Постанова КМУ від 11.12.2019 № 1165: зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

26.09.2024 11:53 | Fin.Org.Ua

У пресцентрі інформаційного агентства «МІСТ-ДНІПРО» у форматі Zoom відбулась пресконференція за участі головного державного інспектора відділу роботи з ризиками управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Євгенії Білоусової на тему «Постанова КМУ від 11.12.2019 № 1165: зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». 
У ході онлайн-конференції розглянуто актуальні питання та роз’яснено усю важливу інформацію стосовно даної теми.
Механізм зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, а також організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації визначені Порядком № 1165 від 11.12.2019 зі змінами.
Комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН розглядаються питання щодо реєстрації/відмови у реєстрації ПН/РК в ЄРПН, про врахування або неврахування таблиць даних платника податку на додану вартість, про відповідність / невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Якщо у платника податку почали блокуватися податкові накладні, то перш за все необхідно з’ясувати причину такого блокування. У квитанції №1 до податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН, зазначено підставу такого зупинення.
Алгоритм автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків (далі алгоритм СМКОР) передбачає, що:
ПН/РК, що подаються для реєстрації в ЄРПН, спочатку перевіряються щодо відповідності ознакам безумовної реєстрації. У разі коли за результатами перевірки ПН/РК встановлено, що вони відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, реєстрація таких ПН/РК не зупиняється в ЄРПН.
Порядком № 1165 визначено такі ознаки безумовної реєстрації:
1) податкова накладна (ПН), яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;
2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (ПН/РК) (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих в ЄРПН в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем – платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податків;
3) одночасно виконуються такі умови:
- загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому прийнято для реєстрації в ЄРПН податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, становить більше 10 млн гривень;
- значення показника D становить більше 0,05;
- значення показника Pпоточ є менше ніж значення Pмакс;
4) у податковій накладній/розрахунку коригування відображена виключно операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД/умовним кодом товару та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором, які зазначені у врахованій таблиці даних платника податку за умови, що стосовно платника податку, який подав такі податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в ЄРПН, відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку;
5) у податковій накладній/розрахунку коригування відображені виключно операції з продукцією/товарами, що підпадають під визначення груп 1-24 УКТЗЕД (крім підакцизних товарів), за умови, що такі накладна/розрахунок складені платником податку, який належить до мікропідприємства або малого підприємства відповідно до частини другої статті 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та основним видом діяльності якого є хоча б один з видів економічної діяльності відповідно до КВЕД, визначених Порядком № 1165.
6) обсяг постачання, зазначений у поданій для реєстрації в ЄРПН податковій накладній, яка підлягає наданню отримувачу (покупцю), не перевищує 5 тис. гривень за умови, що стосовно платника податку відсутнє діюче рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більш як у трьох (включно) платників податку;
7) загальна сума абсолютних значень коригування на зменшення суми компенсації вартості товару/послуги їх постачальнику та/або загальна сума абсолютних значень коригування на збільшення суми компенсації вартості товару/послуги їх постачальнику, зазначених у поданому для реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної, не перевищує 5 тис. гривень за умови, що стосовно платника податку відсутнє діюче рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більш як у трьох (включно) платників податку.
Обсяг операцій у поточному місяці, зазначених у зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних/розрахунках коригування відповідно до підпунктів 6 і 7 цього пункту, з урахуванням обсягу операцій у поданій для реєстрації в ЄРПН податковій накладній/розрахунку коригування не перевищує 500 тис. гривень.
Якщо ПН/РК не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, далі згідно алгоритму СМКОР, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), і відповідно, якщо платник податку ризиковий – ПН/РК зупиняється в ЄРПН.
Якщо платник податку не ризиковий, то далі відбувається перевірка відповідності показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Ці показники так само визначені Порядком № 1165 та відображені у Додатку 2 до Порядку. Всього їх 9, і у разі відповідності хоча б 1 – ПН реєструються автоматично в ЄРПН.
ПН/РК, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, та платник податку не відповідає показникам, за якими визначається позитивна податкова історія, то далі згідно алгоритму СМКОР ПН/РК перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в ЄРПН, відповідає хоча б одному критерію ризиковості, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН платник податку має право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.
Для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації таких податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник податків може подати такі документи:
- договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
- інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН.

