МОЗ та ВООЗ обговорили пріоритетні напрями співпраці для підсилення стійкості системи охорони здоров’я України в умовах війни
12.09 18:47 | Fin.Org.UA за інформацією КМУМіністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ, доктор Ганс Клюге та голова Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт провели зустріч щодо пріоритетних напрямів співпраці для підтримки стійкості системи охорони здоров’я України в умовах війни, продовжуючи програму реформ і рух до відновлення системи охорони здоров’я.
На початку зустрічі доктор Ганс Клюге поділився враженнями за результатами робочих поїздок до Дніпропетровської, Харківської та Полтавської областей.
Міністр охорони здоров"я України Віктор Ляшко висловив вдячність директору Європейського регіонального бюро ВООЗ за активну підтримку та зусилля, спрямовані на покращення здоров"я українців у надскладний час викликів воєнного часу.
“Українська медична система зараз проходить через надзвичайно важкі випробування, щоденно реагуючи на виклики воєнного часу.
Однак попри навантаження наша медична система вистояла та продовжує розвиватися, аби забезпечити українців необхідної медичною допомогою.
Все це вдається нам завдяки потужній підтримці та допомозі міжнародних партнерів, зокрема Всесвітній організації охорони здоров’я.
Впевнено можу сказати, що ВООЗ відіграє надзвичайно важливу роль у забезпеченні швидкого реагування на кризи.
Разом ми працюємо не тільки над відновленням медичної системи та відповідних послуг, а й над стратегічним розвитком, адже основи того, якою буде наша медицина після війни, закладаються вже сьогодні.
Вдячний за таку свідому та міцну підтримку української медичної системи”, - зазначив Міністр охорони здоров"я України Віктор Ляшко.
Зазначимо, що Всесвітня організація охорони здоров’я є одним із ключових та багаторічних стратегічних партнерів України, яка посилила свою підтримку від початку повномасштабної війни, зокрема, разом із Міністерством охорони здоров"я, надає оперативну допомогу для забезпечення медичних послуг в умовах воєнного конфлікту.
Одним із прикладів є встановлення модульних закладів первинної медичної допомоги у прифронтових областях.
Це тимчасове рішення, яке здатне оперативно та ефективно розв’язати нагальні питання доступності медичної допомоги вже зараз.
Ще один важливий напрям – готовність медзакладів до роботи під час опалювального сезону.
МОЗ спільно з ВООЗ реалізує проект із оснащення лікарень резервними модульними котельнями, які є альтернативною системою опалення та забезпечують автономію на випадок аварійних відключень світла чи блекаутів.
Така ініціатива стала можливою завдяки допомозі Уряду Німеччини.
Загалом планується облаштувати вісім таких модулів по країні.
Під час зустрічі сторони обговорили можливості посилення співпраці у таких напрямах як:
реагування на гуманітарні кризи – співпраця у напрямку реагування на невідкладні медичні потреби в регіонах, які найбільше постраждали внаслідок повномасштабної війни.
Йдеться про забезпечення в регіонах екстреної медичної допомоги, медичну евакуацію та реабілітацію постраждалих, постачання необхідного обладнання та медикаментів тощо;
покращення системи екстреної медичної допомоги – навчання персоналу, забезпечення координації служб на всіх рівнях, впровадження систем моніторингу та підтримку впровадження нових стандартів у медичній допомозі;
боротьба з інфекційними захворюваннями – співпраця у напрямі вакцинації, боротьбі з поліомієлітом, кором і краснухою, забезпечення безпеки пацієнтів та профілактиці інфекцій у лікарнях;
психічне здоров’я та реабілітація – співпраця щодо розбудови комплексної системи психічного здоров’я, яка включає як медичну допомогу, так і психологічну підтримку для людей, постраждалих від війни;
міжнародна координація та партнерства – розвиток міжнародних медичних партнерств України з іншими країнами та організаціями, забезпечення доступом до передових технологій, обміном досвіду та знаннями між закладами.
Очільник МОЗ підкреслив, що плідне співробітництво дає змогу українській системі охорони здоров"я ефективно розвиватися і підтримувати стійкість навіть в умовах викликів повномасштабної війни.