Національний банк планує встановити вимоги до інформаційних (автоматизованих) систем кредитних спілок

15.10.2024 17:13 | Національний банк України

Національний банк України пропонує для обговорення проєкт Положення про вимоги до інформаційних (автоматизованих) систем та порядку ведення персоніфікованого обліку у кредитній спілці (далі – Проєкт).
Проєкт розроблений відповідно до Закону України “Про кредитні спілки” і передбачає обов’язок кредитної спілки забезпечити наявність та функціонування інформаційних систем, зокрема для:
ведення бухгалтерського обліку та складання і подання фінансової та іншої звітності; реєстрації та ведення обліку договорів про надання фінансових послуг / з допоміжної діяльності / аутсорсингу/ з посередниками / кредитними посередниками, а також операцій з надання фінансових послуг / пов’язаних зі здійсненням допоміжної діяльності; ведення персоніфікованого обліку (реєстру) членів кредитної спілки / пайових внесків членів кредитної спілки; розрахунку пруденційних нормативів, зокрема величини кредитного ризику та величини непокритого кредитного ризику; здійснення накопичення, систематизації та структуризації даних та/або інформації, вибірки і вивантаження даних тощо. Проєкт визначає вимоги до інформаційних систем кредитної спілки, до організації ведення персоніфікованого обліку членів та пайових внесків членів кредитної спілки, а також порядок ведення обліку договорів аутсорсингу та договорів з посередниками.
Також передбачено зміни до Положення про авторизацію надавачів фінансових послуг та умови здійснення ними діяльності з надання фінансових послуг, зокрема щодо зобов’язання кредитної спілки здійснювати діяльність з використанням інформаційних систем, необхідних для забезпечення належного надання фінансових послуг.
Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями:
проєкт постанови Правління Національного банку України “Про затвердження Положення про вимоги до інформаційних (автоматизованих) систем та порядку ведення персоніфікованого обліку у кредитній спілці та затвердження Змін до Положення про авторизацію надавачів фінансових послуг та умови здійснення ними діяльності з надання фінансових послуг”; аналіз впливу; порівняльна таблиця. Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 25 жовтня 2024 року включно згідно з формою для подання зауважень та пропозицій.

Додати коментар

Користувач:
email:





Forex fluctuations
Currency values in flux
Invest with caution

- Fin.Org.UA

Новини

17:24 - Із 15 липня в Києві дорожчає проїзд: скільки коштуватимуть поїздки
16:40 - У Херсоні говорять про загрозу виникнення надзвичайної ситуації: яка причина
15:27 - Російська атака на порти: є загиблі та поранені
14:40 - Іранський дипломат прибув до Оману, щоб обговорити прохід суден через Ормузьку протоку
13:50 - Російський дрон поцілив підприємство на Полтавщині
13:10 - У Криму обмежили зняття готівки
12:15 - московіяни поцілили у заправки на Донеччині
11:30 - Податкова спостерігає зростання рівня фіскалізації в Україні
10:15 - московія зупинила судноплавство через Дон-Азовський канал після атаки України – ЗМІ
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 11.07.2026
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - NBU June 2026 Inflation Update
20:00 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в червні 2026 року
20:00 - Новини 10 липня: в України зв’явилась нова банкнота
19:54 - Денис Шмигаль провів зустріч з Керуючою директоркою з питань операційної діяльності Світового банку Анною Б'єрде
19:42 - Україна отримала понад 3 мільярди доларів від Світового банку
19:19 - ЄС може оштрафувати Meta на 6% від обороту
18:55 - З 15 липня у Києві дорожчає проїзд: у КМДА підписали розпорядження
18:25 - Наприкінці сезону суниця подорожчала на 23%
17:54 - СБС відмінусували 13 кораблів "тіньового флоту" московія біля Криму за ніч
17:40 - Укрпошта за перше півріччя отримала 122 мільйона гривень прибутку
17:30 - Курс на $85 млрд: Уряд презентував Експортну стратегію України до 2030 року
17:11 - "Тенору" з плівок Міндіча повідомили про нову підозру
16:40 - ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ! Тимчасове призупинення приймання заяв та декларацій через Систему єДозвіл
16:36 - Виробництво палива в московія впало до 65% від попиту – Reuters
16:30 - Запрошуємо на презентацію програми «Зелене фермерство у галузі садівництва»: гранти та пільгове фінансування для агровиробників
16:30 - Що вступ до ЄС зробить з ринком праці
16:23 - Легалізація майна експосадовцем Київської митниці: слідство завершено
16:05 - У районі Московського НПЗ пожежа після атаки безпілотників на місто


Більше новин