Додати коментар

Користувач:
email:





Dancing figures, bids,
A financial orchestra,
Money in motion.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 25.05.2025
18:00 - Гендиректор Nvidia назвав політику Трампа щодо реіндустріалізації "далекоглядною"
17:10 - Трамп про заяву щодо 50% мит на товари з ЄС: "Я не шукаю угоди"
16:20 - У X зафіксували збій
16:00 - Nvidia випустить дешевший ШІ-чип для Китаю після обмеження експорту з США
15:05 - Шахраї розсилають фейкові повідомлення від податкової
13:58 - ЄС може відключити 20 російських банків від SWIFT
13:10 - Унаслідок нічної атаки росіян постраждав ТРЦ "Блокбастер"
11:59 - Трамп підтримав пропозицію Nippon Steel про купівлю US Steel
11:02 - ЄС тимчасово відновить квоти для української агропродукції
10:00 - Ексміністр економіки Шеремета мобілізувався до лав ЗСУ
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.05.2025
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 23 травня: США та Україна запустили інвестфонд, Трамп погрожує ЄС великими митами
20:38 - Загроза мит Трампа може "розпалити вогонь" під ЄС у торгових переговорах – Бессент
20:10 - США та Україна створили спільний інвестиційний фонд: куди підуть гроші
19:51 - ЄС блокує повернення російського газу через "Північний потік 2"
19:35 - Риск для доллара
19:30 - Молдова позбавила "дочку" "Газпрому" права постачати газ населенню
19:05 - Європейські акції обвалилися через загрозу мит Трампа
18:55 - Фондовий ринок США відреагував на можливість масштабних мит проти ЄС та Apple
18:30 - На форумі «Зроблено в Україні: Тернопільщина 2025» уряд, бізнес і громади обговорили економічні перспективи регіону
18:25 - Попри війну – попереду планети всієї: Україна очолила рейтинг інтернет-стабільності
18:12 - Талібан домовляється з московія та Китаєм про торгівлю в національних валютах
17:55 - Євро відреагував на план Трампа запровадити 50% мита для ЄС
17:50 - Робота без бар’єрів: як держава, бізнес та громадський сектор допомагають облаштувати робочі місця ветеранам і цивільним українцям з інвалідністю 
17:43 - московія знайшла покупця скрапленого газу: укладуть контракт на 3 роки
17:42 - Електронні сигарети: легалізувати не можна заборонити
17:25 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро після вихідних
17:00 - Державні матеріальні резерви: уряд затвердив новий порядок відпуску та продажу матеріальних цінностей


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.31352
Австралійський долар26.7487
Така0.34024
Канадський долар30.039
Юань Женьміньбі5.7776
Чеська крона1.8875
Данська крона6.3002
Гонконгівський долар5.3
Форинт0.116387
Індійська рупія0.48714
Рупія0.0025591
Новий ізраїльський шекель11.4597
Єна0.29104
Теньге0.081144
Вона0.030174
Ліванський фунт0.000464
Малайзійський ринггіт9.8096
Мексиканське песо2.1486
Молдовський лей2.3897
Новозеландський долар24.7188
Норвезька крона4.0868
Саудівський ріял11.0671
Сінгапурський долар32.2528
Донг0.0015991
Ренд2.3097
Шведська крона4.345
Швейцарський франк50.4459
Бат1.27513
Дирхам ОАЕ11.3012
Туніський динар13.9153
Єгипетський фунт0.8319
Фунт стерлінгів55.9858
Долар США41.5094
Сербський динар0.40084
Азербайджанський манат24.413
Румунський лей9.3029
Турецька ліра1.0635
СПЗ (спеціальні права запозичення)56.3579
Болгарський лев24.0258
Євро46.9949
Ларі15.1688
Злотий11.026
Золото138878.41
Срібло1373.05
Платина45169.28
Паладій41632.68

Курси валют, встановлені НБУ на 26.05.2025