Мінфін: Цього року понад 7 млрд грн спрямовано на розвиток інклюзивної освіти

09.09.2024 15:51 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У державному бюджеті на 2024 рік передбачено понад 7 млрд грн на розвиток інклюзивної освіти.
Це майже на 2 млрд грн більше, ніж у 2023 році. Зазначені кошти дозволять забезпечити доступною та якісною освітою дітей із особливими потребами. Кошти передбачено для: 5,3 млрд грн – здійснення педагогічного супроводу близько 40 тис.
дітей з особливими освітніми потребами.
Кошти спрямовуються на оплату праці з нарахуваннями 27 346 асистентів учителів - фахівців, які забезпечують організацію інклюзивної освіти учнів; 1,5 млрд грн - проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку осіб з особливими освітніми потребами та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.
Кошти спрямовуються на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників 664 інклюзивно-ресурсних центрів; 304,5 млн грн - підтримки понад 47 тис.
дітей з особливими освітніми потребами.
Кошти спрямовуються на надання додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг, що визначені індивідуальною програмою розвитку дитини; 343,6 млн грн – видання підручників і посібників для осіб з особливими освітніми потребами закладів загальної середньої освіти, з них зі шрифтом Брайля – 66,0 млн гривень.
У 2024 році буде виготовлено 698,1 тис.
примірників підручників і посібників, із них зі шрифтом Брайля – 37,1 тис.
примірників; 12,4 млн грн – проведення комплексної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами. «Для 83 % українців безбар’єрність є новою цінністю для країни.
Так, зокрема, освітня безбар’єрність має важливу роль для вільного доступу дітей до освіти, незалежно від їх особливостей і потреб.
Тому шкільні укриття повинні відповідати будівельним нормам, а автобуси мають бути обладнані спеціальними місцями для перевезення маломобільних груп населення.
Адже мета держави – усунути бар’єри в системі освіти та підтримки дітей з особливими освітніми потребами, забезпечити їхню соціалізацію, розвиток талантів і інтересів, інтеграцію в суспільство та створення середовища, яке сприятиме налагодженню дружніх стосунків з однолітками та допоможе ефективно взаємодіяти з колективом», – прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Додати коментар

Користувач:
email:





Asian Development Bank
Boosting Asia's progress
Poverty reduction

- Fin.Org.UA

Новини

11:50 - Китайські НПЗ знову "полюють" на нафту московія після послаблення санкцій США
11:36 - В Україні попит на авто з Китаю впав на 50%: популярні моделі лютого
11:32 - EVA за рік заробила більше мільярда гривень
11:20 - Через блекаути Україна скоротила заморожування ягід
11:00 - Зроблено в Україні: Як грант на відновлення допоміг підприємству з Боярки відродити виробництво після влучання ракети
10:55 - Моряки впевнені, що військовий супровід не гарантує безпеки в Ормузькій протоці
10:42 - Уряд розширив критерії визначення підприємств, важливих для забезпечення ЗСУ
10:30 - Леся Карнаух: Майже 36 % податкових надходжень за два місяці року забезпечили підприємства торгівлі та переробної промисловості
10:30 - Без світла – частина споживачів у чотирьох областях України
10:30 - Запрошуємо агровиробників пройти опитування про виклики та потреби сектору на шляху до ЄС
10:25 - Танкер зі скрапленим газом потрапив під удар біля узбережжя ОАЕ
10:14 - Стартує подання інформації до Центру збору фінансової звітності на основі Таксономії 2025 року
10:06 - Шмигаль розповів, які уроки функціонування енергосистеми засвоїла Україна
10:00 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 17 березня
10:00 - Уряд розширює критерії визначення підприємств критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ
09:55 - Україна може не отримати гроші МВФ, бо Рада не збільшує податки
09:27 - московія знову атакувала порти та залізницю
09:25 - Нафта відреагувала на нові атаки Ірану по Близькому Сходу
09:14 - Доповнення до Плану-графіку Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України щодо здійснення заходів з відстеження результативності власних регуляторних актів та актів Кабінету Міністрів України на 2026 рік
09:00 - До страхової компанії застосовано заходи впливу
08:56 - московіяни атакували південь Одещини: які наслідки
08:40 - московіяни вдарили поблизу терміналу "Нової пошти" у Запоріжжі
08:30 - Дроп: жертва схеми чи співучасник злочину?
08:00 - Приструнити аптеки? Чому держава допускає "Укрпошту" та АЗС на фармринок
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 16 березня: нафта московія майже по $100, ремонт АЕС, група з відновлення роботи аеропортів
20:50 - Денис Шмигаль представив у Брюсселі ключові уроки функціонування енергосистеми України під час війни
20:45 - Долар іде до найгіршого дня за місяць через падіння цін на нафту
20:20 - московія кинулась заливати нафту в танкери на продаж після послаблення санкцій США
20:05 - Уряд додатково виділить 3 мільярди гривень на ремонт особливих доріг


Більше новин