Головна зброя, яку намагаються використовувати росіяни проти України, — це час: Ольга Стефанішина під час зустрічі з Спецпредставницею Генсекретаря ООН

12.09.2024 20:33 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У четвер, 12 вересня, у Києві, Віце-прем"єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина зустрілась зі Спецпредставницею Генерального секретаря ООН щодо запобігання сексуальному насильству Прамілою Паттен.
До зустрічі також долучилась Урядова Уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко. «Дякую вам за можливість тут і зараз проаналізувати пророблене за останній час у сфері реагування на сексуальне насильство скоєне росіянами в Україні.
Наша сьогоднішня зустріч є нагальною зокрема й для того, аби синхронізувати зусилля для посилення українського порядку денного, зокрема на майбутньому засіданні Генасамблеї ООН.
На сьогодні ця задача є більш складною та комплексною в порівнянні з нашими зусиллями у 2022 і навіть 2023 роках, адже територія тимчасової окупації залишається все ще дуже великою, а кількість злочинів росії лише зростає», – підкреслила Ольга Стефанішина. Сторони обговорили реалізацію заходів Імплементаційного плану рамкової Угоди між Урядом України та ООН, роботу в напрямку законодавчих змін для забезпечення комплексної підтримки постраждалих від насильства під час війни та досягнення справедливості, впровадження проекту з невідкладних проміжних репарацій, а також важливість ратифікації Україною Римського статуту в контексті злочинів СНПК з боку росії. «Головна зброя, яку намагаються використовувати росіяни, — це час.
Вони намагаються затягувати будь-які процеси та дії, щоб світ почав сумніватися або забувати про скоєне ними.
Йдеться не лише про злочини сексуального насильства, це стосується усіх злочинів російської федерації.
Саме тому дуже важливо зосереджуватися на реальній ситуації.
І система ООН може бути на передовій цього процесу, адже ви як ніхто знаєте, як це, мати справу з росіянами, та як з ними взаємодіяти», – сказала Ольга Стефанішина. Урядовиця наголосила на важливості вжитих заходів для функціонування Центрів допомоги врятованим і повноцінної інфраструктури взаємодії найрізноманітніших стейкхолдерів.
Вона також відзначила вагому роль проекту невідкладних проміжних репарацій, та підкреслила, що робота над Проектом Закону про статус осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією російської федерації проти України, та невідкладних проміжних репарацій, триває.
Урядовиця висловила сподівання, що законопроект буде ухвалений Парламентом у другому читанні найближчим часом. «Проміжні репарації – це величезне джерело енергії та підтримки для постраждалих, а також важливий інструмент для зворонтнього зв"язку з усіма врятованими», – підкреслила Ольга Стефанішина. Праміла Паттен привітала Ольгу Стефанішину з призначенням на нову посаду та висловила сподівання щодо посилення спільної роботи, зокрема за допомогою Міжвідомчої робочої групи з питань протидії сексуальному насильству.
Вона зауважила на важливості наявної Рамки співпраці Уряду України з ООН та водночас підкреслила, що імплементаційний План має бути гнучким та за потреби адаптуватись відповідно до актуальної ситуації в Україні та наявних потреб. Спецпредставниця також відзначила важливість ратифікації Україною Римського статуту та його подальшої імплементації. «Це дозволить Україні повною мірою співпрацювати з МКС, включаючи більше тренінгів для національних правоохоронних органів і суддів, застосування міжнародного кримінального права, стандартів розслідування та судового переслідування тощо», – зауважила Ольга Стефанішина. Своєю чергою Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко відзначила вагомість ролі постраждалих у всіх процесах, зокрема у співпраці з державою, з урядом, і з правоохоронними органами для адаптації наявних механізмів під потреби постраждалих та досягнення реальної справедливості. Довідково Станом на вересень 2024 року в межах пілотного проєкту щодо надання невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильств в партнерстві з Global Survivors Fund отримано 356 заяв (178 від чоловіків, 168 від жінок), 186 постраждалих вже отримали компенсацію (92 чоловіки, 94 жінки) розміром 3 тисячі євро.

Додати коментар

Користувач:
email:





Банк – затишок для грошей, як дім – для наших душ.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Польща прибирає частину пільг на пальне після переговорів щодо Ормузу
16:55 - Ормуз можуть відкрити за 24 години: Пакистан розповів про угоду США та Ірану
15:45 - Зеленський ввів санкції проти російських операторів зв’язку та інтернет-провайдерів
15:25 - Маск завдяки IPO перетворив зварювальників SpaceX на мільйонерів
14:20 - МВФ порадив Україні краще збирати податки через потреби бюджету
13:15 - МВФ відкрив Україні шлях до нового траншу на $690 мільйонів
12:35 - Касація підтвердила законність продажу релігійній організації дитячого табору на Київщині
11:00 - Конкурент OpenAI посварився з урядом США – тепер вимикнув найсильніші моделі
10:00 - Безпілотники атакували морський термінал в Краснодарському краї: спалахнула пожежа
10:00 - Скасування незаконного наказу в один клік: як працює Пульс
10:00 - Скасування незаконного наказу в один клік: як працює Пульс
08:00 - У всьому винні кози. Історія сироварні "Гарбузовий рай"
08:00 - У всьому винні кози. Історія сироварні "Гарбузовий рай"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 13.06.2026
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
20:52 - Досягнуто угоди на рівні персоналу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування з МВФ
20:52 - Staff Level Agreement with IMF Reached on First Review of Extended Fund Facility Arrangement
20:41 - московіяни атакувати ТЕС: одна людина загинула
20:30 - IATA вдвічі знизила прогнозований прибуток для світової авіагалузі
19:55 - ЄС ускладнить процедуру призупинення стягнення вуглецевого збору
19:28 - Вартість SpaceX перевищила 2 трильйони доларів на тлі рекордного IPO
19:00 - Рекордне зростання цін на золото сповільнюється
18:32 - Приватні медзаклади вимагають рівних умов для усіх учасників Програми медичних гарантій
18:30 - В Україні стрімко подешевшала черешня: скільки коштує
18:15 - Міністр енергетики США заявив, що вже половину перевезень через Ормуз відновлено
18:00 - Посилення спроможності ЦГР та чіткий розподіл ролей в протимінній діяльності: уряд ухвалив відповідну постанову
17:45 - "Укрпошта" оцінила збитки від удару московія по харківському хабу
17:36 - Нові виплати військовим: коштів у бюджеті не передбачено. Як їх профінансують?


Більше новин