Відбулося засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у столиці та на Київщині.
18:30 - Окупанти знімають з себе відповідальність за зруйновані будинки – ЦНС
18:05 - Утримання доріг Харківщини профінансовано на 15% – Служба відновлення
17:45 - Внаслідок обстрілу московія Бурштинська ТЕС "на нулі"
17:30 - Денис Шмигаль провів зустріч із Міністром енергетики Румунії Богданом-Груєю Іваном
17:10 - Логістичний центр "Рошен" в Яготині зруйнований майже повністю
16:53 - На Одещині без світла одночасно перебувають до 60% побутових клієнтів та бізнесу – Кіпер
16:36 - МАГАТЕ закликає Росію до стриманості на тлі втрати потужності українським АЕС
16:30 - Денис Шмигаль відвідав енергооб'єкти на заході країни
15:25 - Ушкодження об’єктів енергетики значні – Зеленський
14:48 - США витісняють "Газпром" з європейського ринку – СЗРУ
14:15 - Міненерго та ПРООН обговорили посилення співпраці для зміцнення енергетичної системи України
13:40 - Україна отримала 300 генераторів від партнерів з SECI
13:25 - СБУ уразила московитський завод, задіяний у виробництві пального для ракет
13:00 - Концесійний конкурс на термінали порту Чорноморськ затягується: яка причина
11:36 - московіяни суттєво пошкодили обладнання теплоелектростанцій ДТЕК
11:03 - На українсько-молдовському кордоні відновили пропуск вантажівок
10:43 - московія атакувала енергооб’єкти у восьми областях – "Укренерго"
10:20 - АЕС знизили потужність генерації після масованого російського удару
10:07 - На Київщині після атаки московія горять склади "Рошен"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 07.02.2026
23:59 - Гойдалки Рекордів: Тиждень Тріумфу та Напруги на Світових Ринках
23:45 - Weekly Exchange Market Summary (Feb 2-6, 2026)
23:24 - Різкі коливання ціни срібла: критичний історичний аналіз та перспективи відновлення
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:38 - 173 тонни енергетичного обладнання від партнерів скерували сьогодні на потреби енергокомпаній, – Денис Шмигаль
21:33 - Різкі коливання ціни біткойна: історичний аналіз та перспективи на 2026 рік
21:00 - Новини 6 лютого: максимум міжнародних резервів, прогноз про повернення біженців в Україну


Більше новин