АТБ змусили заплатити за користування землею, на якій знаходиться супермаркет

13.10.2024 14:00 | Економічна правда

Господарський суд міста Києва стягнув з ТОВ "АТБ-Торгстрой" на користь Київської міської ради 503 тис грн безпідставно збережених коштів за користування земельною ділянкою.
Про це свідчить ухвала суду від 19 вересня.

Як встановив суд, "АТБ-Торгстрой" у січні 2024 року звернувся до Київської міськради з проханням передати в оренду земельну ділянку площею 0,085 га (кадастровий номер 8000000000:72:223:0009) по вул.
Ушинського, 27 у Солом`янському районі міста Києва.
Департамент земельних ресурсів КМДА підготував проєкт рішення про передачу в оренду цієї ділянки.
В пояснювальній записці зазначено, що у 2015 році "АТБ-Торгстрой" записав на себе магазин продовольчих та непродовольчих товарів з розвантажувальною рампою площею 582 кв м на цій землі.
За даними прокуратури, "АТБ-Торгстрой", як власник супермаркету по вул.
Ушинського, 27, до 2024 року не тільки не зареєстрував право оренди земельною ділянкою під магазином, а і не сплачував оренду, використовував її безоплатно та без достатньої правової підстави.
Тому прокуратура пішла у суд, щоб стягнути з "АТБ-Торгстрой" 503 тис грн безпідставно збережених коштів за орендну плату.

Суд встановив, що ділянка площею 0,085 га по вул.
Ушинського, 27 у Києві була сформована у 2021 році.
І як мінімум з 2022 року Київраді було відомо про користування нею "АТБ-Торгстрой" без сплати оренди.
Водночас, столична міська рада не зверталася до суду про відшкодування коштів.

У Київраді це пояснили складною економічною ситуацією та запровадженням в Україні воєнного стану, в результаті чого міській раді обмежили фінансування та видатки на сплату судового збору, адже в першу чергу фінансується соціальна, військова та оборонна сфери.
Оскільки Київрада не зверталася до суду, то це зробила прокуратура.
Суд погодився з її доводами і стягнув з ТОВ "АТБ-Торгстрой" 503 тис грн безпідставно збережених коштів за користування земельною ділянкою.
Суд також наголосив, що користування "АТБ-Торгстрой" "ділянкою без правовстановлюючих документів не лише спричинило втрати місцевого бюджету, а є дискримінацією інших землекористувачів, які опиняються у гіршому економічному становищі поряд із суб`єктами, які ухиляються від належного оформлення відносин у земельній сфері та сплати орендної плати".
Бенефіціарами "АТБ-Торгстрой" є Геннадій Буткевич, Євгеній Єрмаков та Віктор Карачун.
Керівниця підприємства - Тетяна Алексюк.


Додати коментар

Користувач:
email:





Під забороною немає тільки грошей в банку.

- Fin.Org.UA

Новини

10:00 - Японія інвестує 16 мільярдів доларів у вітчизняний ШІ-стартап Rapidus
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 11.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:02 - Огляд закупівельної практики щодо застосування кваліфікаційних критеріїв
21:00 - Новини 10 квітня: Україна завершить ремонт "Дружби" навесні, новий голова Митної служби
20:45 - Війна навколо Ірану може вдарити по посівах в Україні і підіграти московія – Reuters
20:25 - Генштаб: Сили оборони уразили дві бурові установки московія в Каспійському морі
19:55 - Шмигаль підтвердив колосальні борги Харкова за газ і електрику
19:25 - Ключовий нафтовий порт московія на Чорному морі відновив роботу після атак ЗСУ
19:15 - В "Укренерго" розповіли про відключення світла для населення на 11 квітня
18:55 - Атака Ірану по Саудівській Аравії зупинила НПЗ двох нафтогігантів
18:28 - NBU March 2026 Inflation Update
18:28 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в березні 2026 року
18:25 - Трамп може продовжити виняток на купівлю російської нафти
18:13 - Офіційний бюлетень «Охорона прав на сорти рослин» Випуск 3, 2026
17:59 - Танкер тіньового флоту московія проскочив кріз Ормузьку протоку
17:30 - Відбудеться онлайн-семінар щодо впровадження нових вимог до благополуччя курей-несучок
17:24 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 13 квітня
17:00 - Стартував міжнародний Minesight Innovation Challenge: до $200 000 за рішення для гуманітарного розмінування та Kick-off подія для учасників
16:55 - Стрімкий перехід від дизеля до електрокарів: які авто обирають українці залежно від типу пального
16:50 - У березні інфляція в США зросла найбільше за чотири роки
16:49 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку встановлення максимальних меж залишків діючих речовин, що входять до складу ветеринарних лікарських засобів”
16:41 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку встановлення максимальних меж залишків діючих речовин, що входять до складу ветеринарних лікарських засобів”
16:30 - Якими будуть пенсії військових
16:25 - Підсумки гуманітарного розмінування за березень
16:25 - Європа знову наростила імпорт російського газу
16:10 - Майже 10 мільйонів українців із вразливих категорій вже отримали 1500 гривень
15:40 - Уряд спростив процедури закупівель для захисту критичної інфраструктури
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.04.2026
15:20 - На українському ринку підскочили ціни на моркву: скільки вона коштує


Більше новин