Стратегічна інвестиційна рада ухвалила Єдиний портфель інвестпроєктів

16.09.2024 17:30 | Міністерство економіки України

10 вересня 2024 року під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося друге засідання Стратегічної інвестиційної ради. Основною темою зустрічі стало ухвалення Єдиного портфелю публічних інвестиційних проєктів та формування переліку пріоритетних проєктів для фінансування на 2025 рік. 
«Єдиний портфель інвестиційних проєктів стане ключовим інструментом для систематизації та координації державної політики у сфері публічних інвестицій. Його затвердження — це важливий крок до створення прозорої та ефективної стратегії, спрямованої на розвиток країни та залучення міжнародних партнерів до її відбудови», — зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Під час засідання було розглянуто результати оцінки концепцій проєктів, поданих головними розпорядниками бюджетних коштів. Основна увага була приділена відповідності публічних проєктів стратегічним цілям держави та програмі Ukraine Facility.
До портфеля було подано загалом 750 концепцій проєктів. З них понад 100 концепцій у сферах охорони здоров’я, освіти, транспорту та енергетики визначені як пріоритетні та запропоновані для включення до проєкту Держбюджету на 2025 рік. На програму підготовки та реалізації публічних інвестицій у проєкті Державного бюджету на наступний рік заплановано видатки обсягом 25 млрд грн.
На засіданні також обговорили порядок подання та оцінки проєктів, що фінансуються коштом міжнародних фінансових організацій, зокрема в рамках міжурядових угод з Республікою Корея та Французькою Республікою. Це проєкти з відновлення та модернізації енергетичної інфраструктури, водопостачання, закупівлі медичного обладнання тощо.
Додатково Мінекономіки розгляне можливості залучення приватних інвестицій, а також державно-приватного партнерства для фінансування низки проєктів, що не потрапили до основного переліку пріоритетних.
«Залучення приватного капіталу може значно підвищити ефективність реалізації проєктів відбудови. Міністерство економіки зацікавлено бачити проєкти, які б створювали можливості працевлаштування на регіональному рівні та сприяли розвитку навичок у різних галузях», — відзначив заступник Міністра економіки Володимир Кузьо.
Планується, що фінальний перелік концепцій з Єдиного портфеля, які будуть реалізовані коштом загального фонду Державного бюджету, буде схвалено Стратегічною інвестиційною радою до кінця вересня. Моніторинг інвестпроєктів буде здійснюватися через єдину інтегровану систему управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури DREAM.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Regulatory rules,
Compliance and transparency,
Markets kept in line.

- Fin.Org.UA

Новини

20:14 - АТБ обмежила продаж частини товарів до шести одиниць в одні руки
20:00 - Новини 28 серпня: атаки московія по бізнесу
19:42 - НЕК «Укренерго» розпочала операцію з управління боргом за облігаціями сталого розвитку на суму 825 млн дол. США, - Денис Шмигаль 
19:38 - ЗМІ: хакери вимагають у Берліна викуп після кібератаки на урядові відомства
19:10 - "Укренерго" почала реструктуризацію боргу за "зеленими" облігаціями
18:32 - Біткойн опустився нижче 80 000 доларів
17:56 - Обсяги перероблення нафти у московія тримаються на двадцятирічному мінімумі
17:15 - Американська Chevron близько до угоди про розширення бізнесу у Венесуелі
17:00 - Дніпропетровській та Кіровоградській областям присвячені нові обігові пам’ятні монети із серії "Ми сильні. Ми разом"
16:50 - "Той день": Ajax Systems захищає експонати нової виставки Ukraine WOW
16:42 - Ворог зруйнував гіпермаркет Fozzy Group у Вишневому
16:17 - московіяни вдарили по промисловості Сум
15:55 - В Україні з’явиться новий віртуальний мобільний оператор
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 31.08.2026
15:25 - Україна накопичила достатньо газу, щоб пройти зиму – Шмигаль
15:04 - Україна накопичила газ, необхідний для базового сценарію проходження зими, - Денис Шмигаль
15:00 - Трудовий договір – документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем
15:00 - Окупанти спалили склад YASNO з сонячними панелями
14:58 - З якої суми сплачується військовий збір у випадку застосування ПСП?
14:57 - Які документи необхідно мати представнику (уповноваженій особі) платника податків при поданні заяви про підтвердження резидентського статусу?
14:54 - Чи підлягають списанню помилково та/або надміру сплачені суми податків (зборів), які обліковуються в ІКП більше 1095 днів і на повернення яких платниками не подано заяви?
14:49 - Продаж корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі: що з фінансовим результатом?
14:48 - Реалізація талонів, смарт-карт на отримання пального: чи реєструватись СГ платником акцизного податку як особа, що реалізує пальне?
14:46 - Чи потрібно формувати додатки ФІЗ-4ДФ до Розрахунку ФОП/НПД за звітний квартал, якщо показники наявні лише в одному з місяців звітного кварталу?
14:45 - До уваги резидентів Дія Сіті!
14:45 - БЕБ викрив фіктивні закупівлі бізнесом пального: їх здійснювали через конвертцентр
14:43 - Чи має право платник, який навчається в інтернатурі медичного (фармацевтичного) закладів вищої освіти, на податкову знижку за витратами, понесеними за навчання?
14:38 - Податковий календар на 31 серпня 2026 року
14:34 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини від платників рентної плати за видобування корисних копалин місцевого значення отримали понад 6,7 млн гривень
14:32 - Дніпропетровщина: надходження збору за місця для паркування транспортних засобів до місцевих бюджетів від ФОПів зросли на 20,3%


Більше новин