В Україні запускають "єДозвіл": на які послуги можуть розраховувати підприємці

16.09.2024 14:57 | Економічна правда

В Україні Єдина державна електронна система дозвільних документів (єДозвіл) стане доступною для підприємців уже з 18 вересня.
Про це повідомила перша віцепрем"єр-міністерка України - міністерка економіки України Юлія Свириденко під час заходу "Економічна політика України.
Відновлення під час війни" в Києві.
"Ми запускаємо систему єДозвіл.
Вже післязавтра підприємцям на порталі Дія стане доступна послуга з реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Раніше декларація реєструвалася територіальним центром Держпраці за п"ять днів.
Відтепер бізнес зможе подати декларацію зручно та швидко в один клік, а система єДозвіл автоматично перевірить та зареєструє її", - сказала Юлія Свириденко.
Нещодавно Кабмін додав до цього переліку висновок Мінекономіки, який дає право подовжити граничний строк розрахунків за експортно-імпортними операціями.

"Хочемо, аби підприємці могли отримати й висновок, який дає право подовжити граничний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту.
До сьогодні висновок видавався в паперовій формі.
Незабаром подача документів займатиме до години часу замість кількох днів", - розповіла Юлія Свириденко.
Ця послуга запрацює у жовтні й теж буде доступною в Дії.

Як зазначив заступник Міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Циборт, у планах Мінекономіки - повна цифровізація дозволів та ліцензій.
"Довгостроково маємо амбітну ціль - 100% дозволів і ліцензій Мінекономіки видає в електронному форматі, а середній час обробки заявок складає один робочий день", - сказав Олександр Циборт.
Загалом, Міністерство економіки планує цифровізувати девʼять дозволів для бізнесу через "єДозвіл", який доступний у "Дії".
Окрім двох згаданих, також планують оцифровувати:
ліцензію на провадження туроператорської діяльності; ліцензію на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики; ліцензію на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів; ліцензію на провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти; реєстр розгляду скарг здобувачів ліцензій, ліцензіатів на дії (бездіяльність) органів ліцензування щодо порушення законодавства у сфері ліцензування; ліцензію на провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення; декларацію про провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Нагадаємо:
Уряд ухвалив постанову та дав старт системі "єДозвіл" для бізнесу.
Скоро в Дії запрацює перший етап проєкту - п"ять послуг для отримання ліцензій та декларації у сфері охорони праці.
Поступово перелік розширюватиметься




Додати коментар

Користувач:
email:





Commodities trade
Oil, gold, and grain prices rise
Supply and demand

- Fin.Org.UA

Новини

12:06 - Подання заяви про виключення з реєстру волонтерів ( ф. № 3-РВ)
12:05 - Повернення орендодавцем, який вже не є платником ПДВ, гарантійного платежу (оплати за останній місяць оренди): що з ПДВ у орендаря?
12:04 - Заповнення інформації у звітах № 1-ВП та № 1-ОП щодо обсягів одного коду продукції/товару, облік яких ведеться одночасно в різних одиницях виміру
12:03 - Чи звільняється від сплати єдиного внеску за себе працевлаштована ФОП, яка після 01.01.2026 перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?
12:02 - Яким чином в розділах та додатках до декларації з акцизного податку заповнюються вартісні показники та курс гривні до євро?
12:02 - Базовий гардероб і тренди: як поєднувати класику з новинками
12:01 - Списання благодійною організацією частини благодійної допомоги, призначеної для подальшої передачі ФО – набувачам, яка у процесі зберігання стала непридатною для використання: відображення у звітності
11:59 - Резидент Дія Сіті протягом 2025 року перебував на загальній системі оподаткування та на особливих умовах оподаткування: визначення перевищення 20 відс. по операціям із контрагентами, що сплачують єдиний податок
11:58 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
11:57 - Як змінюється індустрія краси: тренди останніх років
11:57 - Чи може контролюючий орган відмовити платнику податків у прийнятті податкової декларації?
11:56 - Особливості заповнення обов’язкового реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
11:55 - Надходження рентної плати від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету за видобування газового конденсату зросли на 44,5 відсотків
11:54 - Екологічний податок: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників надійшло майже 82,5 млн гривень
11:53 - За використання та видобування природних ресурсів загальний фонд держбюджету отримав від платників Дніпропетровщини понад 1,3 млрд грн рентної плати
11:52 - Відкритість формує результативність: діалог податкової Дніпропетровщини з громадськістю
11:52 - Розмінування земель: уряд спростив умови для агровиробників
11:49 - Електронні сервіси податкової служби до послуг платників: відкритий діалог з представниками ветеранського бізнесу
11:48 - Ліцензії & рівень зарплат: інформаційно-роз’яснювальна зустріч податківців Дніпропетровщини з підприємцями регіону
11:45 - Держава компенсуватиме витрати на розміщення евакуйованих ВПО
11:41 - Як звітувати з рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
11:39 - Стягнення податкового боргу: завдяки автоматизованій системі до бюджету вже надійшло понад 876 млн грн
11:37 - Другий етап відбору на посаду голови АРМА пройшов один кандидат: інші не склали тестування
11:20 - Міненерго уклало із американською Aspect Holdings угоду про розподіл вуглеводнів
10:48 - Перевізники отримали перші цифрові дозволи на автобусні маршрути
10:45 - Уряд затвердив порядок повернення історичних назв
10:30 - В шести областях є знеструмлення після обстрілів московія: найскладніша ситуація на Чернігівщині та Одещині
10:29 - Стягнення податкового боргу: завдяки автоматизованій системі до бюджету вже надійшло понад 876 млн грн
10:29 - Віктор та Олена Пінчуки розширюють мережу RECOVERY: відкрито 19-й реабілітаційний центр
10:20 - Мінфін провів аукціон з обміну облігацій на 8,4 мільярда гривень


Більше новин