Верховна рада ухвалила новий закон про страхування журналістів, які працюють у зоні бойових дій

14.10.2024 15:30 | forinsurer.com ... все о страховании

В Україні запущено страхування журналістівВерховна рада України ухвалила в цілому закон про страхування журналістів, які працюють у зоні бойових дій, повідомив голова Комітету ВРУ з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Законопроєкт №11153 про внесення змін до статті 15 Закону України “Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста” 10 жовтня підтримали 275 народних депутатів.

Законопроєкт доповнює статтю 15 закону про держпідтримку медіа ч. 8 та 9:

Суб’єкти у сфері медіа за рахунок своїх коштів або за рахунок будь-яких інших не заборонених законом джерел зобов’язані страхувати життя, здоров’я, працездатності журналістів та інших своїх працівників від нещасного випадку на період їх відрядження в райони ведення воєнних (бойових) дій та/або на тимчасово окуповані території України.
Порядок та умови такого страхування визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері медіа, інформаційній та видавничій сфері, за погодженням з Національним банком України.

Норма про страхування вже існувала, але не була дієвою. Неможливо було застрахувати кореспондентів, які висвітлюють події в гарячих точках, адже страхові компанії не отримували ліцензій на свою діяльність за видом страхування, вказаним у законі. У новому законі вирішується законодавче регулювання цього питання.

Тепер медіа може застрахувати життя, здоров’я та працездатність свого працівника на час відрядження в зону бойових дій або на тимчасово окуповані території за рахунок власних коштів або інших незаборонених джерел (міжнародних / грантових).

Якщо закон буде підписаний Президентом України, то він вимагатиме, щоб порядок та умови страхування журналістів визначалися центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері медіа, інформаційній та видавничій сфері, за погодженням з Національним банком України. Тобто необхідно буде ухвалити ще підзаконний акт для регулювання такого страхування.

Детальніший порядок та умови такого страхування будуть визначені на підзаконному рівні Міністерством культури та стратегічних комунікацій України за погодженням з НБУ протягом місяця з дня набрання чинності цим законом.

У 2022 році Верховна Рада прийняла також законопроєкт №7367 про обов’язкове страхування журналістів, який був прийнятий парламентом 8 липня.

Експерти ринку неоднозначно оцінили ініціативу парламентаріїв. «Сам факт того, що держава вважає за потрібне надати страховий захист журналістам, є дуже позитивним, бо це небезпечна професія, і не лише за умов війни. Але найгірше, що можна було зробити для реального запровадження страхового захисту – це прийняти декларативне рішення щодо необхідності впровадження нового обов’язкового виду страхування, як це було зроблено законопроєктом 7367», - зазначили страховики.

Крім того, Міжнародний фонд страхування журналістів у липні розпочав прийом заявок журналістів на страхування в разі відрядження до зони бойових дій, на окуповані території та на звільнені території (протягом одного місяця після звільнення).

Отримати страхування можуть фіксери, журналісти, відеооператори, редактори, фотографи незалежних українських медіа, які скеровуються в офіційне відрядження до зон бойових дій, на звільнені території, прикордонні території з росією та білоруссю, прифронтові території, мають засоби захисту.

Страхове покриття – до $100 тис. на відшкодування медичних витрат. В разі загибелі журналіста родина отримує $100 тис.

Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові ринки,
Де золото, де нафта –
Звичайні зміни.

- Fin.Org.UA

Новини

16:42 - Бабіш виступив за заборону соціальних мереж для дітей до 15 років у Чехії
15:35 - АРМА скасувало торги, за якими продало землю Льовочкіну
15:01 - Саудити відновлюватимуть сирійську авіацію та мобільні мережі
14:07 - Індійські заводи почали уникати російську нафту після угоди із США – Reuters
13:55 - Суд скасував спецдозвіл на ділянку Вашківецького піщано-гравійного родовища
12:56 - "СвітлоДІМ": Кулеба розповів, скільки отримано заявок та виділено коштів за програмою
12:01 - Суд зобов’язав компанію повернути частину грошей за житлові будинки на Херсонщині
11:05 - московія вдарила по об’єктах "Нафтогазу" на Полтавщині: зруйноване обладнання
10:40 - Атомна генерація ще частково розвантажена, у більшості областей - аварійні відключення
10:00 - Ворог атакував залізничну інфраструктуру на Чернігівщині
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:00 - Відбулося засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у столиці та на Київщині.
18:30 - Окупанти знімають з себе відповідальність за зруйновані будинки – ЦНС
18:05 - Утримання доріг Харківщини профінансовано на 15% – Служба відновлення
17:45 - Внаслідок обстрілу московія Бурштинська ТЕС "на нулі"
17:30 - Денис Шмигаль провів зустріч із Міністром енергетики Румунії Богданом-Груєю Іваном
17:10 - Логістичний центр "Рошен" в Яготині зруйнований майже повністю
16:53 - На Одещині без світла одночасно перебувають до 60% побутових клієнтів та бізнесу – Кіпер
16:36 - МАГАТЕ закликає Росію до стриманості на тлі втрати потужності українським АЕС
16:30 - Денис Шмигаль відвідав енергооб'єкти на заході країни
15:25 - Ушкодження об’єктів енергетики значні – Зеленський
14:48 - США витісняють "Газпром" з європейського ринку – СЗРУ
14:15 - Міненерго та ПРООН обговорили посилення співпраці для зміцнення енергетичної системи України
13:40 - Україна отримала 300 генераторів від партнерів з SECI
13:25 - СБУ уразила московитський завод, задіяний у виробництві пального для ракет
13:00 - Концесійний конкурс на термінали порту Чорноморськ затягується: яка причина
11:36 - московіяни суттєво пошкодили обладнання теплоелектростанцій ДТЕК
11:03 - На українсько-молдовському кордоні відновили пропуск вантажівок
10:43 - московія атакувала енергооб’єкти у восьми областях – "Укренерго"


Більше новин