ЄС вимагає від Apple відкрити доступ до операційної системи iPhone конкурентам

19.09.2024 15:03 | Економічна правда

Apple отримала попередження від Європейського Союзу про необхідність відкрити свої суворо захищені операційні системи iPhone та iPad для конкурентних технологій, інакше компанії загрожують значні штрафи.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Європейські регулятори оголосили, що згідно з Актом про цифрові ринки (DMA) Apple має дотримуватися нових жорстких законів, які вимагають зробити операційні системи повністю сумісними з іншими технологіями.
Брюссельська влада дала компанії шість місяців на виконання цих вимог, інакше їй загрожують майбутні санкції.
Хоча це оголошення ще не є офіційним розслідуванням, ЄС прагне змусити Apple переробити свої сервіси, щоб надати можливість іншим компаніям отримати доступ до операційних систем iPhone і iPad.
"Сьогодні вперше ми використовуємо процедури специфікації в межах DMA, щоб направити Apple до ефективного дотримання вимог щодо інтероперабельності," - заявила комісар ЄС з конкуренції Маргрете Вестагер.
"Ефективна інтероперабельність, наприклад зі смартфонами та їхніми операційними системами, відіграє важливу роль у цьому."
Apple заявила, що вже створила способи для розробників запитувати додаткову інтеграцію з операційними системами iPhone та iPad, при цьому зберігаючи безпеку користувачів.
Компанія також зазначила, що підрив захисту, вбудованого в її системи, може поставити під загрозу європейських споживачів.
Однією з цілей DMA є забезпечення доступу інших розробників до ключових функцій Apple, таких як голосові команди Siri та чип для платежів.
ЄС може пізніше розпочати офіційне розслідування, якщо Apple не дотримається вимог DMA, що врешті-решт може призвести до великих штрафів, до 10% від річного глобального доходу.
Нагадаємо:
Meta може отримати штраф до 10% річного доходу від Європейського Союзу за звинувачення у спробах домінувати на ринку оголошень, що підриває конкурентоспроможність.
Apple програла суд проти рішення регуляторів ЄС, за яким компанія має сплатити 14,4 мільярда доларів заборгованих податків Ірландії.
Сама країна також оскаржувала рішення ЄС.

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок
Із бурхливими коливаннями –
Треба знати правила.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 1 липня: Смілянський залишиться на посаді, росіяни знищують урожай України
19:50 - ОПЕК+ може знову наростити видобуток нафти попри падіння цін
19:20 - Найбільша приватна мережа АЗС Сибіру повністю припинила продаж бензину
18:50 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла 2 липня
18:30 - Танкери московія освоїли маршрут повз німецькі курорти – Bild
18:10 - США та Іран провели переговори про правила проходу суден через Ормуз
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованого до ТОВ "ФК "КОНТРАКТОВИЙ ДІМ" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:37 - Нові можливості для бізнесу: компаніям дозволять віддавати роботу на аутсорсинг
17:36 - У Європі авіакомпанії попередили про можливий зрив літнього сезону: яка причина
17:20 - Іран застеріг судна "непоправними наслідками" за обхід його маршрутів Ормузу
16:45 - Паливна криза: московія розпочала імпортувати бензин з Індії
16:31 - Банки перевірятимуть своїх контрагентів
16:30 - Емірати стали ближчими
16:30 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 2 липня
16:10 - Тарас Висоцький: Україна та Марокко нарощують економічне партнерство – товарообіг сягнув 250 млн доларів
16:00 - У Мінрозвитку розповіли про нову вимогу до вантажоперевізників
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 02.07.2026
15:27 - Дешеві кредити на відбудову підприємств: стартувала нова урядова програма
14:50 - Нафтогаз оголосив пропозицію про реструктуризацію євробондів
14:35 - Укрпошта стала офіційним партнером Etsy. Що це дасть українським продавцям?
14:30 - Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт про європейські механізми кредитування населення та бізнесу
14:25 - Підготовка до зими: у КМДА розповіли, які заходи можуть бути виконані із запізненням
14:08 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України “Про затвердження Порядку формування документів, що стосуються здійснення заходу державного нагляду (контролю), у єдину справу”
14:03 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України “Про затвердження Порядку формування документів, що стосуються здійснення заходу державного нагляду (контролю), у єдину справу”
14:00 - Monthly Business Outlook Survey, June 2026
14:00 - Businesses Remain Upbeat about Their Performance Outlook – Business Outlook Survey in June
14:00 - Білий дім скасував заборону на ШІ-моделі розробника Claude
14:00 - Щомісячні опитування підприємств України, червень 2026 року
14:00 - Бізнес зберіг позитивні оцінки результатів своєї діяльності – підсумки опитування підприємств у червні
13:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю)”»


Більше новин