Урядові програми підтримки: банки схвалили 5,8 млрд грн пільгових кредитів споживачам для посилення енергонезалежності

09.09.2024 21:16 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

З початку червня банки отримали 1975 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 46,4 млрд гривень.
 Уже схвалено заявки на суму 5,8 млрд гривень. Відповідні дані оприлюднено Національним банком України, повідомив в ефірі телемарафону «Єдині новини» заступник Міністра енергетики України Микола Колісник. Він нагадав, що для нарощування потужностей розподіленої генерації та підготовки до проходження зими Уряд ухвалив низку рішень щодо спрощення приєднань до електричних та газових мереж, умов будівництва нової генеруючої потужності. Також ухвалено рішення щодо низки фінансових інструментів.
Зокрема, це програма безвідсоткового кредитування для побутових споживачів, яка дозволяє залучити до 480 000 грн при нульовій ставці для придбання до 30 кВт встановленої потужності сонячних панелей та інвентора як системи накопичення енергії, також програма «5-7-9» для бізнесу та співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), програма «ГрінДІМ». «Учасниками таких програм є ціла низка банків-партнерів.
За даними Національного банку, на сьогодні вже отримано заявок на понад 46 млрд грн.
Це свідчить про активний інтерес громадян до встановлення резервних типів енергоживлення», - наголосив Микола Колісник. Також для посилення стійкості і гнучкості енергосистеми Урядом було схвалено Стратегію розвитку розподіленої генерації.
Крім того, важливим фактором для швидшої розбудови об’єктів розподіленої генерації є ухвалене Верховною Радою України рішення про нульові мита та податок на додану вартість для енергетичного обладнання — це рішення робить обладнання дешевшим, а відповідно, більш доступним для громадян.

Додати коментар

Користувач:
email:





Метушня в банку
Гроші пливуть як ріки
Доходи ллються

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 22 січня: ситуація в енергетиці та перемовини з московія
20:45 - Трамп подає позов проти JPMorgan на 5 мільярдів доларів
20:34 - Компанія "МХП" закрила угоду щодо випуску єврооблігацій
20:12 - "Київстар" готується купити велику частку Comfy – Forbes Ukraine
20:05 - "Укрзалізниця" отримала рейки для прокладання "оксамитової колії"
19:53 - 23 січня відключення світла діятимуть усю добу
19:27 - Україна обговорює можливість енергетичного перемир’я з московія – FT
19:18 - московія обмежує вхід до портів суден, які відвідували порти України
19:00 - Paramount бере місяць для формування нової пропозиції Warner Bros
18:55 - Торік надходження турзбору зросли на третину: які регіони лідирують за сплатою
18:32 - Мін’юст розповів, скільки компаній проходять процедуру банкрутства
18:25 - 53 фінансові компанії отримали статус значимих
18:15 - Ігор Зубович: Ми послідовно будуємо систему державного екологічного контролю, яка відповідає стандартам Європейського Союзу
18:10 - Запрацював перший приватний фонд для інвестицій в інфраструктуру України
18:05 - Чверть будинків Києва все ще без тепла – Кличко
17:57 - Обшуки на митному пості "Луцьк": НАБУ вилучило 850 тисяч доларів
17:45 - Корупція на титані: ВАКС засудив до 8 років фігуранта своєї першої справи
17:43 - Анатолій Куцевол: Відновлювана енергетика – невід’ємна складова зміцнення енергетичної стійкості та національної безпеки України
17:37 - В Україні не працює третина олійних заводів – ЗМІ
17:35 - Україна готується до членства в Європейській комісії з внутрішнього рибальства та аквакультури
17:30 - Населення біднішає, а нерухомість дорожчає: чому ціни на квартири ростуть попри війну
17:20 - Мінекономіки розподілило квоту на експорт цукру до ЄС на 2026 рік
17:20 - В Міненерго поінформували про ситуацію з пальним в Україні
17:00 - Уряд виключив сім непрацюючих індустріальних парків з Реєстру
17:00 - З "Енергоатому" може бути виведено близько двох мільярдів гривень – Герус
16:44 - Денис Шмигаль: Україна отримала понад 50 тонн енергетичного обладнання з шести країн Європи для відновлення енергосистеми
16:41 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 23 січня
16:40 - Французькі ВМС затримали танкер, що прямував з московії
16:32 - Уряд удосконалив механізм компенсації аграріям за пошкоджені посіви на прифронтових територіях
16:23 - Уряд затвердив розподіл 740 мільйонів субвенції громадам


Більше новин