Міжнародна співпраця та обмін досвідом сприяють створенню безбар’єрного середовища в Україні
11.09 20:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУНа запрошення мера Парижа Анн Ідальго, за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської, офіційна українська делегація впродовж кількох днів вивчала безбар’єрні рішення французької столиці.
До складу делегації були включені представники міністерств, які реалізують Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору, Офісу Президента України, Програми розвитку ООН в Україні, а також представники територіальних громад.
Зокрема, уповноважена Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, заступник Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська, заступник Міністра соціальної політики Уляна Токарєва, заступник Міністра освіти та науки Євгенія Смірнова, міські голови та заступники з різних регіонів України.
Головне завдання візиту – обмін досвідом між представниками органів місцевого самоврядування України та Франції.
Українська делегація зосередила увагу на вивченні ключових аспектів питань створення доступних міських просторів для всіх категорій населення, інклюзивної освіти, реабілітації.
Особливу увагу було приділено питанням дотримання принципів безбар’єрності на всіх рівнях управління — муніципального, регіонального та національного — для ефективного впровадження політики рівності.
За підсумками візиту команда з України напрацювала кілька ключових висновків:
Безбар’єрність – ключовий пріоритет для України.
В умовах війни країна прагне розбудовувати суспільство, де кожен громадянин має рівні можливості.
Створення доступного середовища та транспортної інфраструктури, безбар’єрні послуги й інформація для людей з інвалідністю — важливий напрямок державної політики, яка узгоджується з європейськими стандартами.
Взаємодія трьох рівнів управління – ключ до ефективної реалізації політики безбар’єрності. Спільні зусилля на муніципальному, регіональному та національному рівнях дозволяють ефективно впроваджувати політику рівності — від планування до реалізації практичних рішень.
Створення кварталів підвищеної доступності — важливий крок для забезпечення інклюзивності міських просторів. Всі елементи, починаючи від світлофорів та закінчуючи дитячими майданчиками, пристосовані до потреб людей з різними функціональними можливостями.
Інклюзивна освіта — важливий крок до рівних можливостей.
Це ключовий елемент розвитку сучасного суспільства, адже інклюзивна освіта забезпечує рівний доступ до знань для всіх дітей.
Створення належних умов, відповідних навчальних програм, безбар’єрного навчального середовища і дружньої атмосфери в школі дозволяє кожному учню максимально реалізувати свій потенціал та активно брати участь у суспільному житті.
Освітня безбар"єрність – пріоритет для розвитку суспільства.
Мова йде не лише про доступність освітніх просторів, а й про можливість для кожної дитини повноцінно брати участь у навчальному процесі.
Реабілітація — важлива складова медичної системи.
Реабілітація відіграє ключову роль у поверненні людей до активного життя після травм або захворювань.
Французький досвід показав важливість розвитку амбулаторних реабілітаційних послуг, а також використання дистанційних методів та адаптивного спорту для підтримки фізичної форми.
Досвід, здобутий представниками української делегації в Парижі, особливо цінний для України, з урахуванням реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору.
Адже створення безбар’єрних просторів та послуг є важливою частиною євроінтеграційного процесу.
Тому територіальні громади в Україні та керівники органів місцевого самоврядування мають бути готовими до адаптації власних міст та сіл з урахуванням кращих світових практик.
Довідково
Обмін досвідом між містами відбувається за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської на запрошення мера Парижу Анн Ідальго.
Координаційний супровід надано Посольством України у Франції та ПРООН в Україні, за фінансової підтримки урядів Франції та Швеції.