Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції і державного управління Республіки Хорватія

11.09.2024 21:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

11 вересня 2024 року у присутності Прем’єр-міністрів України Дениса Шмигаля та Хорватії Андрея Пленковича, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина та Міністр юстиції, державного управління та цифрової трансформації Республіки Хорватія Дамір Хабіян підписали Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції і державного управління Республіки Хорватія. Метою цього Меморандуму є обмін знаннями та досвідом у сферах, що становлять взаємний інтерес, зокрема налагодження, розвиток та зміцнення співробітництва у правовій, судовій, адміністративній та цифровій сферах. Відповідно до положень Меморандуму сфера співробітництва охоплюватиме питання, що стосуються: переговорів про вступ до ЄС у сфері правосуддя з акцентом на переговорний розділ 23 «Судова влада та основоположні права»; гармонізації національного законодавства із законодавством ЄС та міжнародними стандартами; співробітництва у сфері юстиції у кримінальних та цивільних справах; поглиблення співпраці з питань, пов’язаних з ефективним управлінням, практикою та вдосконаленням діяльності кримінально-виконавчої системи та пробації; модернізації та діджиталізації судової, пенітенціарної та пробаційної систем; інші питання, що становлять спільний інтерес для Учасників. Меморандум передбачає обмін інформацією та досвідом у зазначених сферах, в тому числі шляхом організації робочих зустрічей експертів, візитів делегацій, організації та участі у конференціях, семінарах, тренінгах, навчальних та інших заходах, пов’язаних із правовими питанням, які цікавлять Учасників, інших форм співробітництва за взаємною згодою Сторін. «Підписаний Меморандум закладає основи співпраці між Україною та Хорватією у важливих для нас сферах, таких як гармонізація національного законодавства до законодавства ЄС, виконання зобов’язань, передбачених переговорним процесом, модернізація судової системи тощо.
Хорватія успішно пройшла цей шлях та стала невід’ємною частиною Євросоюзу, тож ми відкриті до співпраці з нашими партнерами та готові рухатися до розширення ЄС разом», - зазначила Ольга Стефанішина. Під час двосторонньої зустрічі Ольга Стефанішина та Дамір Хабіян обговорили подальші кроки з розвитку співпраці, передбаченої Меморандумом. Зокрема учасники обговорили такі питання: Співпрацю у сфері захисту та дотримання прав людини; Доступ постраждалих внаслідок російської агресії до правосуддя, зокрема в межах Реєстру збитків для України, створеного відповідно до резолюції Ради Європи; Співпрацю з метою створення належного підґрунтя для рішень, ухвалених щодо заморожених російських активів; Напрацювання рішень для покращення роботи пенітенціарної системи; Обмін досвідом у сфері діджиталізації. Віце-прем’єр-міністр - Міністр юстиції поінформувала хорватського колегу про пророблену роботу в межах підготовки до двосторонньої сесії Україна-ЄС в межах скринінгу щодо Розділу 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи», яка відбудеться у Брюсселі наступного тижня.
Хорватський міністр запевнив у підтримці євроінтеграційних прагнень України та висловив готовність надавати експертну підтримку на цьому шляху. Сторони домовились щодо плідної співпраці в межах підписаного Меморандуму та на шляху України до вступу в ЄС.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing for growth,
Buy and hold, long-term vision,
Patience brings rewards.

- Fin.Org.UA

Новини

20:05 - Новини 30 липня: підвищення облікової ставки
19:56 - Полтавський ГЗК зупинять через блокаду портів
19:50 - Ворог атакував логістичний термінал "Нової пошти"
19:20 - Єгипетський порт біля Суецького каналу атакував невідомий дрон
18:54 - Пишний розповів, чи загрожує Україні дефіцит бюджету
18:30 - Половина справ про банкрутство в Україні стосується фізосіб – Мін’юст
18:24 - Страхового та перестрахового брокера виключено з Реєстру страхових посередників
18:00 - Нацбанк анонсував новий значний пакет валютної лібералізації
17:59 - У другому кварталі економіка США зросла менше, ніж очікувалося
17:33 - Зеленський призначив Соболева заступником керівника Офісу президента
17:03 - Ferrari "дуже задоволена" замовленнями свого першого електрокару
16:30 - Вихід на ринок Японії: з чого почати
16:30 - За фінансування армії московія у росіянина заберуть готельний бізнес в Україні
15:58 - У другому півріччі інфляція пришвидшиться – НБУ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 31.07.2026
15:26 - Вантажні перевезення: Укрзалізниця повідомила, коли тарифи зростуть на 30%
14:55 - Бізнес-бриф без вигаданих задач: на хакатонах Lytvyn Foundation підлітки розробляють IT-рішення
14:55 - Наслідки атаки московія на Київ: біля метро "Почайна" згоріли торговельні павільйони
14:20 - Нафтогігант Shell збільшив прибутки вдвічі завдяки війні в Ірані
14:16 - До якого бюджету сплачується податковим агентом ПДФО, що нараховується на дохід фізособи від надання нею в оренду рухомого, нерухомого майна?
14:15 - Термін, в який здійснюється взаємний обмін інформацією між ЄДР і контролюючими органами стосовно відомостей про ЮО та ФОП
14:10 - Speech by NBU Governor Andriy Pyshnyy at Press Briefing on Monetary Policy Decisions
14:10 - Виступ Голови Національного банку Андрія Пишного під час пресбрифінгу щодо рішень з монетарної політики
14:01 - Порядок сплати земельного податку фізичною особою у рік придбання земельної ділянки
14:01 - Крадіжка сої в АРМА
14:00 - NBU Begins Updating Operational Design of Interest Rate Policy
14:00 - NBU Raises Key Policy Rate to 15.5%
14:00 - НБУ підвищив облікову ставку до 15,5%
14:00 - НБУ розпочинає модернізацію операційного дизайну процентної політики
14:00 - Національний банк України підвищив облікову ставку до 15,5%


Більше новин