Українська ГТС здатна посилити сполученість між газовими ринками Європи

18.09.2024 17:40 | Оператор ГТС України

Українська газотранспортна система здатна усунути перешкоди між ринками Центрально-Східної Європи та Балкан, покращити їхній взаємозв’язок і зміцнити безпеку постачання в Європі. На цьому наголосив генеральний директор Оператора ГТС України Дмитро Липпа під час виступу на The 19 Gas Forum, організованому Energy Community.

Попри нові регламенти і заходи, впроваджені Європейським Союзом і національними урядами, які допомагають зменшити негативний вплив енергетичних криз на споживачів, ринки країн Центральної та Східної Європи залишаються вразливими через недостатню інтеграцію з газотранспортними системами сусідніх країн.

«Вузькі місця між системами перешкоджають надходженню природного газу та роблять вразливим ринок Центрально-Східної Європи до цінових ризиків. Доєднання України до ініціативи «Вертикальний коридор» за координації Міністерства енергетики і запуск Трансбалканського коридору у реверсному режимі, — це спосіб, яким українська ГТС може покращити взаємозв’язок між ринками і зміцнити безпеку постачання в Європі», — розповів Дмитро Липпа.

Він зазначив, що ОГТСУ разом із суміжним оператором Vestmoldtransgaz (Молдова) створив новий гарантований маршрут з Балкан річною потужністю близько 0,4 млрд куб. м, які вже доступні й використовуються з 1 вересня 2024 року. З квітня 2025 року оператори планують збільшити ці потужності до понад 2,5 млрд куб. м на рік. При цьому, замовники отримують не лише новий маршрут, але й доступ до надійної української газової інфраструктури (транспортування та зберігання газу) за конкурентоспроможними тарифами.

«Ми усвідомлюємо, що умови газового ринку змінюються і ми повинні адаптуватися разом із ними. ОГТСУ працює над новими маршрутами для максимальної реалізації потенціалу української інфраструктури, її гнучкості та маневреності», — підсумував генеральний директор ОГТСУ Дмитро Липпа.

Запис Українська ГТС здатна посилити сполученість між газовими ринками Європи спершу з"явиться на Оператор ГТС України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull market runs wild,
Optimism reigns supreme,
Bear market comes next.

- Fin.Org.UA

Новини

19:17 - Прибутки "Нафтогазу" за рік впали у 6 разів
18:00 - За тиждень Нацбанк продав 778 мільйон доларів
17:08 - Британським авіакомпаніям дозволили скасовувати рейси задля економії авіапалива
16:03 - Аргентинці зберігають гроші "під матрацами" попри заклики Мілея відкривати рахунки в банках
15:00 - ОПЕК+ оголосила символічне підвищення квот на нафту
13:50 - Українські дрони вдарили по нафтовому порту московія
12:40 - Вихід Nvidia у фізичний штучний інтелект підняв акції партнерів в Азії
11:30 - ОПЕК+ готує третє підвищення квот на нафту після закриття Ормузу
10:00 - Іран планує ухвалити закон, який обмежить рух через Ормузьку протоку – ЗМІ
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 03.05.2026
18:40 - Зеленський запровадив санкції проти колишнього глави Офісу президента
17:15 - MSC запускає контейнеровози новим маршрутом, який обходить Ормуз
16:10 - Російська авіабомба пошкодила газопровід на Запоріжжі
15:30 - Енергокриза у Європі: ще один лоукостер скасовує рейси
14:10 - Уряд розширив повноваження Агенції оборонних закупівель: що змінилося
13:43 - НБУ ухвалив зміни, які мають розширити банківське кредитування
13:12 - "Ринок ще не відчув повного впливу": Exxon Mobil прогнозує подальше зростання цін на нафту
11:35 - На Миколаївщині диверсифіковані всі системи опалення – Кім
10:45 - Індія активізувала виведення танкерів з Перської затоки – ЗМІ
10:00 - Щотижневий дайджест
10:00 - Здійснено чергові кроки для розширення банківського кредитування
09:50 - Атака на портову інфраструктуру Одещини: унаслідок влучань є пошкодження
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 02.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 1 травня: нові плівки Міндіча
20:45 - Вже 24 компанії створили приватні групи ППО – Міноборони
20:30 - "Укрзалізниця" запроваджує нові правила повернення квитків
20:12 - Річний звіт Національного банку за 2025 рік: антикрихкість в дії
20:11 - Річний звіт Національного банку України за 2025 рік
20:05 - Японія просить компанії купувати російську нафту взамін близькосхідній – Nikkei


Більше новин