У Чортківській лікарні встановили сонячну станцію з акумуляторами для більшої енергетичної безпеки та незалежності

06.09.2024 17:15 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У Чортківській центральній міській лікарні встановили сонячну електростанцію потужністю 50 кВт.
Вона працює разом з акумуляторами, що накопичують вироблену електроенергію.
Станція гарантуватиме закладу більшу енергетичну незалежність за умов відключень електроенергії. “Від початку повномасштабної війни ми бачимо цілеспрямовані атаки росії на українську енергетичну інфраструктуру та цивільні об’єкти, зокрема й лікарні.
Постійні бомбардування ворога ставлять під загрозу повноцінну роботу медичної системи.
Тому разом із партнерами працюємо над підвищенням автономності та енергетичної незалежності наших лікарень.
Щоби пацієнти мали змогу отримувати всю необхідну медичну допомогу безперебійно та в повному обсязі навіть за критичних умов.
Зміцнюємо нашу енергетичну безпеку шляхом встановлення сонячних станцій.
Висловлюємо вдячність нашим партнерам за активну співпрацю та підтримку української системи охорони здоров’я навіть за таких непростих умов”, - зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Вартість сонячної електростанції з акумуляторами – понад два мільйони гривень.
Проект в межах програми «Світло для лікарень» втілив Благодійний Фонд Yellowblue Force Foundation, за координації Міністерства охорони здоров’я України та за фінансової підтримки Citi Ukraine.
Встановлення електростанції супроводжувала ГО «Екоклуб». “В умовах сьогодення підтримка медичних закладів є надзвичайно важливою, оскільки навіть хвилина відсутності електроенергії може вартувати людині життя.
Наша мета – зробити усе можливе, аби забезпечити стабільну та безперебійну роботу якомога більшої кількості лікарень в Україні”, - наголосила керівниця програми «Світло для лікарень» БФ YellowBlue Force Foundation Юлія Данищук. Зазначимо, що протягом року Чортківську центральну міську лікарню відвідують понад 200 тис.
пацієнтів. “Лікарня не може функціонувати без стабільного електропостачання.
Окрім великого дороговартісного обладнання мусять працювати і кардіомонітори, апарати штучної вентиляції легень, наркозні станції під час оперативних втручань.
СЕС гарантує більшу енергетичну безпеку, ми впевнені, що електроенергія не зникне під час критичних ситуацій”, - сказав директор Чортківської центральної міської лікарні Ростислав Шульський. Враховуючи умови щоденних обстрілів та атак з боку росії на енергетичну систему України, забезпечення стабільної роботи медичних закладів під час надзвичайних ситуацій – один із пріоритетів Міністерства охорони здоров’я.
Тому МОЗ разом із партнерами активно оснащують лікарні, поліклініки та амбулаторії в різних куточках країни сонячними панелями та забезпечують генераторами. Зараз українські заклади охорони здоров’я забезпечені близько 12 тис.
генераторів для безперебійного електроживлення.
Вже майже 90 закладів охорони здоров’я мають сонячні станції з панелями.
Загалом до кінця року передбачається оснащення 200 закладів охорони здоров’я сонячними станціями. Встановлення сонячного енергетичного обладнання дасть змогу не лише використовувати сонячну енергію як джерело живлення, а й накопичувати її.
Відповідно до внесених змін до Закону України щодо відновлення та зеленої трансформації енергетичної системи України, медзаклади зможуть реалізовувати механізм активного споживача електроенергії. Зокрема, сонячна електростанція у Чортківській центральній міській лікарні вже допомагає економити кошти громади.
За тарифом 2024 року муніципалітет збереже близько півмільйона гривень за рік.
Зараз у лікарні будують нове реабілітаційне відділення, у планах – збільшити чинну сонячну електростанцію.
Протягом року громада планує обладнати сонячними електростанціями два дошкільні заклади та реабілітаційний центр. Міністерство охорони здоров’я висловлює велику вдячність всім партнерам за допомогу та ефективне співробітництво.
Попри надскладний час спільними зусиллями робимо Україну сильною та незалежною.

