Рішення Уряду: евакуйовані діти — вихованці інтернатних закладів мають повертатися в Україну в сімейні форми виховання

06.09.2024 17:41 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Через російську збройну агресію частина дітей, які цілодобово виховувались в інтернатних закладах, були евакуйовані у віддалені від кордону з росією регіони України або за кордон.
Станом на зараз за кордоном у складі організованих груп залишається 2 155 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.  Разом з урядами країн, які прийняли дітей, та міжнародними дитячими організаціями Україна напрацьовує рішення для безпечного повернення дітей з урахуванням їхніх найкращих інтересів.
Зокрема, сьогодні Уряд за поданням Міністерства соціальної політики вніс зміни до порядку тимчасової евакуації (Постанова КМУ № 546 від 01.06.2023). Відтепер на рівні нормативно-правового акту закріплено: ·         Повернення дітей повинно відбуватися в сімейні форми виховання (прийомні родини, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї опікунів/піклувальників), родини усиновлювачів та патронатні родини. ·         Влаштування дітей в заклади або малі групові будинки можливе лише у виключних випадках, зокрема якщо є обставини, які загрожують життю і здоров’ю дитини за місцем тимчасової евакуації або обмежують права на охорону здоров’я, освіту, її фізичний, духовний і розумовий розвиток. ·         Діти можуть повертатися тільки на території громад, які мають “помірний” та “задовільний” рівні ризику безпеки відповідно до методики МОН. Також змінами передбачено, що до кожного випадку повернення застосовуватиметься індивідуальна оцінка потреб за формою, затвердженою Мінсоцполітики, Мінреінтеграції та МВС, а звернення дитини про бажання повернутися в Україну вважатиметься підставою для розгляду можливості повернення. Ухвалені зміни удосконалюють механізм повернення дітей, а головне — дають можливість дітям опинитись в сімейному середовищі, адже кожна дитина має право на зростання в сім’ї. Нагадаємо, що у 2023 році Уряд ухвалив розроблений Мінсоцполітики механізм усиновлення евакуйованих за кордон дітей українцями, що проживають в Україні.  

Додати коментар

Користувач:
email:





Chancellor of Exchequer
Budgets, taxes, fiscal plans
Economic growth

- Fin.Org.UA

Новини

16:17 - Щодо оподаткування ПДФО допомоги на поховання, що виплачується роботодавцем родичам померлого працівника за останнім місцем роботи
16:16 - До уваги суб’єктів господарювання, які використовують автономні системи опалення (котли)
16:15 - Чи можуть юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи надавати фінансову допомогу (поворотну або безповоротну)?
16:13 - До уваги податкових агентів!
16:10 - Дохід спеціаліста Дія Сіті виплачується на його користь у вигляді допомоги по тимчасовій втраті працездатності: ознака доходу
16:09 - Терміни подання фізичними особами податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний (податковий) рік та сплати задекларованої суми податкових зобов’язань
16:07 - Які ставки податку на прибуток встановлені ПКУ?
16:06 - Випадки, коли фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи
16:04 - Операції з постачання товарів оборонного призначення на період дії воєнного стану: що з оподаткуванням ПДВ?
16:03 - Дніпропетровщина: у податковій службі обліковується понад 290 тис. платників єдиного внеску
16:02 - Платники Дніпропетровщини скерували до загального фонду державного бюджету майже 94,4 млн грн рентної плати за спецвикористання води
16:01 - «Дроблення бізнесу» – це не оптимізація, а маніпуляція законодавчими нормами
16:00 - На території м. Кривий Ріг встановлено факт торгівлі пальним без дозвільних документів
15:58 - До уваги громадян!
15:57 - Податкова знижка – право, передбачене законодавством
15:56 - За яких умов звільняються від сплати єдиного внеску ФОПи та інші самозайняті особи, якщо за таких осіб єдиний внесок сплачено роботодавцем?
15:55 - Надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини частини чистого прибутку – понад 28,0 млн гривень
15:54 - Податківці Дніпропетровщини роз’яснили бізнесу правила обліку товарних запасів
15:52 - Податкова Дніпропетровщини & Дніпровський офіс ЄБА: співпраця триває
15:51 - Екологічний податок: у 2025 році бюджет отримав понад 5,6 млрд гривень
15:45 - Бізнес працює в складних умовах – ДПС нагадує прості правила щодо пального для генераторів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.01.2026
14:00 - Масштабна контрабанда: НАБУ та САП викрили топприкордонників
13:45 - В Україні знизились ціни на молоко: скільки воно коштує
13:40 - У Києві заарештували нерухомість "Росатома"
13:21 - В Україні заявили про прорив у виробництві вітряків
13:09 - Донбас після війни: європейський досвід управління конфліктними територіями
13:00 - Проблеми та перспективи галузі ВДЕ в 2025 році
12:45 - В уряді назвали регіони з найважчою ситуацією в енергетиці
12:40 - Goldman: золото може сягнути $5400 у 2026 році


Більше новин