Яке визначення термінів «фінансовий агент» та «підзвітний рахунок» для цілей Багатосторонньої угоди CRS?

09.09.2024 09:12 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п.п. 14.1.257 прим. 1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від (далі – ПКУ) фінансовий агент – будь-яка особа (крім фізичної особи), яка відповідає визначенню Звітної фінансової установи України, у значенні, наведеному в Угоді FATCA, та/або Підзвітної фінансової установи відповідно до Багатосторонньої угоди CRS та Загального стандарту звітності CRS, та яка відповідно до ПКУ та інших актів законодавства, ухвалених на виконання положень Угоди FATCA та Багатосторонньої угоди CRS, зобов’язана застосовувати заходи належної комплексної перевірки до фінансових рахунків, подавати звіт про підзвітні рахунки до контролюючого органу, виконувати інші обов’язки та нести відповідальність за порушення цих обов’язків у порядку, встановленому законом.
Для цілей Багатосторонньої угоди CRS особи, які зобов’язані виконувати обов’язки фінансових агентів (є Підзвітними фінансовими установами), визначаються відповідно до правил зазначеної Багатосторонньої угоди CRS, Загального стандарту звітності CRS та нормативно-правових актів центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для реалізації Багатосторонньої угоди CRS.
Багатостороння угода CRS – багатостороння угода компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки (Multilateral Competent Authority Agreement on Automatic Exchange of Financial Account Information (MCAA CRS), укладена відповідно до ст. 6 Конвенція про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах (далі – Конвенція) про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах (п.п. 14.1.10 прим. 1 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Статтею 39 прим. 3 ПКУ визначено основні вимоги до встановлення фінансовими агентами підзвітних рахунків та подання звітів про підзвітні рахунки для цілей  FATCA) та Багатосторонньої угоди CRS.
Для цілей Угоди FATCA та Багатосторонньої угоди CRS терміни, визначені ПКУ, мають застосовуватися та тлумачитися з урахуванням Угоди FATCA, Багатосторонньої угоди CRS та Загального стандарту звітності CRS, відповідно у частині, в якій вони не суперечать Угоді FATCA та Загальному стандарту звітності CRS, залежно від того, для цілей якого міжнародного договору застосовується відповідний термін (п.п. 39 прим. 3.1.2 п. 39 прим. 3.1 ст. 39 прим. 3 ПКУ).
Пунктом 1 розд. І Багатосторонньої угоди CRS визначено терміни для цілей Багатосторонньої угоди CRS, зокрема:
● «Підзвітний Рахунок» означає Фінансовий Рахунок, який веде Підзвітна Фінансова Установа та який відповідно до процедур належної перевірки, що відповідають Загальному Стандарту Звітності, був визначений як рахунок належний одній або декільком особам, що є Підзвітними Особами для іншої Юрисдикції, або Пасивній Нефінансовій Організації з однією або декількома Контролюючими Особами, які є Підзвітними Особами для іншої Юрисдикції;
● «Юрисдикція» означає країну або територію, щодо якої набрала чинності й почала діяти Конвенція  у результаті підписання та ратифікації відповідно до ст. 28 Конвенції або у зв’язку з територіальним поширенням згідно з ст. 29 Конвенції та яка є стороною, що підписала Багатосторонню угоду CRS;
● «Підзвітна Фінансова Установа» означає Фінансову Установу Юрисдикції, яка не є Непідзвітною Фінансовою Установою;
● «Загальний Стандарт Звітності» означає стандарт автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в податкових цілях (що включає Коментарі), розроблений ОЕСР разом з країнами Великої двадцятки.

Додати коментар

Користувач:
email:





Такі часи, що змушують нас
Розумно маніпулювати кожною копійкою,
А фінансовий ринок -
Для цього саме те, що нам треба.

- Fin.Org.UA

Новини

15:23 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:16 - Експертиза оцінила збитки Києва через незбудоване метро на Виноградар у 2,3 мільярда
14:00 - Атаки московія на олійноекстракційні заводи України стали системними – асоціація
13:50 - Експерти підрахували, скільки коштують в Україні вживані авто залежно від типу пального
13:35 - Туреччина уклала 15-річну угоду з Азербайджаном на постачання газу
13:20 - Масштабні розкрадання на забезпеченні військових літаків: справу направлено до суду
12:55 - Золото оновлює тижневий максимум на тлі кризи у Венесуелі
12:47 - московія не може повноцінно використовувати Північний морський шлях – українська розвідка
12:40 - Учасники бойових дій та особи з інвалідністю через війну можуть мати податкову знижку на оренду житла
12:15 - У Раді зареєстрували законопроєкт про держдопомогу суб’єктам господарювання
12:10 - Таємничий трейдер зірвав куш зі ставки на захоплення Мадуро – підозрюють інсайд
11:40 - ФГВФО продає активи восьми банків: що пропонує
11:35 - Банки України показали актуальний курс валют на 6 січня
11:05 - Через атаки московія на енергооб'єкти є знеструмлення на Харківщині та Донеччині
10:50 - Західні санкції заблокували багатомільйонні облігації Telegram у московія
10:40 - Ворог завдав удару по лісництву ДП "Ліси України" на Сумщині
10:10 - В частині України почалися аварійні відключення світла
10:04 - Порядок та терміни реєстрації ПРРО
10:02 - Чи необхідно фізичній особі, яка надає в оренду особисте майно, реєструватись ФОП?
10:00 - У 2025 році за сприяння Державної служби зайнятості працевлаштовано понад 315 тисяч людей
10:00 - Двох організаторів казино оштрафували на понад півтора мільйона кожного
09:56 - Які документи та критерії можуть підтверджувати правомірність співпраці з компанією – аутстафером?
09:50 - Який порядок заповнення граф Звіту про контрольовані операції у випадку надання (отримання) кредиту (у тому числі зміни кредитної ставки протягом звітного (податкового) року)?
09:49 - Щодо подання до початку документальної планової перевірки податкових декларацій (розрахунків) за податкові (звітні) періоди, що підлягають перевірці, із порушенням строків їх подання
09:47 - Продаж корпоративних прав на користь фізичної особи за договірною вартістю, яка є вищою/нижчою ніж їх номінальна вартість: визначення доходу у юридичної особи – платника єдиного податку
09:46 - Списання дебіторської заборгованості нерезидента у зв’язку із закінченням строку позовної давності або списання на підставі угоди про прощення боргу (до спливу строку позовної давності): чи виникають податкові наслідки з ПДВ?
09:44 - Рентна плата: платники Дніпропетровщини поповнили місцеві бюджети на понад 2,0 млрд гривень
09:41 - Понад 323,7 млн грн акцизного податку з вироблених товарів спрямували до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини
09:40 - Підтримка обороноздатності країни: майже 9,2 млрд грн військового збору сплатили платники Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
09:37 - Оподаткування благодійної допомоги ВПО: що варто знати


Більше новин