Юлія Свириденко обговорила з наглядовою радою Нафтогазу розвиток корпоративної реформи та ситуацію в енергетиці

11.09.2024 18:26 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство економіки та НАК «Нафтогаз України» домовились про тісну взаємодію для удосконалення імплементації реформи корпоративного управління.  Про переваги реформи та подальші кроки з її впровадження йшлося під час зустрічі Першого Віце-прем’єр-міністра України — Міністра економіки України Юлії Свириденко з керівництвом та членами наглядової ради НАК. «Нафтогаз України» свого часу став першою держкомпанією, в якій почали впроваджувати кращі практики корпоративного управління за стандартами ОЕСР.
Шлях реформ для компанії був непростим, але сьогодні ми бачимо результат.
Обрана на прозорому конкурсі наглядова рада ефективно працює, «Нафтогаз України» демонструє зростання показників, зокрема з видобутку газу.
У січні-липні видобуто 8,6 млрд кубометрів, що на 7% більше, ніж в попередньому році.
Це доводить, що ми обрали правильний курс і маємо далі працювати над імплементацією реформи», — сказала Юлія Свириденко. Як зазначалось під час зустрічі, реформа корпоративного управління сприятиме покращенню інвестиційного клімату та підвищенню стійкості економіки України. Під час зустрічі сторони також обговорювали питання підготовки до опалювального сезону. «Ключове завдання Уряду – зробити все можливе, щоб взимку українці були з теплом та електроенергією.
Тому працюємо над безперебійним забезпеченням енергопостачання у кожен дім, розвитком розподіленої генерації та залученням інвестицій у відновлення енергетичних об’єктів», — зазначила Юлія Свириденко. Голова наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Ентоні Маріно зауважив, що прогрес, досягнутий завдяки впровадженню реформи корпоративного управління, є результатом якісного діалогу, відданості та реалізації задач правлінням і наглядовою радою компанії. «Ми об’єднані прагненням досягти стратегічної мети – енергетичної незалежності України.
Робимо успіхи в цьому напрямі попри умови воєнного часу», – підкреслив Ентоні Маріно. Зі свого боку голова правління Нафтогазу Олексій Чернишов підкреслив, що одним з його першочергових завдань на посаді очільника Групи Нафтогаз було поновити конкурс на посади членів наглядової ради керуючої компанії. «Разом з Урядом ми зробили все, щоб Нафтогаз мав професійне та прозоре управління відповідно до стандартів ОЕСР.
Це важливо для нашої євроінтеграції та підвищення довіри міжнародних партнерів.
І наглядова рада відіграє в цьому одну з ключових ролей», – сказав голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов.  За його словами, НАК «Нафтогаз України» протягом останнього року вдалося досягти поставлених бізнес-цілей. «Ми реструктуризували борги за єврооблігаціями та згідно з графіком здійснили усі обов’язкові платежі, з «дефолтної» компанії стали прибутковою, а також залишаємося чи не найбільшим платником податків в Україні.
Крім того, ми суттєво попри війну другий рік поспіль збільшуємо видобуток газу», – зазначив Олексій Чернишов. Довідково Кабінет Міністрів України затвердив на посади членів Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» шістьох переможців відбору 24 січня 2023 року. Незалежними членами Наглядової ради стали колишній старший віце-президент норвезької компанії Equinor (Statoil) Анфіннсен Тор Мартін, президент та гендиректор Vermilion Energy Маріно Ентоні, Хуквей Річард, який має 33-річний досвід роботи у компанії BP, та професор бізнес-школи INSEAD Людо ван дер Хейден.
Також до складу Наглядової ради увійшли двоє представників держави: Ростислав Шурма та Наталя Бойко. Під час проведення конкурсу саме Міністерство економіки очолило відбір на чотири посади незалежних членів Наглядової ради НАК «Нафтогаз України».

Додати коментар

Користувач:
email:





Risk and return trade-off
Higher the potential gain
Higher the possible loss

- Fin.Org.UA

Новини

16:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 28 липня
16:30 - Стратегія компанії формує бюджет, а не навпаки
16:15 - ВАКС стягнув у дохід держави гроші від продажу авто експосадовця Мін'юсту
15:43 - Держава заборгувала банкам майже 9 мільярдів за кредитами "5-7-9%"
15:40 - Влада Харкова планує зберегти безкоштовний проїзд у місті навіть після війни
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 28.07.2026
15:23 - Нові правила роботи та відпочинку водіїв набули чинності – Мінвідновлення
14:55 - ДПС розвиває аналітичні дашборди як сучасний інструмент data-driven управління та підвищення прозорості роботи служби
14:52 - НБУ хоче змінити порядок відкриття та закриття рахунків
14:40 - До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!
14:39 - За якими кодами бюджетної класифікації платник податків сплачує штрафні (фінансові) санкції та пеню по податках?
14:36 - Який тип форми необхідно обрати при подачі вперше Розрахунку за неуповноважений сплачувати ПДФО відокремлений підрозділ?
14:33 - Діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг на території сіл, селищ, яким надано статус гірських: чи може ФОП на загальній системі оподаткування проводити розрахункові операції без застосування РРО/ПРРО?
14:27 - Плата за суборенду земельної ділянки є вищою за орендну плату такої земельної ділянки: чи застосовується органом ДПС штрафна санкція до орендаря?
14:26 - Постачання товарів/послуг здійснюється в одному звітному періоді, а оплата за рахунок бюджетних коштів - у наступних: визначення дати, на яку складається ПН з типом причини «15»
14:23 - Подання заяви про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені: що зі строком давності?
14:22 - Податковий агент нарахував дохід, але не виплатив платнику: в який термін необхідно сплатити (перерахувати) до бюджету ПДФО?
14:20 - На Київщині за програмою Зеленського розпиляють 57 мільйонів – ЗМІ
14:18 - Податковий календар на 28 липня 2026 року
14:13 - Дніпропетровщина: платники рентної плати за видобування корисних копалин місцевого значення сплатили до бюджетів громад майже 5,3 млн гривень
14:12 - Податок на нерухомість: майже 604,8 млн грн – внесок платників Дніпропетровщини до місцевих бюджетів
14:10 - Понад 29,3 млрд грн податків, зборів та платежів спрямували платники Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
14:09 - Сумлінна сплата податків - запорука фінансової стійкості держави: на Дніпропетровщині обговорили питання протидії схемам штучного «дроблення бізнесу»
14:05 - Податківці Дніпропетровщини роз’яснили особливості оподаткування екологічного податку в Україні для суб’єктів господарювання
14:05 - московія продовжить заборону на продаж бензину за кордон до кінця року – росЗМІ
14:02 -  Податковий супровід, ветеранська підтримка та цифровізація: діалог податківців Дніпропетровщини з платниками
13:56 - Олексій Семенюк: Україні потрібен ринок капіталу, здатний залучати приватні інвестиції у відновлення
13:47 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:44 - Сплата платежів з використанням єдиного рахунку: підсумки зустрічі податківців Дніпропетровщини з платниками
13:43 - 24,1 млрд грн плати за землю сплатили платники з початку 2026 року


Більше новин