Додати коментар

Користувач:
email:





Closing bell rings loud
Stock market finishes strong
Another day done

- Fin.Org.UA

Новини

11:17 - СБУ арештувала в Одесі судно "тіньового" флоту московія
11:11 - "Неоднозначне становище": "Укренерго" заборгувало "Укргідроенерго" 10 мільярдів
11:00 - Велика ілюзія малого бізнесу
10:51 - Банки України показали актуальний курс валют на 10 грудня
10:43 - Брифінг заступника Міністра енергетики Миколи Колісника про стан енергосистеми на 10 грудня
10:35 - Щодо подання заяв про бажання отримувати документи через Електронний кабінет
10:33 - До уваги ФОП – платників єдиного податку другої групи, які були мобілізовані або підписали контракт на проходження військової служби!
10:32 - Про критерії визнання осіб пов’язаними за рахунок економічного зв’язку
10:30 - Несплата (несвоєчасна сплата) авансового внеску з податку на прибуток підприємств при виплаті дивідендів (частини чистого прибутку) в період дії воєнного стану: чи є відповідальність?
10:30 - Світовий банк вперше інвестує у дві українські страхові компані
10:29 - До уваги суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі – платників акцизного податку!
10:27 - На які види готівкових розрахунків не поширюється обмеження щодо граничних сум готівкових розрахунків?
10:26 - Юридична особа є власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку у такої особи не оформлені: чи сплачується земельний податок?
10:24 - Що відноситься до стаціонарного джерела забруднення атмосфери?
10:19 - Щодо подання заяви іноземною компанією про взяття на облік/зняття з обліку як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України
10:15 - Протягом якого терміну необхідно сплатити оскаржені в судовому порядку, донараховані згідно з актом перевірки, суми грошового зобов’язання?
10:13 - Щодо накладення електронної печатки або удосконаленої електронної печатки юридичною особою – постачальником (продавцем) при реєстрації ПН/РК
10:12 - Чи має право суб’єкт господарювання зареєструвати нову КОРО, якщо правоохоронними органами були вилучені всі касові документи?
10:11 - Видача фіскального чека, в якому відсутні обов’язкові реквізити: відповідальність
10:10 - У цифрову епоху електронний ключ став невід'ємним інструментом для бізнесу та громадян
10:10 - Більшість великих індійських НПЗ почали активно скуповувати нафту московія
10:09 - Загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини з вироблених товарів отримав понад 295,7 млн грн акцизного податку
10:08 - Більш ніж 83 тисячі РРО/ПРРО зареєстровано на Дніпропетровщині
10:06 - Плата за землю: від платників Дніпропетровщини до місцевих бюджетів надійшло понад 6,9 млрд гривень
10:05 - Робочий візит очільника податкової служби Дніпропетровщини до м. Кривого Рогу – ефективна комунікація зміцнює податкову дисципліну
10:05 - 64% українців планують спрямувати частину новорічного бюджету на благодійність – Deloitte
10:04 - Є питання до податкової? Тепер до Контакт-центру ДПС можна звернутися і за мобільними номерами
09:40 - В Україні зріс попит на автобуси та буси: що найчастіше купували у листопаді
09:30 - Нафта "завмерла" і стежить за переговорами щодо миру в Україні
09:00 - 78% відсотків біженців з України працевлаштувались у Польщі


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32436
Австралійський долар28.0016
Така0.34508
Канадський долар30.4664
Юань Женьміньбі5.9707
Чеська крона2.0233
Данська крона6.5728
Гонконгівський долар5.4207
Форинт0.127946
Індійська рупія0.46922
Рупія0.0025295
Новий ізраїльський шекель13.1283
Єна0.26982
Теньге0.081794
Вона0.028725
Ліванський фунт0.000471
Малайзійський ринггіт10.2537
Мексиканське песо2.3086
Молдовський лей2.4831
Новозеландський долар24.4075
Норвезька крона4.1686
Саудівський ріял11.2415
Сінгапурський долар32.5291
Донг0.0015998
Ренд2.473
Шведська крона4.5056
Швейцарський франк52.3048
Бат1.32424
Дирхам ОАЕ11.4858
Туніський динар14.3776
Єгипетський фунт0.886
Фунт стерлінгів56.1888
Долар США42.1838
Сербський динар0.418
Азербайджанський манат24.8111
Румунський лей9.6453
Турецька ліра0.9906
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.4757
Болгарський лев25.1049
Євро49.0935
Ларі15.6491
Злотий11.6055
Золото177390.05
Срібло2475.54
Платина69661.91
Паладій62308.43

Курси валют, встановлені НБУ на 10.12.2025