Український бізнес і ветерани готові до спільних дій

06.09 19:06 | Економічна правда. Колонки

Держава не має права нехтувати позицією громадянського суспільства, заплющувати очі на корупцію в усіх ешелонах влади, ухвалювати руйнівні для обороноздатності і економіки рішення.
Але як це все реалізувати на практиці в умовах обмежень воєнного стану, поточних викликів і розпорошеності самого суспільства?
Саме для пошуку спільної відповіді в Києві зібрали другий Конгрес Ветеранських і бізнес-об"єднань, організаторами якого виступили: Коаліція обʼєднань ветеранів та Коаліція бізнес-спільнот за модернізацію України, яка нараховує у своєму складі 97 бізнес-обʼєднань.
"Героїзм військового - помилка командира" - нагадав прислівʼя ветеран, учасник Конгресу.
Так само і в економіці та енергетиці.
Як на державному, так і на бізнес рівні ми мали б заздалегідь готуватися до викликів, а не героїчно долати їх по факту.
Маємо готуватися вже зараз до нестачі кадрів - запроваджувати створення кадрового резерву, перенавчання, допомогу в релокації співробітників, прискорювати адаптацію ветеранів.
Треба готуватися до логістичних обмежень, змінюючи бізнес-моделі, переходячи до виробництва продукції з доданою цінністю та до глибокої переробки.

Вже є позитивні сигнали щодо підготовки до нестачі тепла і електрики - йде робота над розподіленою і власною генерацією, smart-grid та впровадженням інших рішень.
До речі, мова йде вже про більше ніж 100 газопоршневих генераторів, які закуплені бізнесом і прямують до України.

Хоча все ще понад 50% підприємств не готові і не готуються до зимового періоду, а готовими до викликів вважають себе лише 13%, як свідчить літнє дослідження Advanter Group.
Також на Конгресі було висловлено пропозицію активного залучення громад задля децентралізації теплопостачання і співдії з бізнесом.
Саме тому наступний Конгрес ми плануємо провести спільно із громадами.
Але існує також і суттєва економічна проблема для бізнесу, який постачає рішення з тепло- і енергозабезпечення.
Створення індивідуального проєкту під замовника займає близько трьох місяців, замовлення і постачання обладнання ще від 90 до 120 діб.

В умовах розповсюдженої вимоги, особливо на державному рівні, "оплати по факту", пів року які фінансує бізнес за власний рахунок з урахуванням високої вартості грошей - це неадекватні умови.

Практичним рішенням може стати зміна підходу в фінансуванні проєктів і створення типових рішень.
Було зроблено акцент на необхідності випрацювання на державному рівні і для бізнес-спільнот певної кількості стандартизованих рішень для їхнього здешевлення і отримання під них фінансування.

Також, за влучним висловом одного з учасників: потрібна "Безальтернативна" енергетика - яка базується на відновлювальних джерелах і системах збереження.
Тому треба не відкладати звернення до фахівців щодо планування ефективної децентралізованої системи електро- і теплопостачання для підприємства.
Багато викликів ще попереду, отже розвиток адаптивності в економіці і бізнесі стає важливим пріоритетом.
І як свідчать дослідження Advanter Group і Центру соціальних змін і поведінкової економіки, суспільство і підприємці бачать значну можливість в посиленні бізнесу саме за рахунок залучення ветеранів, чий досвід, надбані компетенції швидкого ухвалення рішень та стійкість, стають незамінними в наш час і в цивільному житті.

Осінь підприємця На Конгресі були обговорені необхідні пріоритети ветеранської політики.
При цьому було запропоновано у цьому питанні виходити зі створення можливостей, а не з традиційного для патерналістських систем надання пільг - вже на другому Конгресі ветерани акцентують саме такий пріоритет ветеранської політики.

