WP: Нелегальні термінали Starlink допомогли московія просунутися на фронті, зокрема захопити Вугледар

13.10.2024 18:03 | Економічна правда

Getty Images Нелегальні термінали Starlink американської компанії SpaceX допомагають московії просуватися на полі бою в Україні, зокрема, вони використовувалися під час захоплення Вугледара.
Джерело: The Washington Post із посиланням на українських військових
Деталі: Видання зазначає, що раніше українська армія мала головну перевагу над росіянами, які чисельно переважали і були краще озброєні - доступ до інтернету через термінали Starlink, однак тепер його використовують і окупанти.
Нелегальні термінали Starlink дозволяють росіянам використовувати супутниковий інтернет для покращення координації під час штурмів, здійснювати більше вильотів безпілотників і бити українські війська точним артилерійським вогнем.
Термінали Starlink, які дають командирам можливість бачити поле бою в реальному часі за допомогою безпілотників і забезпечують безпечний зв"язок між військовими, підпадають під заборону постачання американської електроніки до Москви.
Проте, за словами українських військових, існує процвітаючий чорний ринок постачання терміналів Starlink росіянам на фронті, і їх розповсюдження стало важливим фактором нещодавніх перемог московії під час наступу.
Шість українських солдатів і офіцерів з різних підрозділів на Донеччині розповіли The Washington Post, що московія ліквідувала технологічний розрив, зробивши свої сили більш згуртованими і збільшивши кількість і точність атак.
Офіцер 72-ї механізованої бригади, яка захищала район Вугледара з 2022 року і нещодавно була змушена відступити, назвав використання Росією комплексу Starlink одним із важливих факторів, поряд з нестачею живої сили і озброєння, що прискорили падіння Вугледара.
У статті зазначається, що термінали Starlink з"являлися на російських позиціях протягом усього року, але лише в останні кілька місяців їхній вплив став по-справжньому відчутним, оскільки російські війська в наступі використовують їх для координації атак.
Українські військовослужбовці, які використовують розвідувальні безпілотники поблизу Новогродівки, розповіли, що з минулого місяця вони бачать на російських позиціях системи Starlink.
У Пентагоні раніше заявляли, що уряди США та України співпрацюють зі SpaceX, щоб "запобігти незаконному використанню Росією терміналів Starlink в окупованій Україні".
SpaceX заявляла, що вона деактивує термінали, якщо вони використовуються "підсанкційною або несанкціонованою стороною".
Однак, пише видання, Пентагон і SpaceX не надали конкретної інформації про зусилля США, в тому числі про те, скільки незаконних терміналів, які використовувалися московитськими силами, було виведено з ладу.
Хоча російські компанії і приватні особи не мають права продавати Starlink, з"явився сірий ринок, який підживлюється високим попитом з боку військових і приватних покупців.
The Post проаналізував чотири з багатьох російських сайтів, що пропонують прямі продажі для "спеціальної військової операції", як Кремль називає війну проти України.
Більшість терміналів продаються через Telegram і починають свою подорож з Підмосков"я, а потім потрапляють на фронт.
Щоб активувати пристрій, користувачам потрібен іноземний номер телефону, адреса електронної пошти та банківський рахунок для сплати щомісячної абонентської плати, що спонукає постачальників шукати людей, готових позичити свої особисті дані.
Передісторія:
2 жовтня ОСУВ "Хортиця" повідомило, що українські підрозділи вивели з Вугледара Донецької області, щоб зберегти особовий склад, військову техніку й зайняти положення для подальших боїв. 10 жовтня глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що інтернет-термінали Starlink для України фінансує лише Польща, а не американський мільярдер та гендиректор компанії SpaceX Ілон Маск. 26 вересня портал Defense Express повідомляв, що московія почала встановлювати на ударні дрони Shahed-136 супутниковий зв"язок Starlink від SpaceX. У лютому цього року українські військові звернули увагу, що росіяни почали використовувати термінали Starlink компанії SpaceX Ілона Маска на своїх позиціях.
Пізніше цю інформацію підтвердили в українській військовій розвідці, де заявили, що московія закуповує термінали в арабських країнах. У зв"язку з цим демократи в Палаті представників США розпочали розслідування щодо SpaceX. Українська правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial crisis,
Lehman Brothers, subprime loans,
2008 shock.

- Fin.Org.UA

Новини

09:16 - Податкова медіація, виконання судових рішень, співпраця з правоохоронцями: зустріч Лесі Карнаух із Асоціацією правників України
09:00 - Український оборонний стартап вийшов на американську біржу Nasdaq
08:30 - Благодійність без сірих зон
08:00 - Без світла, але з теплом. Як влада готуватиме міста до зими
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 18.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - 14 грантів на 51,5 млн грн: Мінекономіки погодило перші у 2026 році проєкти для садів і теплиць
21:00 - Новини 17 березня: нафтова криза триває
20:40 - Британію радо приймуть назад до єдиного ринку ЄС – міністр Франції
20:27 - Російські доходи від нафти у березні впадуть на 52% відносно минулого року – Reuters
19:43 - Група експертів з ЄС відвідає нафтопровід "Дружба" вже 18 березня
19:23 - Побоювання щодо обвалу американського фондового ринку слабшають
18:55 - В Україні розпочалася інформаційна кампанія для дітей та молоді Global Money Week 2026
18:45 - Нацбанк показав курс долара і євро на середу 18 березня
18:06 - Відключення світла 18 березня застосовуватимуть тільки щодо бізнесу
18:04 - Kernel втретє виграв суд у міноритарних акціонерів у Люксембурзі
17:56 - Повідомлення про оприлюднення проведення консультацій щодо проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Національного плану з енергетики та клімату на період до 2030 року»
17:50 - Шрі-Ланка екстрено скуповує паливо через війну в Ірані
17:45 - Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Національного плану з енергетики та клімату на період до 2030 року»
17:33 - Департамент екологічної оцінки
17:24 - Наглядову раду "Нафтогазу" очолив канадець Найтінгейл
17:05 - "Нафтогаз" планує розробити одне з найбільших газових родовищ у Чорному морі – ЗМІ
17:00 - Зміна оплати праці суддів зруйнує баланс влад
16:57 - Сплата податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску після зміни місцезнаходження платника
16:55 - В ЄДР внесений запис про припинення підприємницької діяльності ФОПа: зняття з обліку в контролюючому органі
16:53 - Сплатили за ліцензію, подайте Заяву про внесення чергового платежу
16:52 - Через "Дію" подали сто тисяч заяв на компенсацію "автоцивілки"
16:50 - Чи необхідно сплачувати суму заборгованості зі сплати єдиного внеску у разі наявності надміру сплачених сум єдиного внеску?
16:49 - Сплата транспортного податку – підтримка економічної стабільності регіонів
16:47 - Сервіс «єЧек» дозволяє покупцям отримувати цифровий фіскальний чек безпосередньо у мобільному застосунку свого банку


Більше новин