Урядові програми підтримки: банки схвалили 5,8 млрд грн пільгових кредитів споживачам для посилення енергонезалежності

09.09.2024 19:15 | Міністерство енергетики України

Урядові програми підтримки: банки схвалили 5,8 млрд грн пільгових кредитів споживачам для посилення енергонезалежності miglazova 09 вересня 2024, 19:15
З початку червня банки отримали 1975 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 46,4 млрд гривень.
 Уже схвалено заявки на суму 5,8 млрд гривень.

Відповідні дані оприлюднено Національним банком України, повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини» заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

Він нагадав, що для нарощування потужностей розподіленої генерації та підготовки до проходження зими Уряд ухвалив низку рішень щодо спрощення приєднань до електричних та газових мереж, умов будівництва нової генеруючої потужності.

Також ухвалено рішення щодо низки фінансових інструментів.
Зокрема, це програма безвідсоткового кредитування для побутових споживачів, яка дозволяє залучити до 480 000 грн при нульовій ставці для придбання до 30 кВт встановленої потужності сонячних панелей та інвентора як системи накопичення енергії, також програма «5-7-9» для бізнесу та співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), програма «ГрінДІМ».

«Учасниками таких програм є ціла низка банків-партнерів.
За даними Національного банку, на сьогодні вже отримано заявок на понад 46 млрд грн.
Це свідчить про активний інтерес громадян до встановлення резервних типів енергоживлення»
, - наголосив Микола Колісник.

Також для посилення стійкості і гнучкості енергосистеми Урядом було схвалено Стратегію розвитку розподіленої генерації.
Крім того, важливим фактором для швидшої розбудови об’єктів розподіленої генерації  є ухвалене Верховною Радою  рішення про нульові мита та податок на додану вартість для енергетичного обладнання — це рішення робить обладнання дешевшим, а відповідно, більш доступним для громадян.
 
Новини Новини Міністерства Енергетичний фронт Відновлення і відбудова

Додати коментар

Користувач:
email:





Market fluctuations
Economic uncertainty
Navigating risk

- Fin.Org.UA

Новини

21:40 - Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2026 року
14:34 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:23 - Декларування 2026: учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на податкову знижку за оренду житла
14:21 - Як відображається у Звіті № 1-ВП продукція / товар, переданий у власну роздрібну мережу?
14:20 - Доходи нараховані (виплачені) ФОП, місцезнаходження або місце проживання яких тимчасово окупована територія: відображення у звітності
14:18 - Де платник може ознайомитися з інформацією щодо частки неотриманих грошових коштів за операціями РЕЗ?
14:12 - Заповнення заяви про проставлення апостиля у разі її подання представником юридичної особи
14:04 - За яким ідентифікатором форми необхідно подавати повідомлення про мережеві адреси, на яких здійснюється пропонування до продажу підакцизних товарів?
13:58 - Які документи надаються ФОПом іншому суб’єкту господарювання для уникнення подвійного нарахування єдиного внеску?
13:46 - Із скриньки РРО або з місця проведення розрахункових операцій із застосуванням ПРРО викрадено готівку: дії суб’єкта господарювання
13:35 - В які терміни та за якою формою фізична особа може отримати довідку про подану податкову декларацію про майновий стан і доходи?
13:33 - Виплата членських внесків ІТ-кластеру резидентом Дія Сіті: особливості заповнення податкової декларації з податку на прибуток підприємств
13:31 - Деклараційна кампанія 2026: коли обов’язок подання податкової декларації вважається виконаним
13:27 - Надходження туристичного збору від фізичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини перевищили 2,1 млн гривень
13:26 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини протягом першого кварталу платники рентної плати за використання водних біоресурсів спрямували понад 1,4 млн гривень
13:25 - До загального фонду держбюджету від отриманих доходів платники Дніпропетровщини сплатили понад 3,1 млрд грн ПДФО
13:23 - Доходи, отримані від фізичних осіб із використанням реквізитів ЕП3 (P2P-платежі): що з декларуванням?
13:22 - Податківці Дніпропетровщини – про особливості нарахування плати за квадратні метри у період воєнного стану
13:20 - Підтримка аграріїв Дніпропетровщини: прозорий обмін інформацією між владою та бізнесом
13:18 - 92 тисячі українців вже подали декларації про майно і доходи: скільки серед них «мільйонерів»
13:17 - ДПС запроваджує новий інструмент, який допоможе бізнесу уникати блокування податкових накладних
13:00 - Прийом заявок від кандидатів на посаду очільника Національного депозитарію України продовжено до 22 квітня
12:50 - Рада викликала голову АМКУ через підозри у змові на ринку пального
12:46 - Необгрунтовані активи на 13 мільйонів гривень: нардепу повідомили про підозру
12:30 - Чи є близькосхідна війна форс-мажором
12:20 - Угорщина готує нафтову угоду зі США на тлі залежності від російської сировини
11:50 - Із законопроєкту про посилки прибрали спробу пом’якшити фінмоніторинг топпосадовців
11:30 - Міжнародні резерви становили 52,0 млрд дол. США за підсумками березня
11:25 - Агросем увійшов до ТОП-25 роботодавців України для молодих талантів
11:20 - Визначився новий власник частини активів збанкрутілого банку Богуслаєва


Більше новин