В МЗС відбулася зустріч з делегацією Чехії на чолі з уповноваженим Уряду з питань відновлення України

16.09.2024 20:52 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

16 вересня Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга прийняв уповноваженого Уряду Чеської Республіки з питань відновлення України Томаша Копечного.  Міністр висловив вдячність чеській стороні за всебічну допомогу, яка надається нашій державі з початку повномасштабної російської збройної агресії проти України, з особливим акцентом на Чеську ініціативу з постачання артилерійських снарядів для України.  Глава МЗС також висловив співчуття та готовність надати підтримку Чехії у зв’язку з повінню, яка завдає значних руйнувань низці її районів. «Чехія може розраховувати на нашу допомогу – ми готові відправити наших рятувальників та спецтехніку у постраждалі райони.
Таке рішення ухвалив Президент України Володимир Зеленський і за координації Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля ми запропонували допомогу партнерам.
Ми держава, яка готова у складний час прийти на допомогу друзям», – зазначив Андрій Сибіга. Після цього відбулась зустріч із чеською делегацією заступника Міністра закордонних справ України Євгена Перебийноса, який висловив вдячність за гуманітарну допомогу Чеської Республіки у рамках імплементації «Програми гуманітарної, стабілізаційної, відбудови та економічної допомоги Україні у 2023-2025 роках». Українська сторона відзначила, що чеські проекти, які реалізуються у Дніпропетровській, Харківській та Львівській областях, стали вагомим внеском у відновлення енергетичної, медичної та критичної інфраструктури нашої держави, зруйнованої внаслідок російських ракетних обстрілів. Євген Перебийніс також підкреслив важливість допомоги Чеської Республіки місту Харків, яке перебуває під постійним терором держави-агресора, у вигляді надання газових турбін та генераторів чеського виробництва. Заступник Міністра також наголосив на важливій ролі Чеської Республіки у посиленні обороноздатності України.  Українська сторона покладається на оперативність у постачанні артилерійських снарядів у рамках Чеської ініціативи, а також інших видів озброєння для потреб Збройних Сил України.
Крім цього Євген Перебийніс висловив зацікавленість української сторони в участі офіційних представників Чехії та чеських компаній у Форумі оборонних індустрій. Під час бесіди відбувся обмін думками щодо ширшого залучення чеських інвестицій в економіку України і готовності Уряду України сприяти чеським компаніям у відкритті своїх офісів і виробничих потужностей в нашій державі. Євген Перебийніс подякував Томашу Копечному за його особистий внесок у реалізацію проектів з відновлення України, а також зусилля зі зміцнення українсько-чеського партнерства.

Додати коментар

Користувач:
email:





Risk and return trade-off
Higher the potential gain
Higher the possible loss

- Fin.Org.UA

Новини

17:50 - Збитки у справі про закупівлю дронів Держспецзв'язком зросли майже втричі
17:20 - московія вдарила по логістичній компанії у Павлограді
17:16 - Як перевозити кондитерські вироби через європейський кордон без проблем
16:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 14 серпня
16:45 - Уряд виділив прифронтовим громадам 2,3 мільярда гривень
16:36 - Українці задекларували 323,9 млрд грн отриманих минулоріч доходів
16:34 - Правила заповнення обов’язкового реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів
16:23 - У московії оцінили втрати Wildberries та продавців від ударів України
16:23 - Коло абонентів Системи BankID НБУ продовжує розширюватися – підсумки першого півріччя 2026 року
16:10 - АРМА перевіряє фінанси IDS Ukraine перед повторним конкурсом з відбору управителя
16:00 - Цифровізація, нові вимоги до професійних учасників та корпоративні процедури: результати засідання НКЦПФР
15:53 - Податкова знижка щодо сплачених за іпотечним кредитом процентів: яким умовам мають відповідати договори на отримання кредиту на придбання (будівництво) житла?
15:42 - Небанківській установі розширено перелік валютних операцій
15:37 - Мільйон гривень за екологічний висновок: підозри отримали два науковця
15:32 - Плата за землю: фізичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 386,2 млн гривень
15:30 - Особливості сплати майнових податків через мобільний застосунок або через касу банку
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.08.2026
15:27 - Майже 788,3 млн грн податку на нерухоме майно спрямували платники до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
15:26 - З початку року надходження транспортного податку до бюджетів громад Дніпропетровщини зросли майже на 44 %
15:24 - Електронний кабінет: подати заяву на повернення помилково або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені можна в електронній формі
15:23 - До загального фонду держбюджету надходження частини чистого прибутку від платників Дніпропетровщини зросли на 37,4%
15:21 - Дніпропетровщина: платники рентної плати за видобування газового конденсату поповнили місцеві бюджети на 659,6 тис. гривень
15:12 - Україна збільшила експорт і скоротила імпорт яблук
14:46 - Конкурс на будівництво нової генеруючої потужності: комісія оновила конкурсну документацію з урахуванням пропозицій від потенційних учасників
14:37 - московія стала програвати конкурецію українській олії
14:30 - Семенюк: Україна — серед світових лідерів за використанням криптоактивів, тепер цьому ринку потрібні правила
14:30 - Чому дефіцит інженерів дорожчий за дефіцит грошей
14:05 - Часті блекаути зношують обладнання на ЗАЕС: це створює ризики– Енергоатом
13:50 - Втрата товару внаслідок обстрілів: у ДПС пояснили, чи оподатковується компенсація
13:49 - Хто має право не сплачувати та звільнений від сплати військового збору?


Більше новин