Проект «Складові безбар’єрності у роботі системи надання безоплатної правничої допомоги» як флагманський напрямок роботи Мін’юсту

09.09.2024 12:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Забезпечити рівні можливості для всіх суспільних груп у доступі до правової інформації та правосуддя – невід’ємна складова всеосяжного розвитку держави. Міністерство юстиції спільно із системою безоплатної правничої допомоги вже багато років працює над тим, щоб створити безперешкодне середовище для усіх отримувачів правничих послуг та забезпечити рівні можливості для реалізації та захисту кожною людиною своїх прав. 29 березня 2024 року на засіданні Ради безбар’єрності було презентовано проект «Складові безбар’єрності у роботі системи надання безоплатної правничої допомоги», як флагманський напрямок роботи Міністерства юстиції в межах виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Національна стратегія реалізується за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської. Головна мета проекту – забезпечення можливості кожній людині, яка перебуває під юрисдикцією України, отримати у зручний для неї спосіб правничі послуги для вирішення своїх нагальних правових проблем. «Забезпечити рівні можливості для всіх українців у доступі до правничих послуг – один із пріоритетів Міністерства юстиції.
При цьому мова йде як про фізичну безбар’єрність, так і про наявність правової інформації у доступних форматах, що є складовою інформаційної безбар’єрності.
Окремо варто зазначити про необхідність охоплення правничими послугами окремих вразливих категорій осіб, таких як діти, внутрішньо переміщені особи, ветерани війни, постраждалі від домашнього насильства, малозабезпечені особи, представники національних меншин тощо.
З кожним роком ми спостерігаємо тенденцію до збільшення кількості звернень від таких осіб за отриманням послуг як первинної правничої допомоги, так і вторинної», – зазначає заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак. Наразі по усій території України, окрім тимчасово окупованих, функціонує 437 бюро правничої допомоги.
Приміщення таких точок доступу до правничих послуг активно забезпечуються пандусами та кнопками виклику працівників.
Створюються спеціалізовані паркувальні місця для транспортних засобів для осіб з інвалідністю. Також працівники системи безоплатної правничої допомоги у співпраці з громадами, правозахисними організаціями беруть участь у реалізації різного роду проектів, спрямованих на спрощення доступу до правничих послуг для вразливих суспільних груп та наближення таких послуг до цільових аудиторій. Так, у різних регіонах України за участі юристів системи реалізується низка ініціатив та проектів для ветеранів війни; осіб з інвалідністю; людей, які постраждали від воєнних злочинів з боку російських військових; осіб які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства. За минулий рік юристами центрів з надання безоплатної правничої допомоги було опрацьовано 862 127 звернень про надання безоплатної первинної правничої допомоги та надано консультації та роз’яснення з актуальних правових питань, які їх турбували. Окрім того, послуги захисту у кримінальних провадженнях, представництва інтересів у судах в цивільних та адміністративних справах, допомогу у складенні процесуальних документів отримали 160 918 осіб. Великий запит людей ми бачимо щодо отримання правової інформації в рамках проведення відповідних інформаційних кампаній та правопросвітницьких заходів, а також ознайомлення з готовими правовими консультаціями через довідково-інформаційну платформу правових консультацій «WikiLegalAid», на якій тільки за минулий рік було понад 49,2 мільйона переглядів. Підвищенню обізнаності населення про можливість отримання правничої допомоги сприяли такі інформаційні кампанії як «Безоплатна правнича допомога без бар’єрів» та «Протидія насильству», які мали загальне охоплення 1,3 мільйона та 13 мільйонів осіб відповідно. Презентація

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks up and down swing,
Money flows in and out quick,
Market chaos reigns.

- Fin.Org.UA

Новини

13:35 - Українці почали частіше встановлювати ГБО на авто: топ-10 моделей
13:30 - Держава компенсувала львівській компанії частину витрат за знищений московитськими БпЛА цех
12:54 - Війна в Ірані та несприятлива погода: на світовому ринку різко подорожчала кава
12:50 - Регулятор підвищив ціни на електрику для бізнесу
12:30 - Земельні інвестиції і податки: що задекларувати до 1 травня і як не переплатити
12:24 - "Метінвест" погасив облігації на мільярд доларів
12:13 - Ворог пошкодив центр обслуговування клієнтів ДТЕК у Дніпрі: він тимчасово не працює
12:00 - Детективи БЕБ провели обшуки у великій локальній мережі магазинів: яка причина
11:50 - ФОП – платник єдиного податку отримав доходи як фізична особа: терміни подання податкової декларації про майновий стан і доходи та сплати ПДФО
11:50 - Чи передбачена сплата туристичного збору податковим агентом при зарахуванні попередньої оплати (авансу) за проживання?
11:48 - Яким чином можна повернути надміру або помилково сплачені суми єдиного внеску?
11:47 - У алкогольних напоїв та тютюнових виробів закінчився строк придатності: дії суб’єкта господарювання
11:46 - Про набуття статусу електронного резидента (е-резидента) іноземцем
11:45 - Про сплату земельного податку юридичною особою – нерезидентом
11:43 - Показники фінансової звітності не підлягають відображенню у податковій декларації з податку на прибуток підприємств:чи подавати звітність?
11:40 - Чи можна фізичній особі – контролюючій особі відкликати помилково поданий скорочений Звіт про КІК (визнати його недійсним)?
11:39 - Щодо визначення належності до підакцизних товарів палив рідких, на основі газойлів, а також розчинників, розріджувачів або інших готових сумішей на основі метанолу
11:38 - Зміна групи платника єдиного податку з четвертої на третю: чи подавати уточнюючу податкову декларацію платника ЄП четвертої групи з метою зменшення податкових зобов’язань?
11:37 - До уваги самозайнятих осіб!
11:36 - Кам’янський район: безбар'єрне середовище створює комфортні умови для отримання податкового сервісу
11:34 - За листками непрацездатності виплачується допомога: чи застосовується ПСП до таких виплат?
11:33 - Дніпропетровщина: надходження єдиного податку від сільськогосподарських товаровиробників – майже 175,7 млн гривень
11:31 - Збитки "Укренерго" на 447 мільйонів: правоохоронці викрили схему маніпуляцій з електроенергією
11:30 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників рентної плати надійшло понад 566,2 млн гривень
11:30 - Ціни на житло в Дубаї впали вперше з Ковіду
11:29 - Бізнес Дніпропетровщини обирає сучасний облік розрахунків: суб’єктами господарювання зареєстровано понад 71 тисячу ПРРО
11:28 - Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування суб’єктами господарювання РРО та програмних РРО»
11:26 - Підакцизні товари під контролем: податківці Дніпропетровщини провели онлайн-сесію з бізнесом
11:25 - Представник наукової спільноти долучився до деклараційної кампанії: приклад відповідальності
11:24 - Податкова обізнаність – це круто: податківці Дніпропетровщини відкриті до діалогу з наймолодшим поколінням


Більше новин