"Від планів - до дій" Пріоритетні на думку українського бізнесу і ветеранів принципи державної економічної політики, були чітко визначені ще на попередніх Конгресах.
Цього разу вони отримали максимальне схвалення.
Це, перш за все:
Збільшення економічних свобод і можливостей, а не збільшення участі держави в економіці Впровадження Антикорупційної податкової реформи, а не підняття податків і створення "клубу білого бізнесу", який руйнує бізнес-клімат і бізнес-культуру, що лише формується в Україні. Реалізація ідеї бронювання критичного персоналу підприємств - економічного бронювання. Припинення тиску на бізнес з боку правоохоронних і регуляторних органів - зміни до Кримінально процесуального кодексу. Також більшість учасників, вказали на необхідність прискорення приватизації, та на те, що рівні можливості для бізнесу важливіші за "захист вітчизняного виробника" шляхом впровадження українського кешбеку.
Хоча на цю тему думки дещо розділилися і близько 20% учасників Конгресу воліли б говорити про відкладення приватизації.
Однозначним було бажання якнайскорішого підписання президентом закону про перезавантаження БЕБ, ухвалення якого при цьому не має банально заспокоїти суспільство.

Потрібно не тільки ретельно відслідкувати як на практиці відбудуться конкурсні відбори до БЕБ і як буде працювати оновлена інституція.
Але набагато важливіше впровадити зміни до КПК, а саме декриміналізація економічних злочинів, прибирання економічного підслідства в СБУ, поліції, ДБР та інших інституцій і концентрації його в БЕБ та інші зміни.
Також, члени конгресу виказали дуже обережне ставлення до реформи законодавства про працю.
Вони наголошували, що дуже важливо, щоб нове законодавство про працю не погіршило ситуацію, бо існує великий ризик того, що замість перемоги над радянщиною ми отримаємо неосоціалістичну модель, яка не відповідатиме рівню розвитку економіки, вимогам економічних свобод і розвитку, а також прискорить демографічну катастрофу і суспільну деградацію.
Важливим рішенням з огляду на наростаючу нестачу персоналу має стати подовження активного життя людини.
Про це ми говорили з представниками медичної галузі і кадрових сервісів.
Для цього бізнес має активніше долучатися до програм медичного страхування співробітників, стимулювати профілактику і проведення регулярних медичних оглядів.
Квінтесенцією Конгресу стала наступна фраза: "Ми, як бізнес і ветерани не маємо права боятися прокурорів, митників, податківців, силовиків - корупціонерів".

З огляду на те, що 22% бізнесів стикалися за останній час з корупцією, тиском і вимогою хабарів, а 70% підприємств постраждали від необґрунтованого блокування діяльності - в тому числі через блокування податкових накладних, а 13% підприємств відчули зростання тиску на бізнес за останні два місяці, було запропоновано посилити консолідовану активність бізнесу і ветеранів для запобігання тиску.
Мова йшла про активізацію Ініціативи "Маніфест 42", про створення Національного бюро перемог і розвитку.
В тому числі серед активних кроків пропонувалися наступні:
Створити комунікаційний центр впливу на зміни: медіа розслідування випадків бездіяльності та корупції за даними, отриманими від бізнесу Унеможливити використання влади у інтересах, не пов"язаних з доброчесними інтересами бізнесу та виборців: розслідувати та пролобіювати вирішення топ-5 проблем бізнесу та громадян на центральному та місцевому рівнях За рахунок контролю виконання допомогти впровадженню заходів: 100% розслідувань мають вести до викорінення причин корупції чи бездіяльності посадовців Після перемоги більшість ветеранів і підприємців - учасників Конгресу - не збираються виїжджати з України.
Багато хто з ветеранів планує йти в політику - в державне або місцеве управління.

І більшість учасників Конгресу вказали на те, що не треба чекати, що порядок в крані наведуть захисники, коли повернуться до цивільного життя після Перемоги.
Порядок мають навести ті, хто зараз не на фронті.
Для цього важливим є залучення активних громадян та бізнесу до фінансової підтримки аналітичних центрів, громадських представників, а після Перемоги - і політичних представників, з метою недопущення приходу до влади корупціонерів і олігархів.
В фіналі Конгресу учасники підтримали думку, що держава не має ухвалювати рішення без узгодження з відповідними аналітичними центрами, бізнес-спільнотами та ветеранськими організаціями.
І шлях до інклюзивних державних інституцій передбачає більшу активність Коаліції ветеранських обʼєднань і Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Earnings reports in
Investors scrutinize gains
Profit, or sell off

