Міноборони впроваджує євроатлантичні стандарти управління: завершено цикл курсів спільного урядування

16.09.2024 17:04 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство оборони України успішно завершило цикл курсів зі спільного урядування, спрямованих на підвищення ефективності прийняття та реалізації рішень у відомстві. Спільне урядування — це модель управління, яка сприяє побудові міцної, узгодженої взаємодії між цивільним керівництвом Міністерства та військовим командуванням Збройних сил України з питань прийняття рішень та формування політик.
Цей підхід, успішно застосовуваний країнами ЄС та НАТО, сприяє наближенню України до євроатлантичних стандартів. Для впровадження нової системи відомство ініціювало навчальні курси для працівників та військовослужбовців Сил оборони.
У рамках цієї програми було успішно підготовлено 71 фахівця. Навчальна програма охоплює вивчення ролі комітетів, сучасних підходів до управління у сфері оборони, питань формування політик та економічних аспектів урядування у воєнний та повоєнний час.
Кульмінацією навчання стало практичне завдання з підготовки та проведення засідання комітету спільного урядування. Перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк наголосив на важливості цих навчальних ініціатив: «Для успішного впровадження спільного урядування необхідно готувати фахівців, які обізнані у сучасних принципах управління процесами прийняття та реалізації рішень в системі Міністерства оборони.
Ці курси надають військовослужбовцям та працівникам міністерства додаткові знання та навички, необхідні для подальшого реформування оборонного сектору». Наразі структура управління в рамках спільного урядування у системі Міноборони складається з трьох рівнів.
На найвищому функціонує Стратегічна рада під головуванням міністра оборони, яка розглядає найважливіші питання.
Виконавчий рівень представлений комітетами, кожен з яких відповідає за певний напрямок діяльності.
Третій рівень включає допоміжні комісії та робочі групи, що забезпечують підтримку в ухваленні рішень. Завдяки впровадженню спільного урядування Міноборони вже прийняло низку ключових рішень, зокрема створення Політики людського капіталу та залучення рекрутингових агенцій для набору на військову службу.
Це свідчить про готовність персоналу відомства до ефективної роботи в умовах нової системи управління та подальшого вдосконалення процесів прийняття та реалізації рішень. Навчальну програму розробили фахівці Національного університету оборони України, експерти міжнародного проекту PROTECT 2 та Школи врядування Національного університету «Острозька академія» на замовлення Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міноборони.
Усі учасники, які успішно завершили курс, отримали відповідні сертифікати.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds are bought and sold,
Trading floors are full of noise,
The rhythm of growth.

- Fin.Org.UA

Новини

21:40 - Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2026 року
21:35 - Зеленський доручив уряду підготувати програми проти зростання цін для населення
21:00 - Новини 7 квітня: зупинка Слов’янської ТЕС, вартість кошику на Великдень
20:45 - На внутрішньому ринку легковиків зросла активність покупців: які моделі обирають найчастіше
20:25 - Водії громадського транспорту Гвінеї-Бісау масово страйкують через ціни на пальне
19:50 - Українці почали частіше купувати нові вантажівки: які марки найпопулярніші
19:15 - На трасі Київ-Чоп частково обмежать рух: на якій ділянці
19:06 - московія та Китай ветували резолюцію Радбезу ООН про розблокування Ормузу
18:49 - Помер один з перших міністрів фінансів України
18:42 - Лубінець звинуватив Мінсоцполітики у невиплаті 169 тисяч пенсій через бюрократію
18:35 - «Промисловий безвіз»: Верховна Рада ухвалила закон про гармонізацію системи акредитації та технічного регулювання з вимогами ЄС
18:15 - 8 квітня графіки відключень електрики для бізнесу діятимуть вранці та ввечері
18:00 - Понад 3,6 млрд грн — результат онлайн-аукціонів на Прозорро.Продажі за I квартал 2026 року
18:00 - Національний банк у березні 2026 року застосував до одного банку і п’яти небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства
17:35 - Слов'янська ТЕС зупинила роботу внаслідок ворожих атак
17:25 - Російський НПЗ за 800 кілометрів від України зупинив роботу після атаки дронів
17:00 - В Україні тестують пілот IKEE із переробки будівельного сміття для доріг
17:00 - Україна об’єднає енергоринок з ЄС: Рада ухвалила закон про market coupling
16:30 - Як отримати житло від держави: три актуальні програми компенсацій
16:20 - Рада продовжила дію військового збору на 3 роки після завершення війни
16:18 - Про затвердження листа очікувань власника акціонерного товариства «Агентство індустріального розвитку «Зроблено в Україні» на 2026 рік, затвердженого наказом Мінекономіки від 07.04.2026 № 4801
16:05 - В ДАР призупинено добір на дотацію на утримання кіз та овець
16:00 - Ціна на російську нафту зросла до найбільшої за 13 років
15:57 - Ключові рішення НКЦПФР від 07.04.2026
15:35 - Як врятувати придунайські водойми: в Мінекономіки для півдня Одещини шукають нові рішення
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.04.2026
15:30 - На окупованій Луганщині забирають працівників промисловості на війну проти України
15:00 - Повідомлення про учасника індустріального парку «Сигнівка»
15:00 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
14:55 - В Україні стартувала виплата Нацкешбеку за лютий


Більше новин