Тарас Висоцький: Державі та аграріям потрібно спільно формувати політику розвитку аграрного сектору

15.08.2024 16:28 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Державі та українським сільгоспвиробникам важливо разом формувати політику розвитку агросектору, щоб вона відповідала реальним потребам і викликам.
Спільно напрацьовувати рішення, щоб згодом впроваджувати їх в українське законодавство.
На цьому наголосив виконуючий обов"язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час Всеукраїнського аграрного форуму, який проходить у Кропивницькому. За його словами, аграрії в умовах повномасштабного вторгнення рф вже втретє провели весняну посівну та втретє успішно завершили збір ранніх зернових і зернобобових культур та озимого ріпака. «У всіх областях України, зокрема, в прифронтових, які я нещодавно відвідав, – Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Харківській та Чернігівській, - скрізь є впевненість, що ворог нас не здолає, що ми продовжимо далі працювати.
Але необхідна комунікація з бізнесом щодо подальшої підтримки аграріїв з боку держави»», – зазначив Тарас Висоцький. Тарас Висоцький зазначив, що державні органи влади постійно працюють над підтримкою аграріїв в усіх областях.
Особлива увага до оновлення програми «Доступні кредити 5-7-9», щоб аграрії мали більший доступ до пільгового кредитування для розвитку виробництва.
Він додав, що Кіровоградська область – одна з лідерів з використання таких кредитів.
З початку року 767 підприємств отримати 2,55 млрд грн.
Це друге місце після Київської області. За його словами, окремі програми розробляються для агропідприємців у прифронтових територіях.
Також розробляються програми з підтримки аграріїв, чиї підприємства залишилися на тимчасово окупованих територіях.
Вже зареєстровано законопроект № 11180-1 «Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо кредитування на період дії воєнного стану», який передбачає заморожування виплати заборгованості по кредитам для аграріїв, що змушені були виїхали через окупацію. Виконуючий обов’язки підкреслив, що важливе завдання Мінагрополітики – адаптація агросектору до норм та стандартів ЄС в процесі євроінтеграції.
Щоб у майбутньому розширити напрямки експорту української агропродукції на ринок ЄС.
Зокрема, мати стабільний доступ до експорту біометану та біоетанолу в ЄС.
За словами Тараса Висоцького, це напрямок, який може активно розвиватися і має велике значення для енергетичної і військової безпеки України. Також необхідно зберегти вільний доступ органічної продукції на ринки ЄС.
Ще один напрямок – нарощування потенціалу постачання в ЄС всіх видів продукції тваринництва, включаючи переробну.
Крім того, перспективна галузь для збільшення експорту в ЄС – цукрова. У заході взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович, заступники Міністра економіки Тарас Качка та Надія Бігун, заступник Міністра фінансів Олександр Кава, представники МЗС, НБУ, аграрного бізнесу та агроасоціацій, міжнародних організацій. Під час форуму працює експозиція, де преславлені зразки сільгосптехніки та продукція агрогосподарств.

Додати коментар

Користувач:
email:





Brexit shock waves spread
Markets tumble, pound drops low
Uncertainty looms

- Fin.Org.UA

Новини

16:05 - SpaceX за день додала саудівському принцу мільярди
15:05 - Іран розкрив деталі проєкту угоди зі США щодо Ормузу й санкцій
15:00 - Щотижневий дайджест
14:00 - За тиждень Нацбанк продав понад мільярд доларів
13:02 - Китай готує систему цифрових платежів, щоб скласти конкуренцію доллару
12:05 - Британія перехопила московитський танкер "тіньового флоту"
11:15 - У Ірані кібератака порушила роботу чотирьох найбільших банків
10:00 - На кордоні з Польщею від завтра будуть затримки руху транспорту через ремонт
18:00 - Польща прибирає частину пільг на пальне після переговорів щодо Ормузу
16:55 - Ормуз можуть відкрити за 24 години: Пакистан розповів про угоду США та Ірану
15:45 - Зеленський ввів санкції проти російських операторів зв’язку та інтернет-провайдерів
15:25 - Маск завдяки IPO перетворив зварювальників SpaceX на мільйонерів
14:20 - МВФ порадив Україні краще збирати податки через потреби бюджету
13:15 - МВФ відкрив Україні шлях до нового траншу на $690 мільйонів
12:35 - Касація підтвердила законність продажу релігійній організації дитячого табору на Київщині
11:00 - Конкурент OpenAI посварився з урядом США – тепер вимикнув найсильніші моделі
10:00 - Безпілотники атакували морський термінал в Краснодарському краї: спалахнула пожежа
10:00 - Скасування незаконного наказу в один клік: як працює Пульс
10:00 - Скасування незаконного наказу в один клік: як працює Пульс
08:00 - У всьому винні кози. Історія сироварні "Гарбузовий рай"
08:00 - У всьому винні кози. Історія сироварні "Гарбузовий рай"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 13.06.2026
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
20:52 - Досягнуто угоди на рівні персоналу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування з МВФ
20:52 - Staff Level Agreement with IMF Reached on First Review of Extended Fund Facility Arrangement
20:41 - московіяни атакувати ТЕС: одна людина загинула
20:30 - IATA вдвічі знизила прогнозований прибуток для світової авіагалузі
19:55 - ЄС ускладнить процедуру призупинення стягнення вуглецевого збору


Більше новин