Про можливість отримання «незалежниками» довідки про подану Декларацію за будь-який інший, ніж річний податковий період

01.10.2024 15:13 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє наступне.
За зверненням платника податку контролюючий орган, до якого було подано податкову декларацію, видає довідку про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкова декларація) за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (п. 179.12 ст. 179 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами (далі – ПКУ))
Форми заяви про видачу довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або відсутність податкових зобов’язань) (далі – Заява) та довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (про сплату або про відсутність податкових зобов’язань) (далі – Довідка) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 568 із змінами.
Типова інформаційна картка адміністративної послуги «Видача довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію)» затверджена наказом Державної податкової служби України від 22.04.2021 № 446, відповідно до якої Довідка видається на підставі поданої Декларації про майновий стан і доходи (Декларація), форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 із змінами.
Зокрема, фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, подають Декларацію за результатами звітного року відповідно до розд. IV ПКУ у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, в якій поряд з доходами від провадження незалежної професійної діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи (п. 178.4 ст. 178 ПКУ).
Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, відповідно до п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ подають Декларацію за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, до 01 травня року, що настає за звітним.
Поряд з цим, з урахуванням примітки 1 до Декларації не передбачено її подання з позначкою «довідкова» для отримання Довідки.
Отже, звітним (податковим) періодом для фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є календарний рік, за результатами якого такі особи можуть отримати в контролюючому органі за основним місцем обліку (податковою адресою) Довідку на підставі Заяви та Декларації(-ій).
При цьому фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не можуть отримати в контролюючому органі Довідку за будь-який інший, ніж річний податковий період.

Додати коментар

Користувач:
email:





Beneath tickers' streams
Rapid currents of data flow,
Trading algorithms.

- Fin.Org.UA

Новини

14:50 - Резерви золота в центробанку московія впали до мінімуму з початку 2020 року
14:25 - Який день вважається днем сплати єдиного внеску?
14:24 - До уваги платників податків!
14:22 - Самозайнята особа отримала виплати, пов’язані з тимчасовою втратою працездатності, від ПФУ: за яким кодом класифікації доходів бюджету сплачується військовий збір?
14:17 - Шмигаль звітував у Раді про підготовку України до зими
14:16 - Чи передбачені пільги для ФОП – платників ЄП, які належать до певних соціальних категорій громадян, в частині зменшення встановлених ставок ЄП?
14:14 - Чи має право підзвітна особа надати до Звіту про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, копію розрахункового документа?
14:11 - Щодо оподаткування податком на прибуток підприємств інститутів спільного оподаткування (ІСІ)
14:08 - Добровільна зміна суб’єктом господарювання ставки ЄП: термін подання заяви за формою № 1-ПДВ
14:08 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:06 - Яка оціночна вартість земельної ділянки, що отримується в подарунок (спадщину), застосовується при розрахунку ПДФО?
14:03 - Які способи подання податковими агентами Розрахунку ЮО та/або Розрахунку ФОП/НПД?
14:02 - Чи передбачена відповідальність до страхувальника при самостійному коригуванні недостовірних відомостей по застрахованій особі у Додатках Д1, Д2, Д3 до Розрахунку ЮО або Додатку ФІЗ-Д1 до Розрахунку ФОП/НПД?
14:00 - Порядок оподаткування ПДФО іноземних доходів
13:59 - Чи має право на ПСП державний службовець, який отримує дохід у вигляді заробітної плати?
13:57 - Рентна плата: за користування надрами від платників Дніпропетровщини надходження до місцевих бюджетів зросли на 27,8%
13:55 - Загальний фонд держбюджету за видобування газового конденсату отримав від платників Дніпропетровщини майже 12,5 млн грн рентної плати
13:54 - З початку року до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від ФОПів – платників єдиного податку надійшло понад 3,5 млрд гривень
13:53 - Фіскальний чек: обов’язок бізнесу, право споживача - податківці провели виїзну зустріч у торговельному центрі Дніпра
13:51 - Податківці Дніпропетровщини зустрілися з ветеранами-амбасадорами
13:50 - Надходження земельного податку зросли на 13% порівняно з минулим роком
13:43 - Власенко знову став головою НКРЕКП: його попередник пробув на посаді 2 тижні
13:35 - Ексдержсекретар Мінрегіону пішов на угоду у справі Чернишова і отримав умовний строк
13:15 - Блокада іранської нафти США відбилася на її пропозиції в Азії: Китай шукає альтернативи
13:15 - Трьом кредитним спілкам відкликано ліцензії
12:55 - Одна з найбільших мереж аптек Донеччини залишає регіон
12:52 - Чому не можна вимкнути ТЕС
12:43 - Україна поскаржилася на Росію в IMO: за півтора місяця атаковано 52 судна
12:35 - "Беззубі" санкції Австралії допомагають московія заробляти на продажу нафти – звіт
11:58 - Держава виділила 56 мільйонів гривень на розвиток двох індустріальних парків


Більше новин