Законодавці підтвердили можливість виведення коштів клієнтів "Фрідом Фінанс" – заява вкладників

11.10.2024 18:56 | Економічна правда

Законодавці підтвердили наявність можливості для розв"язання питання приватних інвесторів "Фрідом Фінанс", проте Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку продовжує бездіяльність.
Про це повідомив ЕП керівник Ініціативної групи постраждалих інвесторів "Фрідом Фінанс Україна" Максима Дибенко.
Так, 11 жовтня відбулася робоча група під час якої обговорювали проблеми інвесторів компанії "Фрідом Фінанс Україна".
Основною темою було розблокування активів приватних інвесторів.
Інвестори, які володіють облігаціями зовнішньої державної позики (ОЗДП), намагалися дізнатися, чи отримають вони премію за згоду відповідно до умов меморандуму.
Однак представники НКЦПФР не надали чіткої відповіді, посилаючись на відсутність компетенції.
За інформацією представників НБУ, на робочій групі було зазначено, що згода не була отримана від власників ОЗДП "Фрідом Фінанс Україна" у встановлений Міністерством фінансів строк.
Через це приватні інвестори втратили можливість отримати цю премію.
Обговорювалося також питання можливості переведення облігацій до інших брокерів.
Було підтверджено, що для цього немає законодавчих перешкод, оскільки санкції накладені лише на "Фрідом Фінанс Україна", а не на її інвесторів.
Це, зі слів Дибенко, підтвердили представники комітету ВРУ та інші запрошені міністерства та організації.
Крім того, НКЦПФР раніше не відкликала ліцензію компанії через побоювання втратити документи та реєстри.
Проте голова НКЦПФР повідомив, що вся документація доступна, що, на думку Дибенко, відкриває можливість ліквідації компанії.
"НКЦПФР відмовляється це робити без пояснення мотивів свого рішення", - зазначив Дибенко.
НКЦПФР стверджувала, що співпрацює з СБУ щодо переведення активів.
Однак СБУ надала листа в якому повідомляється, що це не відповідає дійсності, і ніхто до них не звертався з цього приводу, каже він.
"На сьогодні законодавці знову підтвердили, що існують всі законодавчі можливості для вирішення питання приватних інвесторів.
Однак комісія продовжує свою бездіяльність, які останні 2 роки", - розповів Дибенко.
Читайте також: Бездіяльність чи злочинний умисел? Як НКЦПФР нехтує інтересами українців на користь підсанкційного росіянина
Нагадаємо:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) спростовує неправдиву, на їхню думку, інформацію щодо своєї бездіяльності у справі ТОВ "Фрідом Фінанс Україна", яка з"явилася в ЗМІ.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ділянки підуть,
Берегти їх власники
І розум, й мудрість

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 1 травня: нові плівки Міндіча
20:45 - Вже 24 компанії створили приватні групи ППО – Міноборони
20:30 - "Укрзалізниця" запроваджує нові правила повернення квитків
20:12 - Річний звіт Національного банку за 2025 рік: антикрихкість в дії
20:11 - Річний звіт Національного банку України за 2025 рік
20:05 - Японія просить компанії купувати російську нафту взамін близькосхідній – Nikkei
19:40 - Трамп погрожує підвищити тариф на автомобілі та вантажівки з ЄС до 25%
19:15 - Митниця фіксує скорочення середнього часу оформлення
19:05 - московія все ще головний постачальник нафти до Сирії, попри поворот останньої на Захід
19:00 - За купівлю української агротехніки компенсують рекордну суму
18:45 - Фонд відбудови має намір до кінця року укласти три інвестугоди – Свириденко
18:25 - В "Укренерго" повідомили, чи будуть відключати світло 2 травня
18:15 - Україна веде з ЄС перемовини про пом'якшення мита, яке вбиває металургію – ЗМІ
18:15 - Зелена платформа допомагає бізнесу та громадам знаходити фінансування щодо цілей НПЕК
18:00 - Необгрунтовані активи: держава стягне з депутата Київради 20 мільйонів гривень
17:56 - За пів доби критичну інфраструктуру атакували 400 дронів – Свириденко
17:30 - У Києві вперше зібралася Стратегічна група радників при Форумі "Архітектура Безпеки"
17:30 - Як бізнесмен Веселий отримав контроль над "Карпатнафтохімом" — нові "плівки Міндіча"
17:20 - В Україні на міжнародних трасах завершили основний ремонт доріг
17:15 - Україна та Німеччина посилюють кліматичне партнерство: узгоджені кроки в межах проєкту PAABS
16:53 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Питання моніторингу відповідності виплат заявникам на отримання підтримки у сільському господарстві та щорічного інформування про об’єкт підтримки”
16:50 - Нові "плівки Міндіча": наглядову раду "Сенс Банку" сформували фігуранти справи "Мідас"
16:48 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Питання моніторингу відповідності виплат заявникам на отримання підтримки у сільському господарстві та щорічного інформування про об’єкт підтримки”
16:45 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ДУ «ІЕОР НАМН» (м. Київ, Подільський район, вул. Вишгородська, 69)
16:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «ТАВРІЯ ПЛЮС» (м. Хмельницький, вул. Тернопільська, буд. 17/2)
16:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КЛЕБАНСЬКИЙ ЗДО "ОЛЕНКА" (ЯСЛА-САДОК) (Вінницька обл., Тульчинський р-н, село Клебань, вулиця Подільська, будинок 3)
16:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СГВК «АВАНГАРД» (Миколаївська обл., Миколаївський р-н., с. Українка, вул. Соборна, 5)
16:42 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СТОВ «Світанок» (Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Лебедівка)
16:41 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «АКРІС АГРО ГРУП» (Рівненська обл., Рівненський р-н, Гощанська ТГ, с. Франівка, вул. Захисників України, 1В)
16:41 - Нацбанк показав курс долара та євро на 4 травня


Більше новин