Компанії з Франції, чиїм обладнанням московія обслуговувала літаки, відповіли на розслідування

04.10.2024 14:37 | Економічна правда

Компанії Thales та Safran, що фігурували в розслідуванні щодо допомоги казахстанських оборонних підрядників московія в обході санкцій, запевнили, що з 2014 року дотримуються їх.
Про це повідомляє Inform Napalm.
Після публікації розслідування щодо діяльності ТОВ ARC Group та АТ "Авіаремонтний завод № 405" (АРЗ 405), що діяли в інтересах оборонних підрядників московія і обслуговували Су-30СМ на яких встановлене обладнання Thales та Safran, французькі компанії дали коментарі.
Компанія Thales повідомила, що на "Авіаремонтний завод № 405" АРЗ 405 у Казахстані їхнє обладнання не постачалося.

Хоча в компанії Thales підтвердили, що вони провели навчання частини персоналу, вони наголосили, що жодних ремонтних робіт чи запасних частин казахстанській стороні не надавалося.
Крім того, вони призупинили всі контракти з казахстанським заводом та розглядають можливість подання позову з метою розірвання угоди та можливої вимоги відшкодування збитків.
Вони підтвердили, що зі свого боку дотримуються міжнародних санкцій з 2014 року.
Навпаки, відповідь Safran була набагато більш ухильною.
Хоча вони запевнили, що дотримуються санкцій з 2014 року і виклали загальні процедури експортного контролю, вони відмовилися надати будь-які подробиці про зв"язки з організаціями, які забезпечують технічне обслуговування їхніх компонентів на казахстанській стороні, заявивши лише, що "не бажають вдаватися до будь-яких подробиць щодо країн чи компаній".
Safran заявили, що припинили прямі постачання військової техніки до московії відповідно до санкцій, проте їхня відповідь не розкрила кілька важливих питань.
По-перше, у відповідь на пряме запитання про їхні стосунки з ARC Group, казахстанською компанією, яка представляла себе як ексклюзивного дистриб"ютора Safran у Казахстані та Киргизстані, вони не уточнили, чи є заяви ARC Group обґрунтованими.
Якщо ARC Group брехливо видавала себе за ексклюзивного дистриб"ютора, компанії Safran не важко було б просто це спростувати.
Натомість їхнє мовчання з цього питання викликає побоювання щодо справжніх масштабів співпраці з ARC Group, а також сумніви, що у Safran повністю обізнані про дії ARC Group за їхньою спиною.

Крім того, Safran не уточнила, яких заходів контролю було вжито для запобігання перепродажу її обладнання до московії їхнім казахстанським партнером.
Таке небажання внести ясність викликає підозри щодо залученості компанії Safran до схеми обходу санкцій.
Хоча компанія, можливо, і дотримувалась всіх формальностей, їхнє небажання реагувати по суті питань потребує подальшого розслідування.
Повідомляється, що вебсайт ARC Group був закритий для публічного доступу приблизно через тиждень після публікації розслідування.
Нагадаємо:
Казахстанські фахівці обслуговують російські Су-30СМ, використовуючи французьке обладнання Thales і Safran попри санкції.

Додати коментар

Користувач:
email:





The market is fierce
Fickle as the wind it blows
Fortune comes and goes

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:21 - Розпочинається обговорення вимог до управління ризиком третіх сторін на платіжному ринку
21:00 - Новини 26 травня: тарифи "Укренерго" підвищать, податки на посилки провалили, новий рекорд долара
20:40 - Маск виставив Пентагону у 5 разів вищий чек за Starlink для ударів по Ірану
20:20 - Безкоштовне харчування з 1 вересня розширять на нові класи: які саме
19:55 - Удар дронів не зупинив ключовий нафтовий порт московія на Чорному морі
19:25 - Син засновника Mango, якого підозрюють у вбивстві батька, тимчасово йде з компанії
19:15 - "Київстар" купив шість сонячних електростанцій за 3,6 мільярда
18:45 - Танкер біля узбережжя Оману вибухнув – є витік пального
18:18 - Серія "Ми сильні. Ми разом" поповнилася двома новими обіговими пам’ятними монетами, присвяченими Сумській та Чернігівській областям
18:10 - Ритейл, агро і фарма забрали верхівку рейтингу компаній за приростом доходу
17:35 - Курс долара до гривні вчетверте за травень оновив історичний максимум
17:25 - Оновлено процедури авторизації страхових посередників
17:15 - Львівський ярмарок смаку 2026 став платформою підтримки малого бізнесу та гастрокультури України
17:10 - Бізнес отримав перші виплати за програмою страхування воєнних ризиків
16:44 - Засідання Комісії
16:35 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію
16:30 - Як бізнес залучає гроші під час війни
16:29 - Рада не проголосувала за ПДВ на посилки вартістю до 150 євро
16:22 - Вимоги до забезпечення благополуччя тварин під час транспортування
16:00 - ВАКС закрив "залізничну справу" Дубневича через прострочене досудове розслідування
15:55 - Комісія провела навчання з регулювання краудфандингу за стандартами ЄС
15:45 - Зроблено в Україні: Перші чотири компанії отримали компенсацію вартості страхування воєнних ризиків
15:32 - московіяни поцілили у склад ООН у Дніпрі та знищили продовольство на 1,4 мільйона доларів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.05.2026
15:12 - НКРЕКП змінила тарифи на закачування, відбір та зберігання газу
14:52 - Найбільший польський маркетплейс запустить пряму доставку в Україну
14:40 - Оброблення відходів
14:37 - (WT) Waste Treatment
14:34 - Повідомлення про оприлюднення звіту про повторне відстеження результативності постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2024 № 644 «Деякі питання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків»


Більше новин