Процентні платежі України за кредитами МВФ знизяться – Фонд переглянув політику додаткових стягнень

14.10.2024 15:29 | Національний банк України

Національний банк України вітає завершення перегляду політики додаткових стягнень (charges, surcharges та commitment fees) Радою виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду.
Таке рішення Рада виконавчих директорів МВФ ухвалила 11 жовтня 2024 року.
Зміни наберуть чинності з 1 листопада 2024 року та діятимуть упродовж наступних п’яти років.
Затверджені заходи дадуть змогу зменшити вартість запозичень, що МВФ надає державам-членам, у середньому на 36% або приблизно на 1,2 мільярда доларів США на рік.
Водночас для України вартість запозичень зменшиться суттєвіше – на близько 38-39%, адже Україна є одним із найбільших позичальників МВФ.
"Українська влада, зокрема представники НБУ, неодноразово порушували питання необхідності перегляду додаткових стягнень за кредити МВФ під час зустрічей з керівництвом Фонду.
Ми вдячні МВФ за ухвалене рішення, а також за стійку та беззаперечну підтримку – фінансову, політичну та експертну. 
Зміна політики щодо додаткових стягнень дасть змогу знизити процентні платежі України Фонду приблизно на 130 млн дол.
США у 2025 році, а загалом впродовж наступних п"яти років – зекономити близько 650-700 млн дол.
США", – прокоментував рішення МВФ Голова Національного банку України Андрій Пишний.
Очікується, що у 2026 фінансовому році кількість країн, з яких стягуватимуться додаткові збори, скоротиться з 20 до 13.
Це відбудеться за рахунок зниження надбавки до базової процентної ставки, підвищення порогу для доплат за обсяг та строк, зниження ставки доплати за строк кредиту та збільшення порогових рівнів для плати за зобов"язання.
Директорка-розпорядниця МВФ пані Крісталіна Георгієва у своїй заяві щодо перегляду нарахувань відзначила: "Ця реформа допомагає МВФ і надалі служити на благо наших держав-членів у мінливому світі".
Довідково Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду 31 березня 2023 року затвердила чотирирічну програму розширеного фінансування для України.
Програма реалізовується у два етапи (воєнний та повоєнний) і передбачає доступ до кредитних коштів від МВФ у розмірі 11,6 млрд СПЗ (еквівалент 15,6 млрд дол.
США).
Транші за програмою надаються за результатами переглядів.
У 2023 році Україна отримала від МВФ три транші на загальну суму 3,3 млрд СПЗ (4,5 млрд дол.
США).
Цього року Україна вже отримала від МВФ два транші в сумі 2,3 млрд СПЗ (близько 3,1 млрд дол.
США в еквіваленті).
А загалом у 2024 році уряд має змогу отримати від МВФ чотири транші загальним обсягом 4 млрд СПЗ (5,4 млрд дол.
США в еквіваленті).
Місія МВФ щодо п’ятого перегляду програми "Механізм розширеного фінансування" (The Extended Fund Facility, EFF) з Україною, що працювала в Києві з 04 до 10 вересня 2024 року, завершила роботу.
За її результатами було досягнуто угоди на рівні персоналу (Staff-Level Agreement, SLA).
Відповідну домовленість має схвалити Рада директорів МВФ, яка розгляне її на цьому тижні.
Це рішення відкриє для України доступ до фінансування обсягом 834,8 млн СПЗ (близько 1,1 млрд дол.
США в еквіваленті).
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Secondary market
Trades existing securities
Provides liquidity

- Fin.Org.UA

Новини

12:11 - Деклараційна кампанія - 2026
12:09 - Безбар’єрність: основні поняття і напрями
12:06 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
12:05 - Електронний кабінет: повідомити податкову про бажання отримувати документи в електронному вигляді просто
12:04 - Як заповнюється Заява про перехід юридичної особи на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах або відмову від такого оподаткування?
12:03 - Послуги від нерезидента, місце постачання яких на митній території України, мають безперервний або ритмічний характер постачання: чи може бути складена зведена ПН?
12:02 - Податкова декларація з рентної плати: як в електронному вигляді можна надіслати копії дозвільних документів та/або звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна)?
12:01 - Щодо подання Звітів за ф. № 1-ВП / ф. № 1-ОП, якщо протягом звітного періоду діяльність не здійснювалась, а на залишках була продукція/не було продукції
12:00 - Відокремлений підрозділ, який не має найменування, неуповноважений сплачувати ПДФО за найманих працівників: особливості заповнення Розрахунку
11:58 - Правовий режим Дефенс Сіті: особливості оподаткування
11:57 - Податковий календар на 29 квітня 2026 року
11:56 - За видобування нафти надходження рентної плати до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини перевищили 9,3 млн гривень
11:55 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини за видобування природного газу надходження рентної плати зросли більш ніж у 4,5 раза
11:53 - Дніпропетровщина: понад 11,9 млрд грн податків, зборів та платежів – внесок платників до місцевих бюджетів
11:40 - Українці купили понад 15 тисяч нових та 50 тисяч вживаних авто цьогоріч: найзатребуваніші моделі
11:37 - Фактична перевірка виробника сантехніки
11:36 - Податкова Дніпропетровщини: відкритий діалог та практична допомога платникам
11:35 - Трансфертне ціноутворення –2026: що змінилося і як бізнесу не помилитися
11:30 - Декларуємо нерухоме майно: податковий навігатор – 2026 для юридичних осіб
11:30 - Уряд готує законопроєкт щодо оскарження будівельних рішень
11:27 - Єдиний рахунок: зручний спосіб для сплати податків та зборів
11:25 - ДПС за підтримки міжнародних партнерів розпочне перший етап практичної реалізації цифрової трансформації
11:14 - На Волині БЕБ викрило підпільне виробництво тютюну для кальяну
11:11 - "Нова пошта" доставлятиме посилки до поштоматів Австрії
10:38 - У низці областей є знеструмлення внаслідок обстрілів та негоди
10:25 - Офіс генпрокурора почав досудове розслідування щодо Жеваго
10:15 - Біржа, депозитарій і розрахунки: НКЦПФР вивчає польську інфраструктуру ринків капіталу
10:15 - Атака на Сумщину: пошкоджена енергетична і транспортна інфраструктура
10:00 - московіяни атакували агропідприємства на Чернігівщині
09:32 - Нафта подорожчала – Ормузька протока все ще заблокована


Більше новин