Уряд уклав перший інвестдоговір в межах програми підтримки великих інвестиційних проєктів, — Юлія Свириденко

11.10.2024 15:30 | Міністерство економіки України

 В Україні стартувала програма підтримки проєктів із значними інвестиціями. Під час бізнес-форуму «Зроблено в Україні» Кабінет Міністрів України, ТОВ «Астарта-Київ» та ТОВ «Астарта Агро Протеїн» уклали спеціальний інвестиційний договір. Він передбачає державну підтримку будівництва заводу з переробки соєвого шроту продуктивністю 500 т/добу в Полтавській області. Від імені Уряду договір підписала Перша віце-прем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
«Сьогодні ми запустили програму підтримки проєктів із значними інвестиціями. Механізм так званих «інвестнянь», який роками чекав на втілення, нині запрацював. Сьогодні під час заходу «Зроблено в Україні» ми підписали перший інвестиційний договір із компанією «Астарта». Я особливо радію, що першою отримає державну підтримку компанія, яка працює у галузі переробки. Також Уряд схвалив підписання ще одного інвестиційного договору», — наголосила Юлія Свириденко.
За її словами, агрохолдинг «Астарта» є одним із найбільших виробників, зокрема одним із найбільших в Україні та Європі виробників цукру. Компанія інвестує понад 76 млн євро у придбання обладнання та технологій, щоб краще переробляти сільськогосподарську продукцію. Це дозволить створити 110 нових робочих місць. Крім того, це сприятиме розвитку переробної галузі в регіоні та запровадженню нових підходів у вирощуванні та переробці сої.
Держава надає підприємствам, які реалізують проєкти із значними інвестиціями,  ряд стимулів. Зокрема:
 звільнення від сплати ввізного мита на нове обладнання;  звільнення від імпортного ПДВ на нове обладнання; звільнення від оподаткування податком на прибуток терміном до 5 років; компенсація витрат інвестора на підключення та приєднання до інженерно- транспортних мереж; компенсація вартості збудованих заявником або інвестором зі значними інвестиціями об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для реалізації інвестиційного проекту; звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва. Нагадаємо, що державна допомога в рамках програми підтримки проєктів із значними інвестиціями доступна для інвесторів, які готові вкласти понад 12 млн євро. Проєкти можуть бути пов’язані з виробництвом, видобутком корисних копалин, транспортом, освітою, медициною, туризмом або іншими сферами.
Наприклад, підприємець хоче побудувати завод. Він зможе отримати від держави відшкодування вартості приєднання до мереж та компенсувати витрати за збудовані підстанції, лінії електропередач, газопроводи й інші об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури. Також інвестор зможе компенсувати через податки частку вкладених коштів. Сумарний обсяг державної підтримки — до 30% обсягу інвестицій.
 
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Futures market trade,
Bets on prices yet to come,
Risk and reward weighed.

- Fin.Org.UA

Новини

18:05 - Кличко: Київ повертає тепло будинок за будинком, але сотні ще мерзнуть
18:00 - Казахстан незабаром поверне експорт нафти через ключовий порт московія – Bloomberg
17:00 - Скандал довкола WhatsApp: позивачі у суді заявили, що Meta бачить листування
16:00 - У Данії злетіла популярність застосунків для бойкоту товарів зі США
14:50 - Шторм паралізує США: у 17 штатах відключення світла та тисячі скасованих авіарейсів
13:49 - московія збільшила поставки золота до Китаю на 800%
13:01 - У розвідці розповіли, скільки московія вкрала зерна у України у 2025 році: кому його везуть
12:03 - Черняку не вдалося відсудити у московії 20 мільйонів за знищене спиртосховище
11:03 - Ексміністерка розповіла про споживання газу в Україні: нижче норми
10:00 - "Нафтогаз" збільшив імпорт електроенергії
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 25.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:39 - Денис Шмигаль: Понад 143 тонни спецобладання отримали енергетики з хабів Міненерго за останні дні
18:10 - У Києві все ще без тепла 3300 багатоповерхівок – Кличко
18:00 - Кожен другий українець користується послугами в "Дії" — дослідження
17:30 - СБУ викрила на Чернігівщині податківців, які "обкладали даниною" бізнес
16:50 - "Київводоканал" відновив водопостачання на лівому березі Києва
16:00 - У 2025 році Туреччина стала найбільшим імпортером української кукурудзи
15:05 - У Києві на Троєщині 600 будинків – без тепла, водопостачання та світла
14:42 - У Києві до звичайного режиму роботи повертається "червона" лінія метро
14:00 - Євросоюз передає Україні 447 генераторів
13:48 - У розвідці розповіли, як компанії Білорусі залучені до виконання оборонного замовлення московія
13:18 - На Одещині та Дніпропетровщині застосували екстрені відключення світла
12:21 - ДТЕК Ахметова хоче розірвати багатомільйонну скандальну угоду з "Енергоатомом"
11:18 - московіяни атакували кондитерську фабрику Roshen в Києві: є загибла і поранені
10:39 - Поїзди "зеленої" та "червоної" гілок столичного метро змінили рух через обстріл
10:23 - Половина багатоповерхівок Києва залишилися без тепла після ворожої атаки
10:10 - В Міненерго розповіли, в яких регіонах найбільші знеструмлення після атаки московія
10:00 - В Україні спрогнозували розвиток індустріальних парків
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.01.2026


Більше новин