ЄС залишається найбільшим імпортером українського меду

15.08.2024 20:15 | Економічна правда

За останні 10 років українські виробники меду суттєво посилили свої позиції на світових ринках - за 2012-2023 роки обсяги експорту зросли більш ніж у п"ять разів.
Про це повідомляє "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).
"У 2024 році український мед, незважаючи на складнощі повномасштабної війни, продовжує демонструвати стійку позитивну динаміку на світовому ринку", - йдеться у повідомленні.
Так, за перші три місяці цього року експорт меду становив понад 23 тис т, що у грошовому еквіваленті дорівнює 44 млн дол.

Найбільший попит незмінно спостерігається в країнах ЄС, зокрема в Німеччині, Польщі та Франції, на які наразі припадає майже половина валютної виручки, додали в УКАБ.
Зазначається, що вже декілька років поспіль Україна тримається в п"ятірці потужних експортерів меду.
За підсумками минулого року Україна в експорті меду займає 4 місце серед традиційних світових лідерів:
Китай (152,6 тис.
т); Індія (98,7 тис.
т); Аргентина (68,9 тис.
т); Україна (55,4 тис.
т); Бразилія (28,5 тис.
т). Повідомляється, що основний ринок збуту українського меду - ЄС, у вартісному еквіваленті в 2023 році приніс 112 млн дол (92 % від загальних обсягів).

Найбільші обсяги продажів було здійснено до: Німеччини (14,1 тис.
т), Польщі (8,8 тис.
т), Франції (5,9 тис.
т), Іспанії (3,3 тис.
т), Італії (3,2 тис.
т), Греції (2,8 тис.
т) та Румунії (2,6 тис.
т).

Україна займає вже третій рік поспіль друге місце після Китаю серед експортерів меду до країн ЄС (з результатом 52 тис.
т за 2023 рік).

Також український мед був присутній також на інших ринках, а саме в: США, Туреччині, Великій Британії, Японії, Швейцарії, Канаді, Катарі, Йорданії, додали в УКАБ.
"Ці результати стали можливими завдяки сприятливим торговельним умовам.
Так, лібералізація торгівлі з Європейським Союзом змінила ситуацію з квотами, які раніше вибиралися за декілька днів.
Тож в 2023 році українські пасічники отримали гарантований доступ до європейського споживача, який важливо зберігати й надалі", - йдеться у повідомленні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks up and down swing,
Money flows in and out quick,
Market chaos reigns.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 19 лютого: НБУ закрив два банки, нові хакерські атаки
20:56 - Голова фінрозвідки на тлі "Мідаса" й інших скандалів проводив час у закордонних відрядженнях – ЗМІ
20:26 - У справі ексголови Фонду держмайна нові підозрювані: допомогли відмити 300 мільйонів
19:50 - 20 лютого графіки вимкнення світла діятимуть цілодобово в більшості регіонів
19:21 - НБУ визнав неплатоспроможним націоналізований банк, яким цікавилась "Укрпошта"
18:55 - На Івано-Франківщині ліквідували нелегальну АЗС з фальсифікованим пальним
18:50 - Франція надасть Україні 71 млн євро грантової фінансової підтримки, – Денис Шмигаль
18:41 - Кредити бізнесу та населенню: які особливості їх зростання в Україні у кінці 2025 року
18:15 - "Мотор-Банк" Богуслаєва НБУ визнав неплатоспроможним
17:59 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 20 лютого
17:54 - Наказ Мінекономіки від 18.02.2026 № 2687 “Про затвердження Змін, що вносяться до Переліку національних стандартів для цілей застосування Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 62”
17:48 - Україна і Німеччина посилюють партнерство в модернізації аграрної політики за стандартами ЄС
17:45 - 16 мільярдів для УЗ: уряд запускає нову модель фінансування
17:35 - Bolt працюватиме цілодобово в ще 24 містах України
17:30 - АТ “ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК” визнано неплатоспроможним
17:09 - московія продовжує отримувати товари військового призначення з ЄС через Туреччину та Китай
17:04 - Німеччина надає Херсонщині мільйон євро на енергостійкість
16:50 - АТ “МОТОР-БАНК” визнано неплатоспроможним
16:47 - УП 100: Бізнес – оголошено членів експертного журі
16:40 - Україна збільшила експорт яєць
16:30 - Як АРМА торгує зброєю
16:30 - В Україні підскочили ціни на картоплю: скільки вона коштує
16:24 - Хабар за житло для військових у Києві: ексчиновник Міноборони отримав нову підозру
16:18 - У Києві слідчі виявили 200 тисяч гривень переплати за одяг для комунальників
16:04 - Банки нарощують кредитування швидкими темпами два роки поспіль і готові до подальшої кредитної експансії – Огляд банківського сектору
16:01 - Огляд банківського сектору, лютий 2026 року
15:55 - Електрокари в Україні: в яких регіонах найчастіше їх купують та які моделі обирають
15:39 - Фонд гарантування продає борги "Велти" зі знижкою до 90%
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.02.2026
15:28 - На Закарпатті правоохоронці виявили незаконно побудований депутатом готель


Більше новин