Міндовкілля: Ситуація із рухом забруднення Десною в напрямку Київщини контрольована. Усі служби посилили моніторинг та контроль за якістю води

10.09.2024 11:02 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

За оновленими даними прогнозу Укргідрометцентру, забруднена вода орієнтовно може досягнути Київщини 14-16 вересня.
Усі служби працюють над тим, аби ситуація стабілізувалася.
Зокрема, Міндовкілля співпрацює з ПрАТ «АК «Київводоканал» щодо розробки комплексу заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів.  Якщо якість води погіршиться, ПрАТ «АК «Київводоканал» готовий негайного відкоригувати технологічні процеси, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил. Але наголошуємо, що на сьогодні такі ризики відсутні. Лабораторії Держводагентства, ДЕІ та Київського міського центру контролю і профілактики хвороб МОЗ регулярно проводять посилений моніторинг вод Сейму та Десни, у тому числі і в районі питних водозаборів столиці.
Наразі у відібраних пробах питної води в контрольних точках ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ міста Києва перевищення за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками - не виявлені.  Для посилення подальших спільних дій Міндовкілля провело координаційну нараду з представниками Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства розвитку громад, територій України, ДСНС, Держрибагентства, Держгеокадастру, Держводагентства, ДЕІ, Укргідрометцентру,  Інституту громадського здоров"я ім.
О.
М.
Марзєєва НАМН України, Центру громадського здоров’я МОЗ, Інституту гідробіології НАН України, ІВПІМ, Держпродспоживслужби, Чернігівської, Сумської та Київської ОВА, ПрАТ «АК «Київводоканал». Щодо ситуації з якістю води у р.Десна.
Станом на ранок 10 вересня забруднення посунулося орієнтовно на 191 км (біля с.
Шестовиця) від впадіння річки Сейм у Десну.
При візуальному огляді забруднення фіксується точково і не має однорідного характеру.
У районі с.
Шестовиця спостерігається потемніння води, специфічний запах, скупчення мілкої риби під берегом, поодинокі випадки загибелі риби.
Нижче по течії - ознаки забруднення не зафіксовані. У районі міста Чернігів фіксується покращення ситуації та поодинокі факти загибелі риби. В цілому по Десні у Чернігівській області триває процес переміщення забруднення по руслу річки.
Найгірші показники фіксуються у с.
Боромики та м.Чернігів.
Вміст розчиненого кисню у Десні в районі с.
Боромики знизився до 0,26 мгО2/дм3 (норма 4 мгО2/дм3). На ділянці Десни між с.
Велике Устя та с.
Кладьківка вміст розчиненого кисню нормалізувався та становить 4,7-7,85 мгО2/дм3.
У с.
Максим та м.
Остер - у межах 7,80-7,84 мгО2/дм3.  Перевищення вмісту марганцю у 3,8-8,4 раз фіксується у пунктах с.
Пекарів, с.
Боромики та м.
Чернігів та становить 0,38-0,84 мг/дм3 при нормі 0,1 мг/дм3.
У решті пунктів вміст марганцю становить 0,040-0,12 мг/дм3.
Вміст заліза загального у пунктах с.
Боромики та м.
Чернігів перевищений у 2,3 раза.  Нагадуємо, що перевищення по марганцю є типовим для даної пори року.
Природні чинники зумовлюють деякі специфічні особливості водних ресурсів Чернігівської області.
Для багатьох річок характерний підвищений вміст у водах заліза та марганцю, який має природний характер.
У попередні роки в цю пору року у р.
Десна спостерігались концентрації марганцю 0,022-0,17 мг/дм3, заліза загального від 0,1-0,50 мг/дм3.
У р.
Сейм спостереження по марганцю становили від 0,019-0,11 мг/дм3, залізу загальному від 0,08-0,28 мг/дм3. Таким чином, підвищення заліза загального, марганцю та азоту амонійного є реакцією екосистеми на загальний екологічний стан річки.
Також причиною зростання марганцю у воді може стати підвищений вміст гумусових сполук через високі температури  повітря та зниження кисневого режиму. Також інформуємо, що у річах Сейм та Десна перевищень пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено. У річці Сейм у Сумській та Чернігівській області поступово відбувається покращення ситуації, вміст розчиненого кисню повільно зростає, проте все ще знаходиться нижче норми. За останню добу Держпродспоживслужби спільно з ДЕІ та місцевими органами влади на території м.Чернігів зібрали та утилізували 25 кг загиблої риби.
На Сумщині випадків замору риби не фіксується.  Органами місцевого самоврядування вжиті заходи щодо обмеження купання, використання річкової води для господарських потреб та напування худоби, а також вилову риби та її реалізації на місцевих ринках. Слідкуйте за офіційними джерелами інформації.
Міндовкілля і надалі буде інформувати щодо ситуації на річках Сейм та Десна. 

Додати коментар

Користувач:
email:





Досягнення ринку,
Нові технології й ідеї,
Інвестиції й розвиток.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Трамп хоче припинити торгівлю з Іспанією та допускає ембарго
19:35 - В Україні пальне за добу подорожчало на 2 гривні: які ціни на АЗС
19:07 - московія зупинила експорт зерна до Ірану – Reuters
18:47 - Шмигаль розповів, скільки розподіленої генерації має побудувати "Нафтогаз" цьогоріч
18:45 - Звинувачення в непідготовленості "плану стійкості" Києва є безпідставними – КМДА
18:28 - Резервуари переповнені: Ірак різко скоротив видобуток нафти через перекриття Ормузу
18:02 - Курс долара встановить новий історичний рекорд щодо гривні
17:50 - Ринок корпоративних облігацій потребує практичних кейсів, — Голова НКЦПФР за підсумками зустрічі з Kernel
17:34 - Фінансові компанії отримають перехідний період для розрахунку окремих пруденційних вимог
17:25 - На підготовку "плану стійкості" Києву дали тиждень – Зеленський
17:21 - "Росатом" зупинив будівельні роботи на АЕС в Ірані
17:17 - Кличко знайшов політику у "планах стійкості", в якому відмовили Києву
17:00 - Що стоїть за кризою ESG?
16:37 - Найбільший світовий експортер нафти шукає альтернативу Ормузькій протоці
16:23 - Засідання Комісії
16:22 - У січні державний борг України збільшився – Мінфін
16:20 - Дефіцит електроенергії в Україні скоротився в рази – Шмигаль
16:15 - Економіка Європи витримає місяць війни в Ірані без тяжких наслідків – Bloomberg
16:00 - РНБО не затвердила "план стійкості" для Києва
15:53 - Свириденко розповіла про умову "плану стійкості" для Києва
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 04.03.2026
15:25 - Україна експортувала 270 тисяч тонн цукру за півроку: основні покупці
15:19 - Bolt запустив нову категорію поїздок
15:09 - У січні-лютому Сили оборони уразили 13 об’єктів нафтогазового комплексу московія
15:00 - Із початку 2026 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах майже 132 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – понад 2 158 млрд грн
14:53 - Порядок надсилання податкових повідомлень-рішень: що змінилось?
14:52 - Соціальний захист для вагітних і працівників із дітьми – офіційне працевлаштування
14:50 - Порушення вимог щодо використання РРО/ПРРО: застосування фінансових санкцій
14:47 - Реєстрація суб’єктів господарювання як платників акцизного податку
14:46 - Умови, за яких будівля критого ринку та приміщення, розташовані на ньому не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно


Більше новин