МОН: Оновлено алгоритм отримання державних грантів на навчання

16.09.2024 16:05 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

13 вересня Уряд ухвалив зміни до постанови про реалізацію пілотного проекту щодо надання державних грантів на здобуття вищої освіти.
Важливо: критерії для надання державних грантів та їхні суми не змінюються. Відтепер оновлений механізм надання грантів буде швидшим, простішим і найголовніше – без зайвої бюрократії.
Подання відбуватиметься через мобільний застосунок Дія.
Тобто не потрібно подавати заяву через електронний кабінет в ЄДЕБО та відкривати спеціальний рахунок в банку. Оновлений алгоритм отримання грантів: потрібно з 15 вересня до 5 листопада підтвердити отримання державного гранту через мобільний застосунок Дія.
Для цього потрібно оновити та увійти в застосунок.
Далі обрати в переліку документів сертифікат на навчання.
У разі згоди потрібно підтвердити отримання з накладанням Дія.Підпис, щоб таким чином активувати грант. Активувати сертифікат потрібно до 5 листопада, щоб не втратити можливість ним скористатися. Згодом МОН видасть наказ про надання грантів та автоматично перерахує кошти державних грантів до спеціального фонду закладів освіти. Перший платіж, а саме 50% щорічного гранту, буде перераховано до 1 грудня 2024 року. Другий платіж (50%) щорічного гранту буде перераховано до 1 квітня 2025 року. Після перерахування коштів студенту / студентці в мобільному застосунку Дія буде надіслано повідомлення про зарахування необхідної суми до ЗВО. Важливо: подати заявку на грант може студент / студентка самостійно (без участі одного з батьків або законних представників).
Студенти / студентки, які за результатами НМТ можуть претендувати на грант, уже отримали повідомлення про цю можливість у своєму електронному кабінеті вступника. Також розпочала роботу консультаційна телефонна гаряча лінія МОН для запитань про надання державних грантів на навчання.
Якщо ви маєте запитання, – звертайтеся на гарячу лінію МОН за номером 0 (800) 50-45-70 або пишіть на пошту grant_mon@mon.gov.ua.
Консультаційна підтримка працюватиме з 16 вересня до 5 листопада.
Графік роботи: понеділок-четвер з 9:00 до 17:00 та п’ятниця – з 09:00 до 16:00. Нагадаємо, що державний грант – це можливість для вступників, які здобуватимуть першу вищу освіту за контрактом, отримати від 15 тисяч грн і більше на рік для покриття частини навчання на будь-якій бакалаврській програмі (або на програмі підготовки медика).
Загалом сума гранту визначається індивідуально для кожного – за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнту спеціальності.
Для вступників із результатом НМТ від 150 балів з будь-яких 2-х предметів є можливість отримати грант у розмірі 15 тис.
грн.
Грант 2-го рівня передбачає, що вступники з результатом НМТ від 170 балів з будь-яких 2-х предметів претендуватимуть на грант у розмірі 25 тис.
грн.
Важливо – розмір гранту може бути більшим (тобто помножений на відповідний коефіцієнт), що залежатиме від обраної спеціальності.

Додати коментар

Користувач:
email:





Currency exchange
Money flowing across borders
Global economy

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - США заборонили імпорт продукції 43 компаній з Китаю через примусову працю уйгурів
17:10 - московіяни розбомбили склад видавництва "Ранок" та КнигоЛенду в Харкові
16:59 - How Assignment Help Can Improve Your Grades Without Increasing Stress
16:50 - московія вранці атакувала склад Rozetka: загинув працівник, ще семеро – поранені
16:15 - У липні експорт зерна зріс на 55% в річному вимірі попри блокаду портів
15:20 - Акції Apple впали на 10%, компанія може втратити $500 млрд капіталізації: причини
14:40 - В АТБ заявили, що перестануть купувати рекламу в "Трухи"
13:55 - У Чорному морі дрони потопили судно "Росатому"
13:25 - Дрони атакували московитський НПЗ за 1500 км від кордону з Україною
12:55 - Піч від держави: уряд запустив кредити на автономне опалення для приватних будинків
12:25 - У Сбєрбанку заявили, що в банків московії закінчилися гроші на покриття дефіциту бюджету
11:50 - Іран знову атакував два танкери біля узбережжя Оману
11:25 - Сміттєва змова: АМКУ оштрафував київських сміттярів на 300 мільйонів
10:40 - У Wildberries заявили, що не зобов’язані компенсувати продавцям збитки після ударів
10:00 - Трамп заявив, що зможе взяти з надр України "практично все, що захоче"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 01.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 31 липня: продаж Gulliver
19:41 - Банк Японії залишив ставки без змін
19:02 - Netflix отримав позов на $105 мільйонів через викрадення копії нового фільму з Кейджем
19:00 - Унормовано порядок виконання дебетового переказу коштів без згоди платника
18:31 - У Павлограді через атаку росіян спалахнув торгівельний комплекс
18:03 - Gulliver виставлять на продаж
17:42 - У Києві з першого серпня запрацює пересадковий квиток
17:13 - Veon підвищує прогноз прибутку
16:44 - У Харкові ремонтуватимуть лікарню, ціни завищені – "Наші гроші"
16:30 - Судна відмовляються заходити в порти: хто відповідатиме за зірвані поставки
16:05 - Недостовірне декларування: судитимуть ексначальника обласного ДСНС
16:00 - Страховій компанії відкликано ліцензію та виключено з Державного реєстру фінансових установ
15:50 - Польський дискаунтер Pepco заходить у два київських ТРЦ: коли відкриються магазини


Більше новин