В Одесі підбили підсумки загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання»
12.09 16:15 | Fin.Org.UA за інформацією КМУГолова Держкомтелерадіо Олег Наливайко взяв участь у заходах ювілейного загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання», який проводить Одеська регіональна організація Національної спілки журналістів України.
Метою конкурсу є підтримка державотворчої місії української мови.
З 2024 року, за рішенням оргкомітету, конкурс носитиме ім’я багаторічного співголови конкурсу, письменника, вченого, громадського діяча, Героя України Івана Михайловича Дзюби.
«Велика заслуга організаторів конкурсу, що 25 років тому вони усвідомили: українська мова – це той оберіг, який гуртує і єднає українців.
І саме з цим переконанням 25 років проводиться цей масштабний захід.
Бажаю учасникам і організаторам конкурсу плідної роботи, успіхів та досягнення поставленої мети! Слава Україні!» – зазначив у своєму вітанні до організаторів і учасників загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.
Цього року участь у конкурсі взяли понад 400 авторів – письменників, журналістів, вчителів, студентів, школярів, а також 30 військовослужбовців.
Вони надіслали свої творчі роботи, які оцінювалися професійним журі в 9 номінаціях.
Як зазначає голова правління Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Работін, твори на конкурс надійшли практично зі всіх областей України, а також від українців, що нині мешкають в Ірландії, Молдові, Франції, Польщі.
Вік учасників конкурсу — від 7 до 90 років.
Підсумкові заходи конкурсу відбулися на культурно-освітніх майданчиках міста, зокрема й в Центральній міській бібліотеці імені Івана Франка.
Їм передувала велика організаторська робота.
За словами Юрія Работіна, члени оргкомітету навіть в умовах війни побували в багатьох містах України, де провели виїзні засідання.
Також цього року народився міжнародний проект за участю Чернівецької обласної організації Національної спілки письменників України та авторів із України, США, Іспанії та Молдови, в рамках якого була випущена серія листівок-присвят до 25-річчя заснування конкурсу.