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 15 жовтня: взимку Україна очікує масові обстріли, У Дії запустять "Цифровий рекрутинг"
20:42 - Ціна на світло для населення може зрости до 7 гривень – нардеп
20:18 - Україна експортувала до Італії майже 3 мільйона тонн агропродукції за 8 місяців 2024 року
19:56 - Мінфін залучив з продажу облігацій 15 мільярдів
19:27 - "Крадії та відключення": "Київхліб" закрив 80% автономних магазинів у Києві
18:57 - Італія націлилася на банки, щоб заповнити бюджетну діру на 9 мільярдів євро
18:41 - "Енергоатом" має резерв потужності, який можна додати в мережу за потреби – Котін
18:30 - Биткоин рвётся вверх
18:21 - В Україні ціни на соняшник оновили трирічний максимум
18:06 - Франція закликає посилити моніторинг експорту російського газу до ЄС
17:41 - Boeing прагне залучити до $35 мільярдів для зміцнення фінансової стабільності
17:23 - Світові продажі електромобілів зросли на третину у вересні: Китай в лідерах
17:13 - Національний банк планує встановити вимоги до інформаційних (автоматизованих) систем кредитних спілок
16:53 - Гральний бізнес збільшив сплату податків на 83% у вересні
16:46 - Українським виробникам з зони бойових дій надали пільги: які умови
16:35 - Відбір нової наглядової ради "Укрзалізниці" не стартував попри вимоги закону
16:28 - Російський експорт нафти досяг тримісячного максимуму: причина
16:21 - Проект спільного наказу Міністерства економіки України та Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо визначення пріоритизації забруднених територій, що підлягають гуманітарному розмінуванню»
16:19 - Підходи до розрахунків та оприлюднення індикаторів валютного ринку будуть оновлені
16:15 - Команда бренда Pattex і «Хенкель» підтримали проєкт з гуманітарного розмінування Гуманітарного фонду Сергія Притули
16:10 - Держбанки готові кредитувати громади України щодо встановлення генерації
16:01 - Світовий борг може перевищити 100 трильйонів доларів до кінця року – МВФ
15:55 - Снижение безработицы поддержало фунт, но опасения растут
15:55 - Власник Каховської ГЕС вирішив поки що не судитися з Росією за руйнацію
15:34 - Суд зобов’язав Польщу виплатити 300 мільйонів євро вугільній компанії з Австралії
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.10.2024
15:25 - "ОГХК" нарешті продали, зміна керівництва "ПриватБанку" та "Укрзалізниці"
15:17 - Із бюджету на 2025 рік прибрали повернення дорожнього фонду – нардеп
15:13 - Виробники з зони бойових дій зможуть отримати гранти від держави на пільгових умовах
15:10 - "Газпром" почав розпродувати елітну нерухомість після рекордних збитків


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар27.671
Канадський долар29.8306
Юань Женьміньбі5.7915
Чеська крона1.7803
Данська крона6.0208
Гонконгівський долар5.3056
Форинт0.112165
Індійська рупія0.49044
Рупія0.0026436
Новий ізраїльський шекель10.9798
Єна0.27597
Теньге0.084463
Вона0.030307
Мексиканське песо2.1176
Молдовський лей2.3338
Новозеландський долар25.0993
Норвезька крона3.8204
московський рубль0.42445
Сінгапурський долар31.4874
Ренд2.3425
Шведська крона3.9761
Швейцарський франк47.7898
Єгипетський фунт0.8491
Фунт стерлінгів53.9037
Долар США41.2139
Білоруський рубль14.9803
Азербайджанський манат24.2406
Румунський лей9.0282
Турецька ліра1.203
СПЗ (спеціальні права запозичення)55.057
Болгарський лев22.9732
Євро44.9232
Злотий10.4633
Алжирський динар0.3121
Така0.3435
Вірменський драм0.106432
Домініканське песо0.68698
Іранський ріал0.00009177
Іракський динар0.031466
Сом0.48953
Ліванський фунт0.000461
Лівійський динар8.7057
Малайзійський ринггіт9.9961
Марокканський дирхам4.2532
Пакистанська рупія0.14836
Саудівський ріял10.9876
Донг0.0016778
Бат1.27814
Дирхам ОАЕ11.2224
Туніський динар13.6305
Узбецький сум0.0032417
Новий тайванський долар1.30179
Туркменський новий манат11.7771
Сербський динар0.39422
Сомоні3.8702
Ларі15.1127
Бразильський реал7.5853
Золото109100.2
Срібло1282
Платина40602.7
Паладій42153.16

Курси валют, встановлені НБУ на 16.10.2024