Юлія Свириденко обговорила з наглядовою радою Нафтогазу розвиток корпоративної реформи та ситуацію в енергетиці

11.09.2024 17:48 | Міністерство економіки України

11.09.2024 | 17:48 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Міністерство економіки та НАК «Нафтогаз України» домовились про тісну взаємодію для удосконалення імплементації реформи корпоративного управління. 
Про переваги реформи та подальші кроки з її впровадження йшлося під час зустрічі Першої Віцепрем’єр-міністерки України — Міністерки економіки України Юлії Свириденко з керівництвом та членами наглядової ради НАК.
«Нафтогаз України» свого часу став першою держкомпанією, в якій почали впроваджувати кращі практики корпоративного управління за стандартами ОЕСР. Шлях реформ для компанії був непростим, але сьогодні ми бачимо результат. Обрана на прозорому конкурсі наглядова рада ефективно працює, «Нафтогаз України» демонструє зростання показників, зокрема з видобутку газу. У січні-липні видобуто 8,6 млрд кубометрів, що на 7% більше, ніж в попередньому році. Це доводить, що ми обрали правильний курс і маємо далі працювати над імплементацією реформи», — сказала Юлія Свириденко.
Як зазначалось під час зустрічі, реформа корпоративного управління сприятиме покращенню інвестиційного клімату та підвищенню стійкості економіки України.
Під час зустрічі сторони також обговорювали питання підготовки до опалювального сезону.
«Ключове завдання Уряду – зробити все можливе, щоб взимку українці були з теплом та електроенергією. Тому працюємо над безперебійним забезпеченням енергопостачання у кожен дім, розвитком розподіленої генерації та залучення інвестицій у відновлення енергетичних об’єктів», — зазначила Юлія Свириденко.
Голова наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Ентоні Маріно зауважив, що прогрес, досягнутий завдяки впровадженню реформи корпоративного управління, є результатом якісного діалогу, відданості та реалізації задач правлінням і наглядовою радою компанії.
«Ми об’єднані прагненням досягти стратегічної мети – енергетичної незалежності України. Робимо успіхи в цьому напрямі попри умови воєнного часу», – підкреслив Ентоні Маріно.
Зі свого боку голова правління Нафтогазу Олексій Чернишов підкреслив, що одним з його першочергових завдань на посаді очільника Групи Нафтогаз було поновити конкурс на посади членів наглядової ради керуючої компанії.
«Разом з урядом ми зробили все, щоб Нафтогаз мав професійне та прозоре управління відповідно до стандартів ОЕСР. Це важливо для нашої євроінтеграції та підвищення довіри міжнародних партнерів. І наглядова рада відіграє в цьому одну з ключових ролей», – сказав голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов. 
За його словами, НАК «Нафтогаз України» протягом останнього року вдалося досягти поставлених бізнес-цілей. 
«Ми реструктуризували борги за єврооблігаціями та згідно з графіком здійснили усі обов’язкові платежі, з «дефолтної» компанії стали прибутковою, а також залишаємося чи не найбільшим платником податків в Україні. Крім того, ми суттєво попри війну другий рік поспіль збільшуємо видобуток газу», – зазначив Олексій Чернишов.
Довідково
Кабінет Міністрів України затвердив на посади членів Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» шістьох переможців відбору 24 січня 2023 року.
Незалежними членами Наглядової ради стали колишній старший віцепрезидент норвезької компанії Equinor (Statoil) Анфіннсен Тор Мартін, президент та гендиректор Vermilion Energy Маріно Ентоні, Хуквей Річард, який має 33-річний досвід роботи у компанії BP, та професор бізнес-школи INSEAD Людо ван дер Хейден. Також до складу Наглядової ради увійшли двоє представників держави: Ростислав Шурма та Наталя Бойко.
Під час проведення конкурсу саме Міністерство економіки очолило відбір на чотири посади незалежних членів Наглядової ради НАК «Нафтогаз України».
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Bubble forming fast,
A ticking time bomb,
Disaster looms ahead.

- Fin.Org.UA

Новини

11:58 - ФОПи – платники єдиного податку (1 – 3 група) мають можливість звітувати за допомогою мобільного застосунку «Моя податкова»
11:57 - Про скасування нарахування єдиного податку, якщо ФОП першої – другої групи вирішила скористатися правом не сплачувати єдиний податок
11:56 - В які терміни самозайнята особа зобов’язана перерахувати до бюджету ПДФО та військовий збір з допомоги по тимчасовій непрацездатності, яку отримує від ПФУ?
11:54 - До уваги резидентів Дефенс Сіті!
11:53 - Щодо звільнення від сплати єдиного внеску за себе ФОП, яка перебуває у трудових відносинах та оформила лікарняний по вагітності і пологах
11:52 - У разі закінчення строку дії дозволу на спеціальне водокористування у період дії воєнного стану, такий дозвіл вважається автоматично продовженим
11:51 - Як і на підставі яких критеріїв визначається, що нерухоме майно «використовується у господарській діяльності резидентів Дефенс Сіті»?
11:50 - Мікроганти на створення або розвиток власного бізнесу: за якою ознакою доходу відображати у додатку 4ДФ до Розрахунку?
11:48 - Фізична особа отримала дохід від продажу іншій фізичні особі вантажного автомобіля: чи подається податкова декларація про майновий стан і доходи?
11:46 - Юридичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини єдиним податком майже на 79,4 млн гривень
11:46 - Надсилання електронних документів: порядок отримання першої та другої квитанцій
11:44 - У відносинах працівник – роботодавець має укладатися трудовий договір
11:44 - Змінено строки подання Податкових розрахунків для ФОПів
11:43 - Податковий календар на 19 лютого 2026 року
11:42 - Платникам ПДВ про коригування податкових зобов’язань/податкового кредиту за певних умов
11:42 - Від платників Дніпропетровщини до місцевих бюджетів надійшло 228,2 тис. грн частини чистого прибутку
11:40 - Екологічний податок: місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників понад 3,3 млн гривень
11:39 - Надходження рентної плати за спецвикористання води до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини зросли майже на 84,0 відсотки
11:38 - Податкова служба Дніпропетровщини: діалог та фахова підтримка
11:37 - Діалог податківців Дніпропетровщини з представниками Спілки українських підприємців з питань, що цікавлять бізнес
11:36 - Глава "Укренерго" розповів, скільки нової генерації потрібно енергосистемі України
11:35 - Національна стратегія доходів: Електронний кабінет надає платнику широкий спектр можливостей
11:34 - Супровід грантоотримувачів: нова модель підтримки бізнесу
11:33 - Понад 36 % надходжень січня: підприємства торгівлі та переробної промисловості в лідерах із наповнення бюджету
11:32 - Леся Карнаух: Блокування податкових накладних становить лише 0,1 %
11:25 - Підприємця підозрюють у постачанні неякісних балістичних окулярів для ЗСУ на 155 мільйонів
11:17 - «Моя податкова» – сучасний інструмент реалізації Національної стратегії доходів
11:15 - Microsoft планує інвестувати 50 мільярдів доларів у ШІ на "Глобальному Півдні"
11:13 - Леся Карнаух: Блокування податкових накладних становить лише 0,1 %
11:11 - Інформація про свої особові рахунки доступна платникам в Електронному кабінеті


Більше новин