В МЗС України відбувся брифінг: «Атаки на енергетичну інфраструктуру: негативні наслідки для цивільного населення»
19.09 15:38 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ19 вересня 2024 року відбувся спільний брифінг для представників іноземного дипломатичного корпусу та представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, за участі Державного секретаря МЗС України Олександра Банькова, голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белль та Постійного представника ПРООН в Україні Яко Сільє.
Захід був присвячений представленню тематичної доповіді ММПЛУ «Атаки на енергетичну інфраструктуру: негативні наслідки для цивільного населення».
Олександр Баньков наголосив, що російські атаки на енергетичну інфраструктуру України становлять серйозну загрозу національній безпеці, створюючи катастрофічні наслідки для цивільного населення та критично важливої інфраструктури.
Це значно підвищує ризик гуманітарної катастрофи і загострює соціальну напругу.
Державний секретар підкреслив, що енергетична безпека є одним із ключових пріоритетів у Формулі миру Президента Володимира Зеленського, над втіленням якої Україна невтомно працює разом із міжнародними партнерами.
Олександр Баньков подякував усім іноземним партнерам за надану допомогу, зокрема в енергетичній сфері, і зазначив, що Україна й надалі гостро потребує стабільного та безперебійного постачання сучасних систем протиповітряної оборони та іншого озброєння для захисту своєї території, громадян та критично важливої інфраструктури.
Він також закликав міжнародну спільноту вжити рішучих заходів для припинення агресії та надання Україні необхідної військової допомоги.
Даніель Белль, представляючи доповідь ММПЛУ, зазначила, що за оцінками Місії, кількість постраждалих регіонів, скоординованість атак, точність застосованої зброї та масштаб шкоди цивільному населенню вказують на систематичний характер цих дій.
Також є підстави вважати, що численні аспекти повномасштабної збройної агресії, спрямованої на пошкодження або знищення цивільної інфраструктури України, зокрема енергетичної, порушують основоположні принципи міжнародного гуманітарного права.