Ольга Стефанішина провела зустріч з Комісаром ЄС з питань внутрішніх справ Ільвою Йоганссон

12.09.2024 20:47 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Підготовку до двосторонніх сесій в межах скринінгу на відповідність українського законодавства праву Європейського Союзу та продовження дії механізму тимчасового захисту ЄС для українців обговорили Віце-прем"єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина та Комісар ЄС з питань внутрішніх справ Ільва Йоганссон під час зустрічі у Києві 12 вересня. Віце-прем"єр-міністр, зокрема, поінформувала Єврокомісара про підготовку української переговорної команди до другої двосторонньої сесії Україна-ЄС в межах скринінгу щодо Розділу 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи» (Кластер 1 «Основи процесу вступу до ЄС»), яка відбудеться у Брюсселі вже 17-19 вересня. «Від України участь у сесії онлайн та офлайн візьме близько 300 осіб: керівництво судової системи країни, антикорупційної інфраструктури, представники правоохоронних органів.
Всі наші переговірники інтенсивно готувалися до цієї зустрічі з травня поточного року.
Це справді величезна команда професіоналів, добре підготовлена до переговорного процесу.
Це додає мені впевненості, адже в надскладних умовах Україна продовжує залишатись взірцем на євроінтеграційному напрямі, і ми збережемо цей темп», – зазначила Ольга Стефанішина. Урядовиця висловила окрему подяку за рішення Ради ЄС про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для понад 4 мільйонів українців, які рятуються від війни на території Союзу, та за особисті зусилля Ільви Йоганссон у забезпеченні дотримання прав наших співгромадян в країнах ЄС. «Ви підтримували нас з першої хвилини російської агресії, ця підтримка була безперервною.
І завдяки вашим невтомним зусиллям багато українців почуваються набагато безпечніше з кожним днем і мають відчуття захисту.
Я дуже сподіваюся, що новосформована Європейська комісія буде слідувати тією ж траєкторією», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр. Також у межах зустрічі Ольга Стефанішина поінформувала Єврокомісара щодо своїх першочергових завдань та планів на посаді Міністра юстиції України. «Негативне сприйняття держави в контексті верховенства права, боротьби зі злочинністю та корупцією – це та сторінка, яку ми маємо перегорнути.
Ми повинні відновити довіру і розповісти про весь той величезний шлях, який Україна пройшла за останні десять років, і продовжує рухатися в цьому напрямку.
Для мене особливо важливо, що наш процес вступу до ЄС розпочинається і завершується саме в цій сфері.
Це означає, що ми повинні переорієнтуватися на стратегічне мислення, переконатися, що всі досягнення, які ми маємо на сьогоднішній день, є стійкими та функціональними.
Попереду ще довгий шлях, і головним завданням на ньому буде змінити це сприйняття, адже це, перш за все, запит українського народу», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. Крім того, з її слів, зараз, коли вступ України до ЄС виходить далеко за межі політичних критеріїв і виходить на технічний рівень, зокрема і в питаннях правового наближення – цей масштабний процес вимагає високої кваліфікації, сильної координації всередині країни та достатньо адміністративної спроможності, аби дотримуватись строків і відповідати очікуванням наших європейських партнерів.
«Правове наближення є одним з ключових елементів розбудови нашої спроможності, і Міністерство юстиції стане інституцією, яка координуватиме, впорядковуватиме та професійно її розвиватиме».

Додати коментар

Користувач:
email:





Криза – це джерело
Нових можливостей, що
Важливі на весь світ

- Fin.Org.UA

Новини

19:38 - 27 тисяч тонн енергообладнання Україна отримала від партнерів від початку повномасштабного вторгнення рф, – Денис Шмигаль
18:00 - Роксолана Пиртко та СТРЦ Spartak передали обігрівачі 710-й бригаді інженерної підтримки
18:00 - У Європі до кінця року буде 10 експортних центрів України – Зеленський
16:42 - Бабіш виступив за заборону соціальних мереж для дітей до 15 років у Чехії
15:35 - АРМА скасувало торги, за якими продало землю Льовочкіну
15:01 - Саудити відновлюватимуть сирійську авіацію та мобільні мережі
14:07 - Індійські заводи почали уникати російську нафту після угоди із США – Reuters
13:55 - Суд скасував спецдозвіл на ділянку Вашківецького піщано-гравійного родовища
12:56 - "СвітлоДІМ": Кулеба розповів, скільки отримано заявок та виділено коштів за програмою
12:01 - Суд зобов’язав компанію повернути частину грошей за житлові будинки на Херсонщині
11:05 - московія вдарила по об’єктах "Нафтогазу" на Полтавщині: зруйноване обладнання
10:40 - Атомна генерація ще частково розвантажена, у більшості областей - аварійні відключення
10:00 - Ворог атакував залізничну інфраструктуру на Чернігівщині
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:00 - Відбулося засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у столиці та на Київщині.
18:30 - Окупанти знімають з себе відповідальність за зруйновані будинки – ЦНС
18:05 - Утримання доріг Харківщини профінансовано на 15% – Служба відновлення
17:45 - Внаслідок обстрілу московія Бурштинська ТЕС "на нулі"
17:30 - Денис Шмигаль провів зустріч із Міністром енергетики Румунії Богданом-Груєю Іваном
17:10 - Логістичний центр "Рошен" в Яготині зруйнований майже повністю
16:53 - На Одещині без світла одночасно перебувають до 60% побутових клієнтів та бізнесу – Кіпер
16:36 - МАГАТЕ закликає Росію до стриманості на тлі втрати потужності українським АЕС
16:30 - Денис Шмигаль відвідав енергооб'єкти на заході країни
15:25 - Ушкодження об’єктів енергетики значні – Зеленський
14:48 - США витісняють "Газпром" з європейського ринку – СЗРУ
14:15 - Міненерго та ПРООН обговорили посилення співпраці для зміцнення енергетичної системи України
13:40 - Україна отримала 300 генераторів від партнерів з SECI
13:25 - СБУ уразила московитський завод, задіяний у виробництві пального для ракет
13:00 - Концесійний конкурс на термінали порту Чорноморськ затягується: яка причина


Більше новин