Спільними зусиллями МОЗ, місцевої влади та медиків маємо зробити все, аби жителі найвіддаленіших регіонів були забезпечені необхідними ліками та вакцинами — Віктор Ляшко
15.08 19:22 | Fin.Org.UA за інформацією КМУМіністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав з робочою поїздкою Чернігівщину.
Під час візиту він провів зустріч із сімейними лікарями Новгород-Сіверського, Корюківського, Сновського, Семенівського центрів первинної медико-санітарної допомоги, головами об’єднаних територіальних громад, регіональним керівником Укрпошти та директором Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Спільно обговорили забезпеченість мешканців віддалених сіл лікарськими засобами, зокрема, за програмою «Доступні ліки», роботу мобільних аптек там, де відсутні або зруйновані з початку повномасштабного вторгнення стаціонарні аптечні пункти, забезпеченість вакцинами та активізацію вакцинальної кампанії.
“Доступність ліків та вакцин у прифронтових областях та віддалених населених пунктах — наше спільне завдання з представниками місцевої влади та лікарями, адже йдеться про здоров’я людей.
Маємо синхронізувати зусилля у цьому напрямку.
Що стосується доступності ліків, зокрема тих препаратів, які можна отримати безоплатно або з частковою доплатою завдяки програмі “Доступні ліки”, то вже реалізуємо кілька рішень.
Це і спільний проект з Національним поштовим оператором — “Укрпошта.
Аптека”, і запуск мобільних аптек, і спрощення вимог для відкриття аптек у селах.
Жителі навіть найменших і найвіддаленіших сіл мають безперебійно отримувати необхідні їм препарати.
За результатами моніторингу бачимо, що 79% аптек Чернігівщини вже працюють за програмою реімбурсації та відпускають ліки за е-рецептами.
Цього року держава вже компенсувала їм 22 млн грн за відпущені пацієнтам ліки.
Бачимо, що кількість людей, які користуються програмою “Доступні ліки” щороку зростає.
Лише цьогоріч можливістю отримати необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою скористалися майже 15 тисяч нових пацієнтів на Чернігівщині.
Важливою є й активна залученість сімейних лікарів, які постійно контактують з пацієнтами та мають змогу безпосередньо інформувати їх про нові сервіси та можливості.
Зокрема, і про постійне розширення програми.
Нині до неї входить 532 препарати”, - сказав Міністр охорони здоров"я України Віктор Ляшко.
Більше читайте на сайті МОЗ.