НКЦПФР заперечує свою бездіяльність щодо розблокування активів клієнтів "Фрідом Фінанс"

11.10.2024 15:28 | Економічна правда

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) спростовує неправдиву, на їхню думку, інформацію щодо своєї бездіяльності у справі ТОВ "Фрідом Фінанс Україна", яка з"явилася в ЗМІ.
Про це йдеться у релізі комісії.
Регулятор пояснив, що санкції, накладені на компанію в жовтні 2022 року, призвели до блокування активів як самої компанії, так і її клієнтів, що стало результатом дії закону "Про санкції".
Комісія не має повноважень розблокувати ці активи.
"Важливо звернути увагу, що анулювання ліцензії та ліквідація компанії "ТОВ "Фрідом Фінанс Україна" жодним чином не забезпечують повернення коштів клієнтам", - йдеться у повідомленні.
Жодна постанова або рішення Комісії не мають вищої юридичної сили, ніж закон "Про санкції", оскільки грошові рахунки на рівні банківських установ та Національного банку України є заблокованими, а зупинення ліцензії не є підставою знімати обмеження зі статусу банківського рахунку.
Комісія також повідомила про створення законопроєкту, який передбачає регулювання дій з активами клієнтів підсанкційних компаній.
"НКЦПФР розробила текст змін до ЗУ "Про санкції", а саме в частині, де буде можливість регламентувати дії з активами клієнтів підсанкційного професійного учасника ринків капіталу, зокрема Закон про депозитарну систему та Закон про ринки капіталу.
Оскільки саме ці питання зараз не врегульовані на рівні закону", - продовжили у релізі.
Проте законопроєкт не отримав підтримки від Верховної Ради.
Також НКЦПФР спростувала чутки про те, що комерційні банки або підсанкційна компанія отримують прибуток від заблокованих активів клієнтів.
Усі заблоковані активи та кошти клієнтів умовно знаходяться у декількох "місцях":
Частина коштів, яка не була вчасно інвестована в цінні папери, залишається на рахунках у комерційному банку.
Важливо, що ці кошти комерційний банк відразу перераховує на кореспондентський рахунок у НБУ, що забезпечує їхню безпеку.
Тож вказані кошти жодним чином не можуть використовуватися комерційним банком ані для отримання прибутку, ані у якості резервів. Основні активи знаходяться в депозитарії НБУ, де обліковуються ОВДП.
Гроші від погашення та купонів, заблоковані на рівні депозитарію НБУ, та не перераховувалися до банківських установ. Корпоративні цінні папери та відповідні відсоткові виплати заблоковані у Національному депозитарії України, що гарантує безпеку та прозорість цих операцій. Тож твердження про використання банком ліквідності клієнтів для власних доходів є безпідставними, пише нацкомісія
Читайте також: Бездіяльність чи злочинний умисел? Як НКЦПФР нехтує інтересами українців на користь підсанкційного росіянина

Додати коментар

Користувач:
email:





Fortunes won and lost
Amidst a sea of numbers
Capital market.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 24 квітня: Викрили масштабну мережу казино, у Києві дорожчає паркування
20:45 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла 25 квітня
20:15 - Intel продала навіть списані процесори – акції злетіли вище піку доткомів
20:03 - Нацбанк пом'якшив валютні обмеження: кого вони стосуються
19:45 - Швеція пішла на абордаж – танкери з нафтою московія почали оминати її води
19:16 - Уряд спрощує регулювання будівництва
18:55 - Екологічний податок приніс в держбюджет понад півтора мільярда: лідери сплати
18:45 - Наслідки війни у Ірані: на окремих ринках презервативи вже дорожчають
18:39 - Одна з найбагатших країн світу обирає мазут московія через Ормуз
18:15 - Уряд посилює підготовку публічних інвестиційних проєктів: 6 проєктів отримають міжнародну підтримку в підготовці, ще 7 - передадуть на розгляд PPF
18:15 - Україна експортувала торік майже півмільйона тонн м'яса птиці: найбільші покупці
18:00 - Уточнено регуляторні вимоги до Експортно-кредитного агентства
17:56 - Квартира на тещу: у посадовця МВС можуть конфіскувати 3,7 мільйона гривень
17:35 - На українському ринку з'явилась рання капуста місцевого виробництва: скільки коштує
17:24 - Компанія Henkel оголошує нові цілі сталого розвитку до 2030 року
17:16 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 27 квітня
17:15 - В Україні обговорили запровадження стандартів сталого туризму в обєктах ПЗФ
17:10 - Встановлено низку вимог щодо діяльності Національної установи розвитку
16:41 - ЄБРР надав Кернел кредит вперше за 4 роки: на що витратять $45 мільйонів
16:30 - Коли "не заходити" – правильне інвестиційне рішення
16:30 - Вперше оприлюднено перелік значимих страховиків
16:25 - Будинки в столиці: скільки вони коштують в різних районах Києва
16:24 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України “Про затвердження Вимог до забезпечення благополуччя тварин під час їх транспортування та здійснення супутніх операцій”
16:20 - Україна та Ангола домовились посилювати співпрацю в гуманітарному розмінуванні
16:20 - Уряд пропонує не оподатковувати виплати "єСадок"
16:19 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України “Про затвердження Вимог до забезпечення благополуччя тварин під час їх транспортування та здійснення супутніх операцій”
15:52 - Промислова інфляція у березні зросла до 36,6% – Держстат
15:50 - «Зроблено в Україні»: за два роки компенсації 25% вартості аграрії придбали українську агротехніку на 10,5 млрд грн
15:40 - Через брак палива авіакомпанії скасовують десятки тисяч рейсів – ЗМІ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.04.2026


Більше новин