Зайві сплати за електроенергію: прокуратура їх знайшла в окупованому Сєвєродонецьку

08.09.2024 13:00 | Економічна правда

Господарський суд Луганської області (зараз знаходиться у Харкові) стягнув з ТОВ "Енерджі Трейд Груп" ("ЕТГ") переплату за енергетичні послуги, які воно отримало від КП "Сєвєродонецькліфт".
Про це свідчить ухвала суду від 27 серпня.

На початку 2021 року комунальне підприємство "Сєвєродонецькліфт" уклало п"ять угод з ТОВ "Енерджі Трейд Груп" про постачання електроенергії.
Зокрема, за лотом №2 на найбільшу суму - 2,52 млн грн.
Вартість 1 кВт/год становила 1,88 грн.
В подальшому сторони уклали дев"ять додаткових угод, згідно з якими були зменшені об"єми постачання електроенергії та сума контракту - до 1,25 млн грн.
"Сєвєродонецькліфт" перерахував ці кошти постачальнику.
Згідно з додатковою угодою №8 від 31.08.2021, відносно якої прокуратура звернулася до суду, ціна електричної енергії була збільшена.
У лютому-березні та серпні-грудні вона зросла до 2,2 грн за 1 кВт/год.
Підставою для укладання додаткової угоди № 8 стала цінова довідка Харківської торгово-промислової палати (ТПП) від 28.08.2021, у якій зазначено, що за інформацією ДП "Оператор ринку" середньозважені ціни на "на добу наперед" (РДН) за перші двадцять днів липня 2021 року становили 1332 грн за мВт/год, а за перші 20 днів серпня - 2102 грн за мВт/год.
Відповідно зростання сягнуло +58%
В результаті, за додатковою угодою №8 ТОВ "ЕТГ" збільшило ціну на електричну енергію за 1 кВт*год на 17%.
Суд встановив, що наданий "ЕТГ" документ Харківської ТПП має довідкові дані, не містить інформації щодо коливання ціни електричної енергії в бік збільшення на час подання своєї пропозиції та укладання договору (25.01.2021).
А також не містить досліджень коливання ринку.
І тому не є належним документальним обґрунтуванням зростання ціни.
Крім того, довідка носить фактографічно-інформаційний характер.
Також приватна компанія не обґрунтувала, чому підвищення цін на ринку зумовлює неможливість виконання договору, не зазначив причини, через які виконання угоди стало для нього невигідним тощо.
В результаті, суд визнав недійсною додаткову угоду № 8 та стягнув з ТОВ "Енерджі Трейд Груп" 154 тис грн на користь Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.
Наразі засновниками ТОВ "Енерджі Трейд Груп" вказані ЕТГ ГРУП ЛТД (Велика Британія), Володимир Шведкий та Олексій Бондаренко.
"Енерджі трейд груп" разом з братом екс-заступника директора ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" Русланом Журилом Миколою заснували з десяток компаній з групи "ЕТГ Солар".
Сєвєродонецьк з 2022 року перебуває під окупацією московія.

Нагадаємо:
У подібних справах прокуратура кілька разів відсудила переплату за електроенергію у ТОВ "Дніпровські енергетичні послуги" Ріната Ахметова.
Суд визнав недійсними додаткові угоди щодо підвищенні цін за електрику, коли вони зростали на ринку.

У YASNO (ТОВ "Київські/Дніпровські/Донецькі енергетичні послуги") пояснили, що компанія керувалася роз"ясненнями Міністерства економічного розвитку та торгівлі від листопада 2020 року щодо застосування положень пункту 2 частини п"ятої статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі" в частині збільшення ціни товару саме на такий процент, на який відбулося коливання на ринку, але не більше ніж на 10% за кожною додатковою угодою.
Для одного ж клієнта кількість додаткових угод, пов"язаних із збільшенням ціни на електроенергію, могла бути різною.

У YASNO також зазначили, що у 2024 році Верховний суд сформував правовий висновок щодо визначення граничного підвищення ціни товару не більше ніж на 10% в цілому, незалежно від кількості укладених додаткових угод.

"Це суперечить роз"ясненням Мінекономрозвитку.
Відтак прокуратури почали подавати позови на постачальні компанії, вимагаючи визнати додаткові угоди, що стосуються зміни ціни на електроенергію.
Ця проблема стосується не лише постачальників YASNO.
У травні 2024 року ряд постачальних компаній направив колективне звернення до Кабінету міністрів з вимогою вплинути на ситуацію.
Консультації в уряді тривають, проте єдиного рішення досі немає", - розповіли в YASNO.
Економічна правда.

Додати коментар

Користувач:
email:





Politics affect
Financial markets respond fast
World events matter

- Fin.Org.UA

Новини

21:07 - АМКУ оштрафував "Київстар" на 17,5 мільйона за оманливу рекламу швидкості інтернету
20:05 - Новини 30 липня: підвищення облікової ставки
19:56 - Полтавський ГЗК зупинять через блокаду портів
19:50 - Ворог атакував логістичний термінал "Нової пошти"
19:20 - Єгипетський порт біля Суецького каналу атакував невідомий дрон
18:54 - Пишний розповів, чи загрожує Україні дефіцит бюджету
18:30 - Половина справ про банкрутство в Україні стосується фізосіб – Мін’юст
18:24 - Страхового та перестрахового брокера виключено з Реєстру страхових посередників
18:00 - Нацбанк анонсував новий значний пакет валютної лібералізації
17:59 - У другому кварталі економіка США зросла менше, ніж очікувалося
17:33 - Зеленський призначив Соболева заступником керівника Офісу президента
17:03 - Ferrari "дуже задоволена" замовленнями свого першого електрокару
16:30 - Вихід на ринок Японії: з чого почати
16:30 - За фінансування армії московія у росіянина заберуть готельний бізнес в Україні
15:58 - У другому півріччі інфляція пришвидшиться – НБУ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 31.07.2026
15:26 - Вантажні перевезення: Укрзалізниця повідомила, коли тарифи зростуть на 30%
14:55 - Бізнес-бриф без вигаданих задач: на хакатонах Lytvyn Foundation підлітки розробляють IT-рішення
14:55 - Наслідки атаки московія на Київ: біля метро "Почайна" згоріли торговельні павільйони
14:20 - Нафтогігант Shell збільшив прибутки вдвічі завдяки війні в Ірані
14:16 - До якого бюджету сплачується податковим агентом ПДФО, що нараховується на дохід фізособи від надання нею в оренду рухомого, нерухомого майна?
14:15 - Термін, в який здійснюється взаємний обмін інформацією між ЄДР і контролюючими органами стосовно відомостей про ЮО та ФОП
14:10 - Speech by NBU Governor Andriy Pyshnyy at Press Briefing on Monetary Policy Decisions
14:10 - Виступ Голови Національного банку Андрія Пишного під час пресбрифінгу щодо рішень з монетарної політики
14:01 - Порядок сплати земельного податку фізичною особою у рік придбання земельної ділянки
14:01 - Крадіжка сої в АРМА
14:00 - NBU Begins Updating Operational Design of Interest Rate Policy
14:00 - NBU Raises Key Policy Rate to 15.5%
14:00 - НБУ підвищив облікову ставку до 15,5%
14:00 - НБУ розпочинає модернізацію операційного дизайну процентної політики


Більше новин