Понад вісім тисяч абітурієнтів вступили цьогоріч до закладів вищої медичної освіти у підпорядкуванні МОЗ

12.09.2024 18:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У 2024 році до 15 закладів вищої медичної освіти, що перебувають у підпорядкуванні МОЗ, на спеціальності у сфері охорони здоров’я вступили 8 368 абітурієнтів.
Коштом держбюджету навчатимуться 4 462 з них, решта 3 906 – коштом фізичних та юридичних осіб («за контрактом»).
Загальна кількість поданих заяв на місця державного замовлення становила 22 065. Найбільше першокурсників зараховано до Національного медичного університету імені О.
О.
Богомольця, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Вінницького національного медичного університету імені М.
І.
Пирогова, Харківського національного медичного університету та Івано-Франківського національного медичного університету.  На спеціальності у галузі знань «Охорона здоров’я» у заклади вищої освіти МОЗ вступили 7 935 осіб, з них: Медицина – 3 716. Стоматологія – 1 544. Терапія та реабілітація – 1 207. Медична психологія – 396. Медсестринство – 352. Фармація, промислова фармація – 317. Педіатрія – 190. Технології медичної діагностики та лікування – 134. Громадське здоров’я – 79. В цілому, вступну кампанію можна оцінити позитивно, особливо зважаючи на умови та наслідки повномасштабної війни.
Важливо зазначити, що основний фокус у цьогорічному формуванні обсягів державного замовлення було зроблено на актуальну та прогнозовану кадрову потребу медичної системи, а також виклики, спричинені війною, в контексті якої підготовка достатньої кількості медичних працівників набуває критичного значення.
Так, наприклад, останнім часом щороку відбувалося збільшення державного замовлення на підготовку фахівців з реабілітації та лікарів-психологів.
Уперше запроваджено підготовку магістрів за спеціалізацією «Протезування-ортезування» та лікарів-резидентів – за спеціальністю «Нейрохірургія».  Водночас одним із пріоритетів для держави залишається підвищення якості медичної освіти.
МОЗ продовжує вживати заходів для удосконалення освітнього процесу, створення сучасних центрів симуляційного навчання та єдиного оновленого навчально-дослідного лікувального простору через утворення сучасних багатопрофільних університетських лікарень з одночасною оптимізацією використання потенціалу університетських клінік та клінічних баз кафедр. Також одним із ключових напрямів є приведення освітніх програм за медичними спеціальностями у відповідність до європейських стандартів та сучасного стану розвитку сфери охорони здоров’я, покращення матеріально-технічної бази медичних університетів, актуалізація й удосконалення структури, змісту та організації проведення єдиних державних кваліфікаційних іспитів, в тому числі інтегрованих тестових іспитів «КРОК» та об’єктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ) на всіх рівнях освіти. Крім того, МОЗ наразі працює над створенням системи незалежного моніторингу якості освітніх програм у сфері охорони здоров’я на рівнях вищої та післядипломної освіти.

Додати коментар

Користувач:
email:





Україна має великий потенціал,
Щоб зробити фінансовий ринок сильним.
Це можливо, якщо кожен буде грати
За правилами, що на ньому діють.

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 06.08.2026
14:32 - Maersk відправлятиме контейнери для України залізницею з румунської Констанци
14:20 - За два дні СБС уразили 13 енерговузлів на окупованих територіях
14:10 - Із початку 2026 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах понад 310 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 2 337 млрд грн
14:05 - Металургійна компанія Ferrexpo призупинила діяльність в Україні через блокаду портів
14:00 - Українське підприємництво: диво, що існує всупереч
13:50 - московія методично б’є по Бортницькій станції аерації щоб спричинити гуманітарну катастрофу – думка
13:20 - Дністровське водосховище обміліло майже до рівня природного річища
13:10 - До фінансової компанії застосовано захід впливу
13:05 - Ощадбанк відкрив для "Сільпо" овердрафт на 300 мільйонів гривень
13:00 - Як блокада українських портів вплине на агроекспорт?
12:30 - московіяни поцілили в "серце логістики" NOVUS та склади "Сільпо": загинули 6 людей
12:25 - Українські інвестори отримали доступ до ще п’яти іноземних ETF-фондів
12:20 - У аеропорту Лейпцига біля вантажного літака Ан-124 знайшли БпЛА
12:16 - Україна отримає від ЄС 1,4 мільярда євро з доходів від заморожених російських активів
12:05 - московіяни знищили склад компанії "Liqui Moly Ukraine"
12:00 - Ціни на нафту продовжують падіння на тлі переговорів між США та Іраном
11:43 - Чи може один суб’єкт господарювання отримати в Кваліфікованого надавача ЕДП ДПС на одну і ту ж саму особу декілька КЕП?
11:42 - Який документ підтверджує взяття на облік платника єдиного внеску в контролюючому органі та яким чином можна його отримати?
11:41 - Випадки, за яких юридична особа – платник єдиного податку не визначає МПЗ
11:40 - До уваги платників ПДВ!
11:39 - В який термін платник має право надати органу ДПС документи, які підтверджують показники, відображені у податковій звітності, що були відсутні під час проведення перевірки?
11:38 - Дохід виплачений юрособою ФОПу, яка не надала відповідних документів для уникнення подвійного оподаткування: як повернути надміру сплачений ПДФО?
11:36 - Яка передбачена форма заяви (довідки) підтвердження, що чоловік (дружина) не користується правом на підвищений граничний розмір доходу кратно кількості дітей, що дає право на ПСП?
11:34 - Щодо обмеження застосування спрощеної системи оподаткування
11:33 - Який порядок оподаткування інвестиційного прибутку, отриманого фізособою – нерезидентом від продажу інвестиційного активу юрособі?
11:32 - Для проведення реєстрації, внесення змін, отримання картки платника податків або відомостей з ДРФО фізичній особі необхідно надати документи, що посвідчують особу
11:29 - У якому разі контролюючий орган відмовляє в розгляді документів, поданих для взяття на облік ФО, яка здійснює незалежну професійну діяльність?
11:22 - У Нацкомісії з регулювання енергетики зміниться голова
11:20 - На Харківщині житло для ВПО реконструюють за завищеними цінами – ЗМІ


Більше новин